0
clear
  • Филтри Регулаторот Единица, Воздушниот Компресор Протокот на Филтерот за Регулатор на Притисок Lubricator Вода Масло Сепаратор Комбинација Единица за Опрема(GC300-10)
  • -20%
  • -20%
Филтри Регулаторот Единица, Воздушниот Компресор Протокот на Филтерот за Регулатор на Притисок Lubricator Вода Масло Сепаратор Комбинација Единица за Опрема(GC300-10)

Филтри Регулаторот Единица, Воздушниот Компресор Протокот на Филтерот за Регулатор на Притисок Lubricator Вода

DEN 1761.60

Достапност
Достапно за нарачка

Дренажа Начини : Доаѓа со 3 видови на дренажа начини за да изберете од, вклучувајќи ги и прирачник, диференцијални притисок и автоматски дренажа, како и, тоа може да работи трајни производи за неколку години.Користете сад сапун за чистење.Лесен за Инсталација : Фирма и брза конекција значи лесен за инсталација може да се заврши во рок од неколку минути,за било какви прашања во врска со тоа,не двоумете се да ни e-mail, ние ќе се обидеме потрудиме да ги реши тоа за вас како е можно поскоро.

Спецификацијата

Item Type:
Air Compressor Flow Filter
Material:
Aluminium Alloy
Model GC300-08 GC300-10 GC300-15 Working Medium Air Tube Calibre PT1/4 PT3/8 PT1/2 Filter Element Accuracy 40μm or 5μm Operating Pressure Range Automatic and Differential Pressure Drainage Type:
0.15-0.9Mpa (20-130Ps)
Manual Drainage Type:
0.05-0.9Mpa (7-130Ps) Proof Pressure 1.5Mpa(215Psi) Operating Temperature Range -20℃-70℃ Filter Cup Capacity 40CC Oil Supply Cup Capacity 75CC Recommended Lubricating Oil ISO VG32 or Equivalent Oil Components Pressure Regulating Valve GR300-08 GR300-10 GR300-15 Atomized Lubricator GL300-08 GL300-10 GL300-15 Filter GF300-08 GF300-10 GF300-15 
Package List:
1 x Air Compressor Flow Filter :
Note:
1. Keep the pipeline clean to prolong the service life; :
2. The bowl body is made of polycarbonate resin, do not use solvents, such as trichloroethylene diluent, etc. Use dish soap for cleaning. :

Со стоката дадена додека купуваат

[СУПЕР СТАБИЛЕН, МИРЕН] непречено и речиси нечујно јава искуство, овој велосипед е совршена за уживање ф

Тежина : 1939g; Рачка за Отворање Агол : 0; Одржување Капацитет : 3400 Kg; Модел Бр : GH40380 Бар Отворањето Агол : 0; Ди

Опремени со постојан магнет, погодно да се држи dial тест индикатор на машина алатка за усогласување опер

Боја Име : 9 КОМПЈУТЕРИ.Предмет тип : Fastener & Клип.Објектот тежина : 0.2 кг.Објектот висина : 4.7 cm.Објектот долж

Тежина : 1900g; Рачка за Отворање Агол : 180 Одржување Капацитет : 1136 Kg; Модел Бр : BRH36330 M.Бар Отворањето Агол : /

★ Најновите 2019 / 2020 Дизајн круг капа Тастатура : тастатурата ви овозможува да го вклучите вашиот 10.2 инче

Боја Име : 2 ПАРЧИЊА.Предмет тип : Fastener & Клип.Надворешни тестирање и сертификација : ce.Објектот висина : 4.7

Она Што Го Прави : Да Добиете Мазна, Мека Рацете И Тешки, Силна Ноктите Со Овој Лесен Крем Со Хранлива Фор

Добивате во рок од 15 Дена!.Приказ на Референтни Видите Врзивно средство, 1in Капацитет, Црна.ВРЗИВА ПРСТЕ

Волумен Капацитет : 6.6 сертификати.ft., Перење Сад Материјали : Челик Жица, Број на Прегради : 1 Перење Колич

✎【Лесен За Употреба】Вие само треба да нежно се притисне на течни боја надвор од шише.Специјално дизај

Лесна инсталација, само plug and play.Карактеристики на производот Направени со висок квалитет LED интегриран

Топла натопена поцинкуван заостануваат завртки функција Хексадецимален Главата и се дизајнирани да се

*Супер товарот : Лесно се вчита 100 кг возрасни, суперкапацитет огромен капацитет, дебел материјал Разумн

Текстил и Синтетички.Увезени.Гумен ѓон.Вратило мерки околу ниско врвот од лак.Се запали.RunВоз Перформан

Четкање на Забите Stencils се рачно изработени од нас, во НАС.Брза Испорака Повеќето Наредби брод од 1 3 рабо

Целокупната Димензии : 24"w x 23"h.Џеб Димензии : 33 / 4"w x 1"h x 3 / 4"г.Џеб Капацитет : Прибл 50 бизнис Картички.Достап

Интензивно се напојуваат.Поглезите вашите работливост раце со овој луксузен Рака Крем Лубеница за свил

Прилагодени за високи перформанси во вашиот објект со брза стабилизација на времето и висока резолуциј

Дизајниран да издржи на тешки услови на хотел, ресторан, Кафетерија и други комерцијални кујни.Потоне п

*Супер товарот : Лесно се вчита 100 кг возрасни, суперкапацитет огромен капацитет, дебел материјал Разумн

ВОДООТПОРЕН & ИЗДРЖЛИВИ Оваа мачка превозникот се направени од издржлив, лесен и водоотпорен оксфорд т

1 / 2" X 12".Заостануваат Завртки, Хексадецимален Главата.stainless_steel_188 1 / 2" X 12", Надворешно Навој сврзувачки ел

Indexable вртење на држачот за општа вртење, која се протега од мали компоненти за да се тешки за обработка.ТM

Ампули се направени од borosilicate стакло.На crimp шишенцето accommodates широка примерок компатибилност.Волумен е 2

【Компјутерска Графика Картичка】Фан Дизајн е ново е наместена со обратна централната фан насока за пом

Наменска Прилагодено Одговара за Одредена Автомобил Модел & Целосно Кожата одговара Автомобил Покрити

Clary мудрец и Римска камилица помеша биле пријавени за помош со болка од ПМС симптоми, и тоа им помага да с

Please wait...