0
clear
  • 236 Buna O-Ring, 70A Durometer, Црна, 3-1/4 ID, 3-1/2 OD, 1/8 Width (Пакување од 25)
  • -20%
  • -20%
236 Buna O-Ring, 70A Durometer, Црна, 3-1/4 ID, 3-1/2 OD, 1/8 Width (Пакување од 25)

236 Buna O-Ring, 70A Durometer, Црна, 3-1/4 ID, 3-1/2 OD, 1/8 Width (Пакување од 25)

DEN 239.76

Достапност
Достапно за нарачка

O-прстени се достапни во различни големини и може да се нарача врз основа на бара номинална внатре дијаметар (ID), надворешниот дијаметар (OD), и крос-пресек (КС) дијаметар.Круг во крос-дел да се обезбеди печатот помеѓу цилиндрични се преклопуваат површини.Брегот durometer е на цврстината на материјалот, и неговата отпорност на постојан вовлекување.Buna-нитрилна е ранлив на acetone, етри, естри, озон, сончева светлина и атмосферски и затоа треба да не се користи во озонската-генерирање на електрични мотори, опрема за заварување, или во апликации со изложеност на УЛТРАВИОЛЕТОВА светлина.Повисок durometer вредност укажува на поголема отпорност на вовлекување на скала од 0 до 100, со 100 укажува нема вовлекување.Durometer (цврстина) на 70 A за отпорност на пенетрација.O-прстени најчесто се обезбеди притисок и течност печат помеѓу cylindrically облик, се преклопуваат, за парење површини и најчесто се гледа во мотори, чешми, прирабници, вентили, и разни цилиндри.Ги исполнува стандардите дефинирани од страна на Воздушната Стандард AS568 A.Ова О-прстен е изработен од црна Buna-нитрилна, е круг во пресек, има durometer на 70 A, и е дизајниран за употреба во широк спектар на запечатување апликации.Направени од Buna-нитрилна (исто така наречен Buna-N) за употреба со различни течности и јаглеводороди.Buna-нитрилна може да има висока затегнувачка цврстина, и абразија, солза, и компресија поставите отпор.Оваа Buna О-прстен има брегот durometer на 70 A.Може да се користи низ широк температура се движат од -30 степени F (-34 степени C) 250 степени F (121 степени C).Тоа може да се користи на температура помеѓу -30 степени F (-34 степени C) 250 степени F (121 степени C), и е компатибилен за употреба со нафта, HFA, HFB и HFC течности, растително масло, алкохол, киселини и aliphatic јаглеводороди.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

[BunaN] Стандард Нитрилна Butadiene Гума со широк температура се движат од 4℉ (20°C) да 212℉ (100°C).Добра отпорност н

Силиконски ORing, услугата температура е 90 F 500 F (68 C до 260 C).Фунта Печат & Снабдување со Силиконски ORing, има од�

Фунта Печат & Снабдување Печати имаат волумен издува од само 1% по 70 часови на 73°f во однос на гориво В...

Фунта Печат Уретан OПрстени се компатибилни со хидраулични течности, слаби киселини и бази, и мешаници ш

Ова соединение нуди одлични хемиски, температура, стареење, и озонската отпор.Ниска оток во ASTM масло Бро

Големина : 4mmx1mm 30pcs.Материјал : Гума.Број на модел : 1 Облик : Прстен Заптивка.Standard or nonstandard : Стандард.Бела Х�

Повисок durometer вредност укажува на поголема отпорност на вовлекување на скала од 0 до 100, со 100 укажува нем�

Силиконски ORing, услугата температура е 90 F 500 F (68 C до 260 C).Фунта Печат & Снабдување со Силиконски ORing, има од�

OD*ID*Ширина : 27 *19 *4 мм / 1.06 *0.75 *0.16 инч.Боја : Јасно Бела; Материјал : Силикон (VMQ).Отпорност на абење, отпорнос

[Size] 21mm надворешен Дијаметар, 15mm Внатрешен Дијаметар, 3мм пресек со Дијаметар [Цврстина] 70 A Durometer (Брегот

Durometer (цврстина) на 70 A за отпорност на пенетрација.Силиконски е прифатлив за температура апликации поме�

Добра отпорност може да се обезбеди долгорочна употреба.Тоа овозможува безбеден начин да се поврзете д�

Тоа има добри механички перформанси со отпорност на вода, повеќето основни масла, масла, а некои горива.!

25" пресек со Дијаметар.Тоа е изработен од мека и издржливи гума и тоа е способни да се справат со високи п

Материјал : Нитрилна гума (NBR), антистатички, масло отпорни, УВ отпор, отпорни на топлина, отпорни на абење

Durometer (цврстина) на 70 A за отпорност на пенетрација.Ова Опрстен е изработен од црна Bunaнитрилна, е круг во п

Кликнете Подолу Сина Линкови за да Пронајдете Повеќе : Опис во Spanish Juntas tóricas де caucho де nitrilo, 13 mm де diámetro на�

Добра отпорност на многу нафтени масла, greases, хидраулични течности, алкохол, минерални масла и маснотии.�

5 мл Тефлон водоотпорен лубрикант PTFE произведени од страна на Аладин Опрема Ко.Апликациите што може да с

Силиконски ORing, услугата температура е 90 F 500 F (68 C до 260 C).Фунта Печат & Снабдување со Силиконски ORing, има од�

Материјал : Нитрилна гума (NBR), антистатички, масло отпорни, УВ отпор, отпорни на топлина, отпорни на абење

Направени од Viton (fluorocarbon еластомер) за употреба со различни хемикалии и горива.Durometer (цврстина) на 75 A за о�

[Size] 110mm надворешен Дијаметар, 100mm Внатрешен Дијаметар, 5mm пресек со Дијаметар [Цврстина] 70 A Durometer (Брегот

Силиконски ORing, услугата температура е 90 F 500 F (68 C до 260 C).Фунта Печат & Снабдување со Силиконски ORing, има од�

001 Viton ORing, 75 A Durometer, Кафеава (Пакување од 100) , Номинална Димензии : 1 / 32" ID, 3 / 32" OD, 1 / 32" КС.Вистинските Димензи

Ова соединение нуди одлични хемиски, температура, стареење, и озонската отпор.Ниска оток во ASTM масло Бро

Ова соединение нуди одлични хемиски, температура, стареење, и озонската отпор.Ниска оток во ASTM масло Бро

Buna N или Нитрилна имаат добри механички својства кога ќе се спореди со други elastomers и висока отпорност на

Please wait...