0
clear
  • M1x3 Buna-N О-Прстен, 70A Durometer, Круг, Црна, 3 mm ID, 5 mm OD, 1 mm Ширина (Пакување од 100)
  • -20%
  • -20%
M1x3 Buna-N О-Прстен, 70A Durometer, Круг, Црна, 3 mm ID, 5 mm OD, 1 mm Ширина (Пакување од 100)

M1x3 Buna-N О-Прстен, 70A Durometer, Круг, Црна, 3 mm ID, 5 mm OD, 1 mm Ширина (Пакување од 100)

DEN 303.60

Достапност
Достапно за нарачка

Buna-нитрилна е ранлив на acetone, етри, естри, озон, сончева светлина, и атмосферски, и затоа треба да не се користи во озонската-генерирање на електрични мотори, опрема за заварување, или во апликации со изложеност на УЛТРАВИОЛЕТОВА светлина.Повисок durometer вредност укажува на поголема отпорност на вовлекување на скала од 0 до 100, со 100 укажува нема вовлекување.Ова О-прстен е направен од Buna-нитрилна (исто така наречен Buna-N), круг во пресек, има durometer на 70 A, и е дизајниран за употреба во широк спектар на запечатување апликации.Оваа O-ring има брегот durometer на 70 A.Може да се користи низ широк температура се движат од -30 степени F (-34 степени C) 250 степени F (121 степени C).Durometer (цврстина) на 70 A за отпорност на пенетрација.Брегот durometer е на цврстината на материјалот, и неговата отпорност на постојан вовлекување.Круг во крос-дел да се обезбеди печатот помеѓу цилиндрични се преклопуваат површини.Направени од Buna-нитрилна за употреба со различни течности и јаглеводороди.O-прстени најчесто се обезбеди притисок и течност печат помеѓу cylindrically облик, се преклопуваат, за парење површини и најчесто се гледа во мотори, чешми, прирабници, вентили и цилиндри на различни видови.O-прстени се достапни во повеќе големини, и може да се нарача врз основа на бара номинална внатре дијаметар (ID), надворешниот дијаметар (OD), и крос-пресек (КС) дијаметар.Buna-нитрилна може да има висока затегнувачка цврстина, отпорност на абразија, солза, и компресија поставите отпор.Тие се кружни во форма, со кружен пресек и дупка во центарот, слични на doughnut.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

[Size] 110mm надворешен Дијаметар, 100mm Внатрешен Дијаметар, 5mm пресек со Дијаметар [Цврстина] 70 A Durometer (Брегот

[Size] 105mm надворешен Дијаметар, 98mm Внатрешен Дијаметар, 3.5 мм пресек со Дијаметар [Цврстина] 50 Durometer (Брего�

Ова соединение нуди одлични хемиски, температура, стареење, и озонската отпор.Ниска оток во ASTM масло Бро

Спрингер Делови чини 20 40% помалку отколку ОЕМ Делови.Спрингер Делови користат истите материјали и да се

Направени од Viton (fluorocarbon еластомер) за употреба со различни хемикалии и горива.Durometer (цврстина) на 75 A за о�

Buna N или Нитрилна имаат добри механички својства кога ќе се спореди со други elastomers и висока отпорност на

Ова соединение нуди одлични хемиски, температура, стареење, и озонската отпор.Ниска оток во ASTM масло Бро

На скала од 0 до 100, во вредност од 0 укажува на тоа дека примерокот беше целосно навлезе, додека вредноста

Durometer (цврстина) на 70 A за отпорност на пенетрација.Ова Опрстен е изработен од црна Bunaнитрилна, е круг во п

[Size] 13mm(0.51 Инчи) OD, 9.2 милиметри(0.36 Инчи) ИДЕНТИФИКАЦИЈА, 1.9 mm(0.07 Инчи) пресек со Дијаметар [Предност] Трајн�

Кликнете Подолу Сина Линкови за да Пронајдете Повеќе : Опис во Spanish Juntas tóricas де caucho де nitrilo, 13 mm де diámetro на�

Фунта Печат & Снабдување Печати имаат волумен издува од само 1% по 70 часови на 73°f во однос на гориво В Ови�

Материјал : Нитрилна гума (NBR), антистатички, масло отпорни, УВ отпор, отпорни на топлина, отпорни на абење

Силиконски ORing, услугата температура е 90 F 500 F (68 C до 260 C).Фунта Печат & Снабдување со Силиконски ORing, има од�

Силиконски ORing, услугата температура е 90 F 500 F (68 C до 260 C).Фунта Печат & Снабдување со Силиконски ORing, има од�

2 парче велосипед шорцеви сет.Врвот има сребрен сјај акценти, износени дното полите, и лак.Шорцеви имаат

Тоа има добри механички перформанси со отпорност на вода, повеќето основни масла, масла, а некои горива.!

Повисок durometer вредност укажува на поголема отпорност на вовлекување на скала од 0 до 100, со 100 укажува нем�

Материјал : Нитрилна гума (NBR), антистатички, масло отпорни, УВ отпор, отпорни на топлина, отпорни на абење

OD*ID*Ширина : 27 *19 *4 мм / 1.06 *0.75 *0.16 инч.Боја : Јасно Бела; Материјал : Силикон (VMQ).Отпорност на абење, отпорнос

25" пресек со Дијаметар.Тоа е изработен од мека и издржливи гума и тоа е способни да се справат со високи п

Please wait...