0
clear
  • DALY Smart BMS 15S 48V 40A LiFePO4 PCB Заштита Одбор со Рамнотежата Води Жици 3.2 V Батерија Заштита Модул BMS за Батерија 18650 Пакет Заеднички Порта со UART
  • -20%
  • -20%
DALY Smart BMS 15S 48V 40A LiFePO4 PCB Заштита Одбор со Рамнотежата Води Жици 3.2 V Батерија Заштита Модул BMS за Батерија 18650 Пакет Заеднички Порта со UART

DALY Smart BMS 15S 48V 40A LiFePO4 PCB Заштита Одбор со Рамнотежата Води Жици 3.2 V Батерија Заштита Модул BMS

DEN 2196.00

Достапност
Достапно за нарачка

Во текот тековната заштита-18650 Li Fe PO4 батеријата пак ќе прекинете полнењето кога тековната над 26 A(AMP) и ќе го запре извршувањето, кога тековната над 120 A(AMP).Над-полнење со текот на-испуштање заштита-18650 Li Fe PO4 батеријата пак ќе прекинете полнењето кога неговата напон достигне 3.75 V и го запре извршувањето, кога неговата напон достигне 2.2 V. Температура заштита-BMS ќе престане батеријата пакет од работа кога неговата температура ќе достигне 158℉ / 70 ℃.Температура заштита-BMS ќе престане 18650 Li Fe PO4 батеријата пакет од работа кога неговата температура ќе достигне 158℉ / 70 ℃.Превозот време-во рок од 9-14 дена од Кина Dalyelec обично.Само во текот на Денот на Трудот(Може да 1-3), Национален Ден(октомври 1-5) и Пролетен Фестивал(Февруари 9-18, 2021) треба повеќето екстра 3-10 дена.Следење на информациите кои се на располагање.Донесе врвен квалитет (на А-ниво) Seiko IC) од Јапонија.BMS сопственик водоотпорен патент, не грижете се во дождливите денови.Продолжување на животниот век на батеријата век, подобри перформанси.Параметри : BMS заштита на батеријата полнење на струјата : 26 A.BMS заштита на батеријата испуштање струја : 120 A.BMS заштита на наполнетост на батеријата напон : 3.75 V. BMS заштита на празнење на батеријата напон : 2.2 V. Континуирано полнење струја : 20 A.Континуирано празнење на струја : 40 A.Рамнотежа напон : 3.7 V. Пакет : 3.2 V Li Fe PO4 BMS*1, за појавување на рамнотежа жици*1, англиски верзија жици прирачник*1.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

Поддршка за влез обратна поларитетот заштита и ТЕЛЕВИЗОРИ во текот напон заштита.Поддршка за излез во т

На 5то Одделение : 6s приклучок, што се користи за да се поврзете на рамнотежа линија на различни брендови

Оваа напонски трансформатор ви нуди безбеден, сигурен, прифатлива & погодно решение за конвертирање на �

Нашите Ротациони Конвертори се толку лесно како 1, 2, 3.На ADX ротари фаза конвертори имаат тековна контрол�

Рационално управување со енергијата (RPM) обезбедува вкупно флексибилност да се доделат на располагање М

Најдобро за : 25 HP голема инерција / триење товари како што Пумпи, Вентилатори, Компресори, Компресори, Пра

Се конвертира напон од 110120 volt до 220240 volt или од 220240 volt надолу за да 110120 volt.Ги прифати сите типот на приклуч�

Професионален високо тековната жици дизајн и изработка на тој начин можат да го издржат шок на високо с�

Литиумјон, нискохалоген централизирана; Резерви извор на енергија за HPE NVDIMMS; Поддршка на повеќе уреди.Н�

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

Стандарден Приклучок, Прирачник, 3Годишно Производителот е Ограничена Гаранција.Фрекфенција : 50 HZ / 60 HZ.

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

1 Усвоена на висок квалитет на електронски компоненти, и прецизност процес, осигурете се за издржливост

Име на производ : Патнички Адаптер;Приклучок Тип : EUUK НИ Приклучок за СЛЕДЕЊЕ на Приклучокот.Напојување :

Широк апликации, може да се примени алат, Electrics & Домаќинство Апарат, Индустриски Equipemnt, на пример Електри

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

Овој Адаптер може да се наплаќаат 2 порти може истовремено полнење на максималната брзина за еден 2.4 уре�

Најдобро за : 25 HP Било оптоварување, особено resistive, коригирана и компјутерски товари како CNC, VFD EDM, полначи

+5vsb е копија на напојување, која може да се примени за да направите резервна копија од контрола кола за д�

Работи во повеќе од 150 земји, вклучувајќи ЕУ / AU / велика БРИТАНИЈА / САД / CN / ЈП / HK.Се конвертира штек

Име на производ : Реле Модул;Реле Тип : SRD12 VDCSLВ Материјал : Метал, Пластика, Електрични Делови;Серпентина �

Батеријата адаптер користи 14 guage жици за да се поврзете на позитивни и негативни полови на батеријата, ш�

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

Please wait...