0
clear
  • Г-О-Прстен 001 Viton O-Ring - 75A Durometer, 1/32 ID, 3/32 OD, 1/32 КС, Кафеава (Пакување од 100)
  • -20%
  • -20%
Г-О-Прстен 001 Viton O-Ring - 75A Durometer, 1/32 ID, 3/32 OD, 1/32 КС, Кафеава (Пакување од 100)

Г-О-Прстен 001 Viton O-Ring - 75A Durometer, 1/32 ID, 3/32 OD, 1/32 КС, Кафеава (Пакување од 100)

DEN 311.76

Достапност
Достапно за нарачка

001 Viton O-Ring, 75 A Durometer, Кафеава (Пакување од 100) , Номинална Димензии : 1/32" ID, 3/32" OD, 1/32" КС.Вистинските Димензии : 0.029" ID, 0.109" OD, 0.040" КС , Метрички Димензии : 0.74 mm ID, 2.78 mm OD, 1.02 mm КС.Температурата Опсег : -26°C (-15°F) до 232°C (450°F); Полица-живот : Неограничен.Овие разноврсна o-прстени изврши и во нафтени производи, гориво или мешавина со метанол или етанол, дизел или мешавина со биодизел, минерални масла & маснотии, силиконското масло & маснотии, високо ниво на вакуум, озон, времето, многу висока темп.воздух, и силна киселина.Дизајниран за употреба во широк спектар на запечатување апликации, ова Viton о-прстен ги исполнува стандардите дефинирани од страна на AS568. Viton, исто така познат како Fluorocarbon гума (FKM), висока-перформанси гума дека има одлична отпорност на висока температура, озон, времето, кислород, минерални масла, горива, хидраулични течности, aromatics и многу органски растворувачи и употреба на хемикалии.На 75 A Durometer Viton (FKM) о-прстен има кружен пресек и може да се користи низ широк температура опсег (-26°C/-15°F до 232°C/450°F).На durometer цврстина на овој Браун Viton о-прстен е 75 A.Г-О-Прстен има сите ваши 75 A durometer Viton о-прстен потреби се покриени со нашето големо AS568 големина опсег.Ние исто така нудиме во повеќе пакет големини за да ги задоволат вашите побарувачката.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Ова соединение нуди одлични хемиски, температура, стареење, и озонската отпор.Ниска оток во ASTM масло Бро

Силиконски ORing, услугата температура е 90 F 500 F (68 C до 260 C).Фунта Печат & Снабдување со Силиконски ORing, има од

375" надворешен Дијаметар, 4" Внатрешен Дијаметар, 0.Спецификација : Материјал : Висок Квалитет Нитрилна Rubbe

Bunaнитрилна е ранлив на acetone, етри, естри, озон, сончева светлина, и атмосферски, и затоа треба да не се кор

Силиконски ORing, услугата температура е 90 F 500 F (68 C до 260 C).Фунта Печат & Снабдување со Силиконски ORing, има од

Материјал : Нитрилна гума (NBR), антистатички, масло отпорни, УВ отпор, отпорни на топлина, отпорни на абење

[Size] 105mm надворешен Дијаметар, 98mm Внатрешен Дијаметар, 3.5 мм пресек со Дијаметар [Цврстина] 50 Durometer (Брего

Фунта Печат Buna N или Нитрилна, е кополимер на butadiene и acrylonitrile.Buna N или Нитрилна има добри механички својств

Спрингер Делови чини 20 40% помалку отколку ОЕМ Делови.Спрингер Делови користат истите материјали и да се

Ова соединение нуди одлични хемиски, температура, стареење, и озонската отпор.Ниска оток во ASTM масло Бро

2 парче велосипед шорцеви сет.Врвот има сребрен сјај акценти, износени дното полите, и лак.Шорцеви имаат

Фунта Печат Уретан OПрстени се компатибилни со хидраулични течности, слаби киселини и бази, и мешаници ш

Тоа има добри механички перформанси со отпорност на вода, повеќето основни масла, масла, а некои горива.!

[Size] 13mm(0.51 Инчи) OD, 9.2 милиметри(0.36 Инчи) ИДЕНТИФИКАЦИЈА, 1.9 mm(0.07 Инчи) пресек со Дијаметар...

Oпрстени обезбеди притисок и течност печат помеѓу cylindrically облик, се преклопуваат, за парење површини и н

Acrylonitrile содржина е разновидна во комерцијални производи од 18% до 48%.Поради својата одлична отпорност на

OD*ID*Ширина : 27 *19 *4 мм / 1.06 *0.75 *0.16 инч.Боја : Јасно Бела; Материјал : Силикон (VMQ).Отпорност на абење, отпорнос

Оваа силикони Опрстен е црвена боја, круг во форма, има durometer на 7 OA, и е дизајниран за употреба во широк сп

Повисок durometer вредност укажува на поголема отпорност на вовлекување на скала од 0 до 100, со 100 укажува нем

Please wait...