0
clear
  • DORESshop Гроздобер 10W ST64 LED Lumiled Светилки 100W Противвредност, 1000Lumens, Топло Бела 2700K, E26 База LED Светилки со Вжарено, Антички Стакло Стил Одлично за Дома, Спална соба, Канцела
  • -20%
  • -20%
DORESshop Гроздобер 10W ST64 LED Lumiled Светилки 100W Противвредност, 1000Lumens, Топло Бела 2700K, E26 База LED Светилки со Вжарено, Антички Стакло Стил Одлично за Дома, Спална соба, Канцела

DORESshop Гроздобер 10W ST64 LED Lumiled Светилки 100W Противвредност, 1000Lumens, Топло Бела 2700K, E26 База LED

DEN 1583.76

Достапност
Достапно за нарачка

Супер Осветленост со 1000 Lumens : не треперење, Не блескави.SOFT LIGHT : се Грижите за led сијалица ќе се создаде кул бело светло за намалување на убавината на еден lumiled сијалица?Оваа гроздобер сијалица со 2700k боја на температурата, која ќе се произведуваат топла светла за да додадете многу удобен атмосфера за вас.Наместо на добивање ослободи од традиционалните дизајн, DORESshop дава Lumiled сијалица повеќе функции.Lumiled LED Светилки 2700 K Мека бела светлина, со Повеќе апликации за вашиот дом за живеење, бања светилки, кујна, спална соба,тавански вентилатор.Се сврте од нив и тие осветли соба без темни области.Слободно да се инсталира десетина светилки заедно без да се грижите за се прегрее. 100 W противвредност, Lumiled светилки LED носи вашиот повеќе светлина, со многу помалку енергија трошоци.Одговара на сите тела на E26 медиум база, директно завртка во ѕид sconces, лустери, pendant светла или повеќе други светлосни тела со изложени сијалица.ГРОЗДОБЕР ИЗГЛЕД : ова доведе lumiled сијалица совршено во комбинација нова техника со класичен изглед.Можете да ги имаат во бањата тела, тавански вентилатор тела и неколку фенери кои ќе може да се види на сијалицата преку стакло.Ретро Стил : комбинација на модерната Led верверица кафез filaments, класичен teardrop врвот и ултра-тенок чисто стакло, овој Антички Стил Led служи како уникатен ретро украси за двете затворен и отворен.Елиминирање на очите, замор предизвикан од конвенционалните светилки, ефикасно го заштитува вашето семејство вид.ЕНЕРГИЈА-SAVE : Антички led светилки спасува над 90% енергија во споредба со традиционалните Lumiled светилки, како и со супер долг животен век до 25000h!.Луѓето кои се опседнати со класичен стил може да се задржи со користење на традиционални дизајн.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

DOGAIN smart светилки РАБОТАТ со АЛЕКСА & GOOGLE АСИСТЕНТ, можете лесно да го контролирате вашиот лустерот светл�

40 Вати замена со користење само на 4 W (320 lumens).Номинална да трае 13 години врз основа на 3 часа дневно корист

GU10 MR16 LED 6.5 Вати Dimmable Светилки,Пакување од 10 GU10 LED Светилки се замени 60 W блескаво сијалица од 6.5 W LED...

LED 6 Вати 350 Lumens 25 Вати Противвредност.Dimmable.Најновата Технологија Со Американскиот Светол пламен совет Can

Мал Преглед Транзистори.LED Optoelectronic (100 Парче Многу).Нови, никогаш не се користат во делови.Спакуван во ESD б

Нетреперење и 360степен природа на светлината, нуди удобни и релаксирачки светлина за вашите очи.Ве моли�

ЗАШТЕДА на ЕНЕРГИЈА : Енергетски Ефикасна Алтернатива за Блескаво BA15 D База Светилки со Слични Светлина�

Led светилка 4 W вградена литиум батерија 4 W E27 бела светлина.Време на полнење : 45 часа Празнење Време : 34 час

2 Watt Партија Сијалица,Lampholder : E27; Напон : 110 VAC; Светлосен флукс : 200 LM.Примена дома осветлување, ноќ светлина

2 Watt Партија Сијалица,Lampholder : E27; Напон : 110 VAC; Светлосен флукс : 200 LM.Примена дома осветлување, ноќ светлина

Multilayer Керамички Чип (MLCC) Capacitor Surface Mount (SMD).Фиксна SMD Керамички Multilayer Capacitor (100 Парче Многу).Нови, никогаш не

Multilayer Керамички Чип (MLCC) Capacitor Surface Mount (SMD).Фиксна SMD Керамички Multilayer Capacitor (100 Парче Многу).Нови, никогаш не

Висока ефикасност и заштеда на енергијазачувајте до 65% на сметките за електрична енергија!Заменете 45 W ф

ЗАМРЗНАТОТО ИЛИ ЈАСНА : во Зависност од стилот или тема што се случува за овие светилки се достапни во за

【Осветлете ја Вашата Убавина】:30степен тесен зрак агол обезбедува фокусирани моменти за архитектонск

Напон : 85265 V.Прозрачна флукс : 240 (lm).Зрак агол : 270 (степени).Светилка носителот модел : e27 Сенка материјал : PC

Супер Висок Степен на КОЧАН стил, супериорен квалитет сијалица 7 Watt Топло бела LED Гдин 16 сијалица.медиум

LED Компатибилен dimmer прекинувачот е задолжително за целосно dimmable мазна треперење бесплатно перформанси

Целосно Затворен Оценет.Dimmable до 10%.Влажни Оценет.УЛ & Energy Star Уверение.Супериорен Осветлување 100lm / ж.LED EA198

[SIZE] Дијаметар 3мм / 0.12"; Тековните 20m A; Материјал : phlx; Монтажа игла тип : во линија, 2 игли; Светилка монистр�

Ефикасност за оваа LED светилка е 125 lumens по вати за вкупно 3 500 lumens по сијалица.Овие светилки понуди 50 000 час

ДОЛГ животен век E39 led сијалица, глобална напојување за AC100305 V, 50000 часа живот (23 години, врз основа на 6 час

Супер бела боја која се граничи со сината боја, е чист, и invigorating.Ја намалат потрошувачката на енергија за

Please wait...