0
clear
  • Wedgwood Вера Jardin 4 Парче Место на Поставување, бела/бакар
  • -20%
  • -20%
Wedgwood Вера Jardin 4 Парче Место на Поставување, бела/бакар

Wedgwood Вера Jardin 4 Парче Место на Поставување, бела/бакар

DEN 2639.76

Достапност
Достапно за нарачка

Овој сет содржи вечера порција, салата чинија, супа/житни сад, и кригла.Има сјајни бела позадина украсени со топла злато и блескава бронза флорални акценти.Презентирани во стилски потпис Вера Ванг Wedgwood подарок кутија.Подарок заградени.Искуство Вера е лична колекција на Oxalis пенкало и мастило цртање уметност со Вера Jardin 4-Парче Амбиент.Инспирирани од овие многу цртежи, како и нејзината љубов на природата, секое парче има сјајни бела позадина украсени со топла злато и блескава бронза флорални акценти.Овој сет содржи вечера порција, салата чинија, супа/житни сад, и кригла.Презентирани во стилски потпис Вера Ванг Wedgwood подарок кутија.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

●Спецификации : Име : Исклучителна dinnerware sets Configuration : 30парче set Packing : shockproof packing Material : Порцелански●Листат

Вклучува вечера порција, салата / десерт плоча, леб тие encircle на нога и rim и трага на страничните рабови на

Покривање на tabletop Основите за опуштено оброци со семејството и пријателите, овие секојдневниот јадења

Производ содржината; *6 парчиња (дијаметар) = 26 cm служат плочи *6 парчиња (дијаметар) = 20 cm торта плочи *6 парч

Посветен на обезбедување на високо квалитетни порцелански вечера услуга sest во секојдневниот живот.Во к

БЕЗБЕДНА ЗА ЖИВОТ, а и ЛЕСНО се ЧИСТИ Порцелански вечера поставува безбедно да се користи во микробрано

☞[Phnom Penh висока температура отпуштање не избледуваат] : Секој чекор е направен со фина изработка за да се

#Материјали и специјални занаети★користи исклучителна изработка.Површината на садовите има светла ст

Gibson Дома Дневна плоштадот dinnerware собата е микробранова печка и машина за миење садови безбедно.Додадете

◈ДОМОТ на HIGHEND КОСКА КИНА◈различни цвет декорација на dinnerware колекција даде оваа dinnerware постави својата

Нашата вечера чинии, чинии и чаши се вклопуваат и во поголемиот дел од шкафот и јадење рек дека можете да

Покривање на tabletop Основите за опуштено оброци со семејството и пријателите, овие секојдневниот јадења

4 multicolor вечера плочи(11 инчен),4 multicolor салата плочи (9 инчен) ,4 multicolor чаши (8 инчи) 4 црвено вечера плочи(11 инч

И додека спектар на дизајни за да може лесно да ремонт вашиот маса амбиент за сезоната, не треба да се др

табела шатор знак, ТОПОЛ ЧАЈ, 3" X 1 1 / 2", од не ' РЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК.Стручна и организирање на изглед.Шатор диз

табела шатор знак, ПРАЗНО ЗНАК, 3" X 1 1 / 2", од не ' РЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК.Стручна и организирање на изглед.Шатор д

Please wait...