0
clear
  • Rokinon 24mm Т1.5 Висока Брзина Широк Агол Cine DSX Објектив за Fuji X
  • -20%
  • -20%
Rokinon 24mm Т1.5 Висока Брзина Широк Агол Cine DSX Објектив за Fuji X

Rokinon 24mm Т1.5 Висока Брзина Широк Агол Cine DSX Објектив за Fuji X

DEN 16822.08

Достапност
Достапно за нарачка

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. .Optically изградена на 13 елементи во 12 групи.Отворот спектар на Т1.5 - T22. Користи 77mm филтер големина.Карактеристики ултра мулти-обложени стакло и 9 отворот ножеви.Агол на гледање на 84.1 степени на целосна рамка и 61.3 степени на APS-В. Компактна Големина со Долго Фокус Фрли и Де-Кликне Отворот Прстен.Новиот Rokinon Cine DSX 24mm Т1.5 Широк Агол Cine Леќа е еден од Rokinon е ново воведени од 3-та генерација на cine леќи под своја Cine DSX линија.Со новиот компактен и елегантен дизајн со мат црна заврши Rokinon Cine DSX линија е изградена на претходните генерации на Cine линии.Новата 9 сечилото отворот обезбедува непречено кружни bokeh.Зголемена леќа ознаки со фокусни должини се видливи од страните на леќи.На фокусирање опрема има поширока дизајн која се чувствува поудобно кога се фокусира со рака.Нови времето запечатени леќа месеци заштити најранливите јазот помеѓу објективот и камера планината.Cine DSX леќи се целосно компатибилни во однос на боја препевот и опрема пласман со Rokinon Cine ДС леќи.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

Усвојување на сите‑метал огледало дизајн на каросерија, компактен и пренослив, издржливи и убави, искл�

Објективот елементи, практично се елиминира боја аберации.На 2x Професионални Мултипликатор е висококв�

Постојана F6.3 бленда без рачен фокус, најбрз фокус е без фокусирање.Мала големина, компактен, може да се с

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

Тоа е за употреба во барови, продавници, паркинг места, куќи и магацин, итн.Како фокусно се зголемува, пол

Спецификација : Состојба : 100% сосема new Item тип : Прирачник Lens Material : Воздухопловство алуминиум легура + опт

Донесува сите метални леќа тело дизајниран, компактен и пренослив, издржливи и убави, исклучителна изра

Hyper sonic motor обезбедува тивки, високобрзински автофокус.Внатрешен фокус систем им овозможува прилог на peta

Постојана F6.3 бленда без рачен фокус, најбрз фокус е без фокусирање.Мала големина, компактен, може да се с

Оваа 100mm f / 2.12 елементи во 10 групи оптички дизајн обезбедува кристално острината на сликата во двете мак�

Фиксна фокусна должина 50mm, Максимална бленда од 1.7 обезбедува непречено bokeh,одговара Closeup / портрет фотог

Леќа конфигурација : 11 елементи во 9 групи (3 aspherical леќи, 3 ED леќи) Планината : во Согласност со Камера Leica LП�

Облик : Менискус.Употреба : Оптички.Структура : Planoконкавна.Материјал : пластика.Боја : Транспарентна.Опи�

елементи / група : 8 / 7; отворот ножеви : 7; минимум фокус растојание : 1900 mm; филтер ротираат кога фокус : Yes; ф�

Леќата не zoomable.Fisheye 16mm.Целосна рамка fisheye слики со слика агол од 180° (дијагонала).Минимална Фокус Растојан

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

На Компактно и удобно 35mm f / 1.Деветсечилото дијафрагмата придонесува за префинета bokeh квалитет.Голема Бл

Облик : Plano.Употреба : Оптички.Материјал : пластика.Структура : Plano.Боја : Транспарентна.Опис : Транспарент�

Облик : Менискус.Употреба : Оптички.Структура : Planoконкавна.Материјал : пластика.Боја : Транспарентна.Опи�

Облик : Aspheric.Материјал : пластика.Структура : Planoконвексни.Употреба : Оптички.Боја : Транспарентна.Опис : Н

Леќа карактеристики Rokinon Ултра МултиОбложени (UMC) оптичко стакло за остри, јасни слики 50mm фиксна фокусна

Облик : Plano.Материјал : пластика.Структура : Planoконвексни.Употреба : Оптички.Боја : Транспарентна.Опис : Фа�

Облик : Aspheric.Употреба : Оптички.Структура : Двојно Искривено.Материјал : пластика.Боја : Транспарентна.Оп�

Сите метални огледало дизајн на каросерија, компактен и пренослив, убава и исклучителна технологија и м

Бренд : Tokina.Ние го одбра името опера за нашата нова премиум fullframe dslr фото објективот серија со идејата де�

И покрај продолжениот зголемување на опсегот, големината е всушност да се спореди со другите макро леќи

420‑800mm Зум : Со 420‑800mm супер telephoto, telephoto леќа е добро за снимање далечните предели, дивиот свет, концерти, �

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

Голема Бленда : Овој објектив нуди одлични центар и работ на острината и врвен решавање на моќ.Тоа ќе ви �

Please wait...