0
clear
  • ПРАТЕНИКОТ Biomedicals 0215108891 Ethylenediaminetetraacetic Киселина Trisodium Сол Хидрат, 1 кг
  • -20%
  • -20%
ПРАТЕНИКОТ Biomedicals 0215108891 Ethylenediaminetetraacetic Киселина Trisodium Сол Хидрат, 1 кг

ПРАТЕНИКОТ Biomedicals 0215108891 Ethylenediaminetetraacetic Киселина Trisodium Сол Хидрат, 1 кг

DEN 8495.28

Достапност
Достапно за нарачка

Автоматско Палење : > 200°C (DIN 51794)(Lit.).Точка на топење : 250°C со распаѓање(Осветлена.).Бел Кристален Прав.Ethylenediaminetetraacetic Киселина Trisodium Сол Хидрат е divalent за ратификација chelator се користи во некои електрофореза бафер системи.Некои proteolytic ензими и нуклеази се divalent за ратификација зависни.Во прилог на EDTA ја намалува веројатноста на примерокот деградација.Се користи за да се елиминира инхибиција на ензимот catalyzed реакции поради траги од тешки метали.Во прилог на EDTA може да се меша со метални јони кои зависат од биолошки процеси.На реверзибилна metalloprotease инхибитор.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Уредот продавници до 72 точки кои може да се симнат на вашиот компјутер и го префрлиле на Excel за понатамош

ИЗДРЖЛИВИ & СИЛНА Нашата цврста 8oz хип пиење колба е совршен за сите видови на внатрешна и надворешна пие

Waxy цврст со незаситени врска во молекулата.Тоа е нерастворлив во вода, и има одредени solubility во органски �

Производ се продава за истражување или за понатамошно производство, употреба само, не за храна или дрог�

ФОСФОРНА КИСЕЛИНА 45% / 75% / 85% Фосфорна киселина како висока ph киселина се користи во киселина за чистење

Стеаринска киселина е широко се користат во производството на свеќи.Стеаринска киселина е еден од најч�

Оксална киселина спреј со АВТОМАТСКО оксална киселина DOSER.Контролирана температура Изолирани котел.Бр

ИЗДРЖЛИВИ & СИЛНА Нашата цврста 8oz хип пиење колба е совршен за сите видови на внатрешна и надворешна пие

Растворливи во вода (50 mg / m L).На собна Температура, продавница под азот.Белиот Прав.Земја на потекло : Кин�

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

Оксална киселина е суштински домаќинство хемикалија која може да се користи, како и многу киселини, как�

Please wait...