0
clear
  • ZXNQ Германија 1955 Технологија Антички Механички Калкулатор Метално Тело Рака Чудак Колекција Калкулатори
  • -20%
  • -20%
ZXNQ Германија 1955 Технологија Антички Механички Калкулатор Метално Тело Рака Чудак Колекција Калкулатори

ZXNQ Германија 1955 Технологија Антички Механички Калкулатор Метално Тело Рака Чудак Колекција Калкулатори

DEN 20543.76

Достапност
Достапно за нарачка

▲Метално тело, сложена внатрешна опрема механичка структура, е прецизен инструмент, може да се пресмета прилог, одземање, множење и поделба, и исто така, може да се подели бескрајно.Пресметка принцип, неусогласеност на различни ротација амплитудите на мали и големи брзини. ▲Производство Година : 1955 Година, Големина : 24*13*14 CM, тежина : 3.5 kg, Бројот на цифри : 16 цифри. ▲За функцијата : Кога акумулацијата дел е прилагодена на првата цифра, акумулацијата резултатот ќе биде во ред, и не е проблем со 2-8 цифри (што е, нормално операции може да се врши со користење 2-8 цифри).Ве молиме купи внимателно!. ▲Во овој објект може да се користи како носталгични сувенири наплата; тоа исто така може да се користат како наставно демонстрација на рачно извит калкулатор.Со еден збор, ако можете да го видите тоа, што го заслужуваат тоа.Во исто време, тоа е исто така еден совршен подарок за децата, овозможувајќи им да се држат настрана од мешање на електронски производи, додека за учење и искуство на шармот на старите времиња. ▲ЗАБЕЛЕШКА : Бидејќи на возраста, делови се малку носени, мали дефекти се неизбежна, И таму не е manual, ќе може да се провери работата метод онлајн.Види слика за специфични детали.Сликата е вистински објект и совршен треба да се биде внимателен да се купи!.Средновековни објекти, траги од нормална, погоден за ретро атмосфера украси, како што се модел соби/клубови/музеи/културна сали.Материјал : Metal Production Година : 1955 Size : 24*13*14 CMweight : 3.5 kg Number на цифри : 16 digits The пакетот вклучува : 1* Calculator SERVICE : Ако имате било какви прашања во врска со нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку е-маил и ние ќе ви ги даде задоволителен одговор во рок од 24 часа.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

ИЗГЛЕД : Голем екран 12малку екранот,разумни агол на гледање,директно одбор дизајн;рационализација на те

Две Моќ Опции : Двојна моќ опции, соларна енергија или од резервната батерија опција, сончевата енергија

Тоа е во согласност со човековите навики, удобно да го допрам, јасен и лесен за читање броеви, погоден за

【Погодно за Полнење】калкулатор поддржува да биде обвинет од страна соларни или резервната батерија, м

Симпатична и едноставен калкулатор можеби ќе го привлече вниманието на многу луѓе.Најдобри еднорози по

Практична настава : EverplЕлектронски Десктоп Калкулатор е општа намена десктоп апликации, 12 цифри го прав

Лесензачитање калкулатор со голем LCD дисплеј и 12цифрен екран.Универзална десктоп апликации, многу пого�

Тоа е пресметување на алатка која се користи со векови пред донесувањето на писменото модерна нумеричк�

Служба : Ние го сакаме нашиот клиент, вашето задоволство е нашиот приоритет, не контактирате ако имате б�

Обезбедување на квалитет, бесплатна гаранција за 2 години(содржи Само на соодветните боја на калкулато

# Смола копчето : изработени од АБС смола материјал, со голема сила, добра цврстина, трајни и носатотпорн�

Симпатична и едноставен калкулатор можеби ќе го привлече вниманието на многу луѓе.Најдобри еднорози по

На копчињата се направени од гума материјал и да се чувствуваат удобно.Страната е круг и да не ги повред�

Голема ABS пластика копчето, нудат прецизното позиционирање и удобно текстура, поддршка >1 милиони пати, п

14.5×3.5×18.5 cm.Стационарни кои можат да бидат среќни само со тоа што во неа.Тоа ќе биде пријатно да притиснет

Соларна и енергија од батеријата опции на располагање.Екранот Димензии : 3"W x 1"H Тело Димензии : 3.75"W x 6"H...

[ГОЛЕМ ОДЗИВ КОПЧИЊА] Нејзината пространа копчето големина гарантира дека вашите прсти се многу помалк

АБС материјал.Големина x 6.5 4.1 x0.27 Во.Лесен и пренослив : тоа не заземаат многу биро простор, но тоа е довол�

Соларна Енергија Донесување на соларни полнење на владата за да се спречи тоа од ненадејна моќисклучув

Please wait...