0
clear
  • ПРАТЕНИКОТ Biomedicals 0215472580 Alginic Киселина, 100g
  • -20%
  • -20%
ПРАТЕНИКОТ Biomedicals 0215472580 Alginic Киселина, 100g

ПРАТЕНИКОТ Biomedicals 0215472580 Alginic Киселина, 100g

DEN 1190.88

Достапност
Достапно за нарачка

Вискозитет : ≤300 cps (1% aq украдени).Off-бел прав.Чување на собна температура (15-30°c).Alginate, а колоидното polyuronic киселина структурни молекула способен за gelation, се користи во подготовка на колоидна biodegradable структури како гелови, biofilms, монистра, nanoparticles, и microcapsules погодни за апликации кои се движат од гел врз основа поделба технологии на дрога испорака и порака за зачувување.На gelling полисахаридите извлечена од гигант кафени алги.Тоа е директно снабдување, колоидна, polyuronic киселина составена главно од anhydro-b-D-mannuronic киселина остатоци кои се поврзани во 1>4 позиција.Таа се користи во flocculation на цврсти материи во водата; како големината агент; thickener; емулзија стабилизатор; и суспендирање агент.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Растворливи во вода (50 mg / m L).На собна Температура, продавница под азот.Белиот Прав.Земја на потекло : Кин

ИЗДРЖЛИВИ & СИЛНА Нашата цврста 8oz хип пиење колба е совршен за сите видови на внатрешна и надворешна пие

Производ се продава за истражување или за понатамошно производство, употреба само, не за храна или дрог

Уредот продавници до 72 точки кои може да се симнат на вашиот компјутер и го префрлиле на Excel за понатамош

Оксална киселина е суштински домаќинство хемикалија која може да се користи, како и многу киселини, как

ФОСФОРНА КИСЕЛИНА 45% / 75% / 85% Фосфорна киселина како висока ph киселина се користи во киселина за чистење

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат

Waxy цврст со незаситени врска во молекулата.Тоа е нерастворлив во вода, и има одредени solubility во органски

Стеаринска киселина е широко се користат во производството на свеќи.Стеаринска киселина е еден од најч

Автоматско Палење : > 200°C (DIN 51794)(Lit.).Точка на топење : 250°C со распаѓање(Осветлена.).Бел Кристален Прав.Ethylened

ИЗДРЖЛИВИ & СИЛНА Нашата цврста 8oz хип пиење колба е совршен за сите видови на внатрешна и надворешна пие

Оксална киселина спреј со АВТОМАТСКО оксална киселина DOSER.Контролирана температура Изолирани котел.Бр

Please wait...