0
clear
  • Tamron AFF012S-700 СП 35mm F/1.8 Ди ДОЛАРИ (модел F012) За Sony
  • -20%
  • -20%
Tamron AFF012S-700 СП 35mm F/1.8 Ди ДОЛАРИ (модел F012) За Sony

Tamron AFF012S-700 СП 35mm F/1.8 Ди ДОЛАРИ (модел F012) За Sony

DEN 14376.00

Достапност
Достапно за нарачка

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. .Брзо f/1.8 отворот.Динамичен блиску фокус способност.Флуор слој на предниот елемент за да се одвратат вода и отпечатоци од прсти.Одличен квалитет на сликата, дури и кога се ширум отворени.Висока брзина БОЛЕСТ со (ултразвучно диск).Технолошки напредна камера системи со висока пиксел густина се вози на СП серија леќи да се изврши во своите најдобри.Супериорен оптички перформанси е стандарден и подобрен од страна на подобрувања во функционалноста, ракување, и надворешниот дизајн.На СП 45mm F/1.8 ДИ VC е 45mm леќа способен за извонреден решавање на моќ и остри слики.Додека интеграција на вредносни синџири, почнувајќи во брзо стандард премиер објектив за full frame dslr фото апарати е индустрија во прв план.Овој објектив обезбедува јасни и капи остри слики во секое поставување од 1.8 целосно отворен отвор.e Band и Флуор облоги обезбеди одлична светлина пренос и заштита додека круг 9 сечилото отворот се обезбеди одличен квалитет на сликата.Брзо фокусирање е предвидено користење на Tamron е ДОЛАРИ (Ултра Тивок Диск) и со MOD (Минимум Фокус Растојание) од 11.4", овој објектив е брз и способни за сите ситуации.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Постојана F6.3 бленда без рачен фокус, најбрз фокус е без фокусирање.Мала големина, компактен, може да се с

Објективот на камерата поддршка е дизајниран како стандардна големина која одговара на 15mm род дијамета

00 *НОВА ЦЕНА : $1,099.00 ИЗБЕРЕТЕ ПЛАНИНАТА КУПИ СЕГА 2017 Rangefinder : 2470mm F2.Со константна бленда од 2,8 преку зум опс�

Облик : Plano.Употреба : Оптички.Материјал : пластика.Структура : Plano.Боја : Транспарентна.Опис : Транспарент�

Структура : Planoконвексни.Материјал : пластика.Употреба : Оптички.Облик : Aspheric.Боја : Транспарентна.Опис : Н

Леќа конфигурација : 11 елементи во 9 групи (3 aspherical леќи, 3 ED леќи) Планината : во Согласност со Камера Leica LП�

Спецификација : Состојба : 100% сосема new Item тип : Прирачник Lens Material : Воздухопловство алуминиум легура + опт

Усвојување на сите‑метал огледало дизајн на каросерија, компактен и пренослив, издржливи и убави, искл�

Сите метални огледало дизајн на каросерија, компактен и пренослив, убава и исклучителна технологија и м

Бренд : Tokina.Ние го одбра името опера за нашата нова премиум fullframe dslr фото објективот серија со идејата де�

Облик : Менискус.Употреба : Оптички.Структура : Planoконкавна.Материјал : пластика.Боја : Транспарентна.Опи�

Облик : Plano.Материјал : пластика.Структура : Planoконвексни.Употреба : Оптички.Боја : Транспарентна.Опис : Фа�

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

Оваа 100mm f / 2.12 елементи во 10 групи оптички дизајн обезбедува кристално острината на сликата во двете мак�

елементи / група : 8 / 7; отворот ножеви : 7; минимум фокус растојание : 1900 mm; филтер ротираат кога фокус : Yes; ф�

Леќата не zoomable.Fisheye 16mm.Целосна рамка fisheye слики со слика агол од 180° (дијагонала).Минимална Фокус Растојан

Тоа е за употреба во барови, продавници, паркинг места, куќи и магацин, итн.Како фокусно се зголемува, пол

Употреба : Оптички.Облик : Aspheric.Структура : Planoконвексни.Материјал : пластика.Боја : Транспарентна.Опис : Н

Проекција Далечина 17.2 да 324.5' (6 98.8 м).Големина на екранот од 50 до 600" (127 за да 1524 cm).Panasonic Долго Фокус Зум Про�

Облик : Aspheric.Материјал : пластика.Структура : Planoконвексни.Употреба : Оптички.Боја : Транспарентна.Опис : Н

Hyper sonic motor обезбедува тивки, високобрзински автофокус.Внатрешен фокус систем им овозможува прилог на peta

Nikon F планината FX и DXформат, на Canon EF & Pentax Кпланината целосна рамка и APSC големина Fuji X, Canon EOSM, Sony E, Sony Aпланин

Голема Бленда : Овој објектив нуди одлични центар и работ на острината и врвен решавање на моќ.Тоа ќе ви �

420‑800mm Зум : Со 420‑800mm супер telephoto, telephoto леќа е добро за снимање далечните предели, дивиот свет, концерти, �

Донесува сите метални леќа тело дизајниран, компактен и пренослив, издржливи и убави, исклучителна изра

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

Нов слој обезбедување oimproved reslution и ефикасно управување со одблесокот.Високо ниво на оптички перформанс

Постојана F6.3 бленда без рачен фокус, најбрз фокус е без фокусирање.Мала големина, компактен, може да се с

Please wait...