0
clear
  • Quilling Граници, се Меша Бојата 5 Форми Paper Quilling Граница Другар Хартија, Занает Алатка DIY Quilled Создавање
  • -20%
  • -20%
Quilling Граници, се Меша Бојата 5 Форми Paper Quilling Граница Другар Хартија, Занает Алатка DIY Quilled Создавање

Quilling Граници, се Меша Бојата 5 Форми Paper Quilling Граница Другар Хартија, Занает Алатка DIY Quilled Создавање

DEN 270.96

Достапност
Достапно за нарачка

Високо-квалитетни материјали : На quilling граници се направени од високо квалитетна пластика, материјал кој е сигурен и здрав.Мулти-обликот : Постојат пет форми во сет-плоштадот, круг, teardrop, marquise и триаголник.Ги исполни вашите различни потреби.Практична настава : На бои на секоја обликот може да се разликуваат во различни групи, но сите сетови носат истите овие пет основни форми.Одличен избор за вас.Лесен за користење : Иако тие не се рачки, тие се доволно големи за да се задржи quilling циклуси.Нејзиниот квалитет е загарантирана.Лесен за користење : Лесно да се отстрани quilled хартија од форми.Да ви донесе нови и различни користење чувство.Опис : Ова quilling граници се направени од високо квалитетни пластични материјали кои се издржливи и здрав.Постојат 5 различни форми за вас да се избере.Добро за картичка, пакување декорација, декоративна слика, украси и сл.Добие овој сет и боја во вашиот живот.Спецификација : Материјал : Пластични Боја : Сина, Портокалова, Зелена, Црвена Роза, Розова (Дадени случајно) Size 1.Плоштад-форма 13.1x6.4cm / 5.16"x2.52" 2.Круг-форма 13x5cm / 5.12"x1.97" 3.Teardrop-форма 13.1x6.4cm / 5.16"x2.52" 4.Marquise-форма 13x8cm / 5.12"x3.15" 5.Триаголник-форма 13x5.4cm / 5.12"x2.13" Пакет Тежина : околу. 142g Количина : 5pcs/set Пакетот Вклучува : 5 x quilling граници.

Спецификацијата

Material:
Plastic
Color:
Blue, Orange, Green, Rose Red, Pink (Delivered randomly)
1.Square-shape  13.1x6.4cm / 5.16x2.52 :
2.Circle-shape   13x5cm / 5.12x1.97 3.Teardrop-shape  13.1x6.4cm / 5.16x2.52 :
4.Marquise-shape  13x8cm / 5.12x3.15 :
5.Triangle-shape  13x5.4cm / 5.12x2.13 :
Package Weight:
approx. 142g
Quantity:
5pcs/set
Package Includes:
 
5 x quilling borders :

Со стоката дадена додека купуваат

Висока температура полица и мувла буквар.Користење со кастинг калапи.Се применува непречено и трае пов�

☆розова култура врвот womans облека движат падне блузи блузи, за жени секојдневен падне долг ракав култур�

????ПОДОБРО ОД FELTING ПЕНА : Иритирани од заглавени влакна на вашиот мат и пропаст уметнички проекти?Волнени

Тоа може да се користи за наставниците прирачникот настава или родителот и детето на интеракција.СКЛАД�

????️ СОДРЖИНИ s дел од нашиот начин на живот.Ние услуга на нашите бродови и кога нешто ќе се скрши, ние го �

Големина и Боја : 12 Компјутери Бела Капак апликатори шишиња Дното дијаметар 1.2 инчи, на висина од 3,5 инчи,

2 парчиња Пена Игла Felting Подлога Pin Перница Мат Pokes Ле Сунѓерот Подлога Работа Мат Носителот База Занает А

☆sweatshirt за жените, суичери за мажи ноќта на вештерките суичери за жените sweatshirt crewneck суичери машка мода д�

АПЛИКАЦИЈАТА Работи на Јамаха Outboard Motors 2006 Сериски Број 0406 Да Струја.Одговара на Јамаха 4Удари 150 до 350 КС,

【Преносни и Лесни】Секој скејтборд алатка за полнење тегови само 0.Печати на враќање превозот етикета.Н

Најумен преносни airgun компресор во својата класа; Конструиран и изграден со стабилна квалитетни компоне

Големина : 2" (H) X 9" (W) X 12" (L) Рамна Ламперија Плочка.Висока густина, долготрајни пена за игла felting или за дру�

Калибар : 30 / 7 35mm 30 / 7.35 мм кал.Collet за стандард куршум puller.Издржливи RCBS квалитет.Оваа collet е дизајниран да с�

❊ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : Прво нека акрилна смола суво за околу 15 секунди, потоа користете го помине тример �

Флексибилни инсталација, нема филтер се потребни.Само priming до 10 метри, (3 метри).Компактен и едноставен ди

Исто така е практично да се направи DIY занаети за вашиот љубовник и family Specification : Предмет Тип : Quilling Kits Main М

【Пакет Листа】Пакетот вклучува две прашка студ и две адаптер за MЖелезница 【Лесно Да се Инсталира вкуп�

AC6000 BT на airsoft хронограф со висок квалитет и прецизност.Userfriendly интерфејс со 128*128 пиксели OLED во бела боја.П�

Нашите бродови се ПОВЕЌЕ за нас отколку друга играчка, својот дел од нашиот начин на живот.Едноставно фр

женска долг ракав блузи ☆розова култура врвот womans облека движат падне блузи блузи, за жени секојдневен

Ако имате пријател кој сакал да изработка на хартија, занает, можете да ги споделите овој производ со не�

потребно за Quilling Papercraft : Спаси многу време, е добра алатка за да се носи, со доверба, мир на умот.Разни Ефе�

Please wait...