0
clear
  • Напредни Термички Решенија Inc. HEATSINK 40X40X25MM R-ТАБОТ FP (Пакување од 50)
  • -20%
  • -20%
Напредни Термички Решенија Inc. HEATSINK 40X40X25MM R-ТАБОТ FP (Пакување од 50)

Напредни Термички Решенија Inc. HEATSINK 40X40X25MM R-ТАБОТ FP (Пакување од 50)

DEN 13737.60

Достапност
Достапно за нарачка

Категорија : - Фанови, Термичка Управување, Термо - Топлина Тоне.Mfr : - Напредно Термички Решенија Inc.Серија : - push PIN.Пакет : - Лента.Дел Статус : - Активен.Топлина Мијалник Избрани (BGA, LGA, ПРОЦЕСОРОТ, ASIC..) Алуминиумски Врвот Mount Product Спецификација : Категорија : - Фанови, Термичка Управување, Термо - Топлина Sinks Mfr : - Напредно Термички Решенија Inc.Серија : - push PINPackage : - Tray Part Статус : - Active Type : - Топ Mount Package Ладење : - Избрани (BGA, LGA, ПРОЦЕСОРОТ, ASIC..)Прилог Метод : - Притисни Pin Shape : - Плоштадот, Fins Length : - 1.575"; (40.00 mm)Ширина : - 1.575"; (40.00 mm)Дијаметар : - -Перка Висина : - 0.984"; (25.00 mm)Моќ Дисипација @ Температура се Зголеми : - -Термички Отпор @ Принудени Проток на Воздух : - 9.36 C/W @ 100 LFMThermal Отпор @ Природен : - -Материјал : - Aluminum Material Крај : - Сина Anodized Base Производ Број : - ATS-FPX1 : - $4.2900010 : - $4.1740025 : - $4.0612050 : - $3.83540100 : - $3.60980250 : - $3.38420450 : - $3.27140950 : - $2.932984,900 : - $2.87658 Ro HS Статус : ROHS3 Compliant Moisture Чувствителност Ниво (MSL) : - 1 (Неограничен) ECCN : - EAR99 HTSUS : - 8473.30.5100.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Категорија : Фанови, Термичка Управување, Термо Топлина Тоне.Mfr : Напредно Термички Решенија Inc.Серија :

[ПАРАМЕТАР] Вкупната Големина : x 8.8 8.8 х 5 mm / 0.35 x 0.35 x 0.2 инчи (L*W*H); Боја:Сребрен Тон [ПРИМЕНА] Одлична за ла�

Пакетот Вклучува : 1 X SSD Heatsink 1 X Инсталирате Фитинзи Пакет 1 X Инсталирате Прирачник.Кул изглед, ефикасна т

CN, Боја : Црвена 1 5 V ARGB memory stick кулер, поддршка за аура 5 V синхронизација 2 Светлината водич бар со скршени �

Категорија : Фанови, Термичка Управување, Термо Топлина Тоне.Mfr : Напредно Термички Решенија Inc.Серија :

Оваа thermoelectric кулер користи phlx за добар ефект на ладење.Лесно да се жица, тоа ќе се излади брзо по вклучен.

[ПАРАМЕТАР] Вкупната Големина : 14 x 14 x 7 mm / 0.55 x 0.55 x 0.28 инчен (L*W*H); Боја:Сребрен Тон [ПРИМЕНА] На heatsink е посе

[ПАРАМЕТАР] Вкупната Големина : 14 x 14 x 7 mm / 0.55 x 0.55 x 0.28 инчен (L*W*H); Боја:Зелена [ПРИМЕНА] Одлична за ладење M

Phlx : TEC112706 phlx ладење плоча се користи, и квалитетот е добар.Запечатување Структура : А заврши запечатувањ�

Категорија : Фанови, Термичка Управување, Термо Топлина Тоне.Mfr : Напредно Термички Решенија Inc.Серија :

Категорија : Фанови, Термичка Управување, Термо Топлина Тоне.Mfr : Напредно Термички Решенија Inc.Серија :

Категорија : Фанови, Термичка Управување, Термо Топлина Тоне.Mfr : Напредно Термички Решенија Inc.Серија :

Нови Heatsink за HP Z840 работна Станица 749598001 782506001 одговараат за Z820 635868001 Компатибилен Модел : HP Z840 Z820 работна С

Категорија : Фанови, Термичка Управување, Термо Топлина Тоне.Mfr : Напредно Термички Решенија Inc.Серија :

Категорија : Фанови, Термичка Управување, Термо Топлина Тоне.Mfr : Напредно Термички Решенија Inc.Серија :

За да се излади SSD, автоматски должност циклус се нанесува, ефикасно SSD фреквенција станува понизок, и те�

[ПАРАМЕТАР] Вкупната Големина : 9 x 9 x 12 mm / 0.35 x 0.35 x 0.47 инчен (L*W*H); Боја:Сина [ПРИМЕНА] Одлична за ладење чип

Направени од висококвалитетни материјали, силни и издржливи, и долг животен век.На топлина мијалник усв

Ред заби, заби остава со бранови за подобрување на дисипација, намалување на ризикот од хардвер неуспех,

【Целосна Алуминиумски Панел】На топлина мијалник панел е посебно дизајнирана база на целосна алуминиу

Категорија : Фанови, Термичка Управување, Термо Топлина Тоне.Mfr : Напредно Термички Решенија Inc.Серија :

Категорија : Фанови, Термичка Управување, Термо Топлина Тоне.Mfr : Напредно Термички Решенија Inc.Серија :

СООДВЕТНА ПРИМЕНА : Овозможува широка примена, оваа топлина мијалник одговара совршено за 4.5‑8.5 cm заврт�

[ПАРАМЕТАР] Вкупната Големина : 14 x 14 x 10 mm / 0.55 x 0.55 x 0.39 инчен (L*W*H); Боја:Црна [ПРИМЕНА] Одлична за ладење чи

Please wait...