0
clear
  • Mitutoyo 530-122 Vernier Caliper, Нерѓосувачки Челик, 0-150mm Опсег, +/-0.03 mm, Точност, 0.02 mm Резолуција
  • -20%
  • -20%
Mitutoyo 530-122 Vernier Caliper, Нерѓосувачки Челик, 0-150mm Опсег, +/-0.03 mm, Точност, 0.02 mm Резолуција

Mitutoyo 530-122 Vernier Caliper, Нерѓосувачки Челик, 0-150mm Опсег, +/-0.03 mm, Точност, 0.02 mm Резолуција

DEN 1869.60

Достапност
Достапно за нарачка

На vernier caliper има скала лизгачки паралелно со главниот скала за дополнителна, фракционо читање за подобрување на мерење прецизност.На стегање завртка на горниот скала ротира за контрола на скала движење и брави да се одржи на лизгачки вилица е позиција.На caliper две групи на вилиците се обезбеди можност да се направи OD и ID на мерењата, како и чекор мерења, каде задник крајот на фиксна вилица мерки едниот крај на работното парче пред својата горна/долна или внатрешен/надворешен чекори се мери.Кога е вклучен, на длабочина мерење на сечилото со заоблени рабови обезбедува способноста да се направи детални мерења.На caliper има двојна vernier скала, со двете големи и мали ваги за мерење во метрички единици.Воскресна лизгачки површини да помогне да се спречи defacement и носат на скала graduations.Како и со vernier, оваа втора мерка е додадена на читање од главните скала за да се добие резултат.Mitutoyo произведува прецизност на мерење алатки, метрологија, опрема и системи.Ги исполнува Сојузна Точноста Спецификации GGG-C-111 B.На 14-степен vernier лице агол ја подобрува видливоста и помага во спречување на паралаксата грешка во мерењето читање.На caliper е направен од закорави, отпорни на корозија од нерѓосувачки челик со сатен хром финиш дека помага во намалување на отсјај.Скромен, 14-степен лице агол на vernier скала, за подобрување на видливоста и намалување на можноста на паралаксата грешки.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Појачани нерѓосувачки челик главниот скала и мерење на вилиците.Knurled заклучување со завртки за поудобн�

Нејзините мерка спектар is300mm, и тоа може да се користи за прецизни мерења на локации.Со јасно калибрациј�

WOODRAPHIC е професионална плоштадот владетел е изградена за максимална издржливост.Ако сте професионалец �

Мерка Спектар : 0150mm / 0200mm / 0300мм.Електронски дигитални caliper.LCD дисплејот, екранот се јасни и лесно да се про

Нулапоставување на било која позиција.mm / inch measurement system конверзија.Мерење видови : внатрешна димензија, н

Произведени од стабилна hardwearing пластика.Означени со двете метрички и кралскиот graduations.Може да се измери

Читање на 0.05 mm.Читање на 1 / 128 Пролет лизгачки блок.Бета Utensili е водечка компанија за производство и прода�

Стандард работилница модел со запре завртка.Метрички и Кралскиот graduations.Направени на стврднат легирани

Овој објект се продаваат од страна на трети лица продавачот.Попуст е предвидено од страна .Ова е огранич

✦Овој дигитален мерач на длабочина е корисна алатка за бленда длабочина мерење во дрво, металугрија и д

150 mm.Lenght 230 mm.Точност на мерење на 0,05 мм.TOPEX caliper со мерење на точност од 0,05 mm е еден од основните мерење ала�

Со Bluetooth.Можете да префрлувате податоци на мобилен, компјутер или таблет(Само поддржува уреди со Bluetooth).Bl

Цена за Пакет од 30 компјутери 3" од не ' Рѓосувачки Челик Слајд Caliper The #132 ME Челик Слајд Caliper може да се изме�

Професионален квалитет.Дипломирани студенти од 1 / 16" или 0.1 mm.Вкупна должина : 4".Дувачкиот тело.Овозможув

Функција : / Исклучување,Нулазбир,Инчи / милиметри,Автоматско вклучување / Исклучување,Со заклучување с�

Одговара за Vernier Опрема, Истражување, Тестирање Одат Директно, Lab Quest 2, Lab Quest Поток, Плус Spectrophotometer, Spectro Vis (

Изработени од нерѓосувачки челик, може да се користи подолго време и не е лесно да ' рѓа.Лесно може да се �

Бриз дизајн швајцарската направени.Инч и метрички читање триcal.Сатенхром финиш за отсјајслободен лесно

Тие се внатре, надвор, длабочина, или чекор мерења, според нивниот вид.На заврткататип прилагодување оре

Содржи 5 FIGEX2 D попуштат монитори.Неговата употреба ќе ни помогне да се изврши анализа на вертикална, хори

Please wait...