0
clear
  • DERNORD Силикони O-Ring,2 ID, 2-1/4 OD, 1/8 Ширина, 70A Durometer, Црвена (Пакување од 10)
  • -20%
  • -20%
DERNORD Силикони O-Ring,2 ID, 2-1/4 OD, 1/8 Ширина, 70A Durometer, Црвена (Пакување од 10)

DERNORD Силикони O-Ring,2 ID, 2-1/4 OD, 1/8 Ширина, 70A Durometer, Црвена (Пакување од 10)

DEN 239.76

Достапност
Достапно за нарачка

О-Прстен може да се користи низ широк температура се движат од -65 степени F (-54 степени C) да 450 степени F (232 степени C).О-Прстен е направен од силикон за употреба со различни хемикалии и течности.O-прстени најчесто се обезбеди притисок и течност печат помеѓу cylindrically облик, се преклопуваат, за парење површини и најчесто се гледа во мотори, чешми, прирабници, вентили, и разни цилиндри.Повисок durometer вредност укажува на поголема отпорност на вовлекување на скала од 0 до 100, со 100 укажува нема вовлекување.Круг во крос-дел да се обезбеди печатот помеѓу цилиндрични се преклопуваат површини.Оваа силикони О-прстен ги исполнува стандардите дефинирани од страна на Воздушната Стандард AS568 A, која е Aerospace Големина Стандард за О-прстени.Оваа силикони О-прстен има брегот durometer на 70 A.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Големина : 4mmx1mm 30pcs.Материјал : Гума.Број на модел : 1 Облик : Прстен Заптивка.Standard or nonstandard : Стандард.Бела Х

Ова соединение нуди одлични хемиски, температура, стареење, и озонската отпор.Ниска оток во ASTM масло Бро

Силиконски ORing, услугата температура е 90 F 500 F (68 C до 260 C).Фунта Печат & Снабдување со Силиконски ORing, има од

Материјал : Нитрилна гума (NBR), антистатички, масло отпорни, УВ отпор, отпорни на топлина, отпорни на абење

[Size] 21mm надворешен Дијаметар, 15mm Внатрешен Дијаметар, 3мм пресек со Дијаметар [Цврстина] 70 A Durometer (Брегот

Durometer (цврстина) на 70 A за отпорност на пенетрација.Силиконски е прифатлив за температура апликации поме

Oпрстени се достапни во различни големини и може да се нарача врз основа на бара номинална внатре дијаме

Добра отпорност може да се обезбеди долгорочна употреба.Тоа овозможува безбеден начин да се поврзете д

Ова соединение нуди одлични хемиски, температура, стареење, и озонската отпор.Ниска оток во ASTM масло Бро

【Издржливост】Стандард пополни oring,отпорни на висока температура и корозија, трајни производи за употр

Bunaнитрилна е ранлив на acetone, етри, естри, озон, сончева светлина, и атмосферски, и затоа треба да не се кор

[Size] 13mm(0.51 Инчи) OD, 9.2 милиметри(0.36 Инчи) ИДЕНТИФИКАЦИЈА, 1.9 mm(0.07 Инчи) пресек со Дијаметар...

OD*ID*Ширина : 27 *19 *4 мм / 1.06 *0.75 *0.16 инч.Боја : Јасно Бела; Материјал : Силикон (VMQ).Отпорност на абење, отпорнос

5 мл Тефлон водоотпорен лубрикант PTFE произведени од страна на Аладин Опрема Ко.Апликациите што може да с

25" пресек со Дијаметар.Тоа е изработен од мека и издржливи гума и тоа е способни да се справат со високи п

[Size] 9.5 mm(0.37 Инчи) OD, 5.7 mm(0.22 Инчи) ИДЕНТИФИКАЦИЈА, 1.9 mm(0.07 Инчи) пресек со Дијаметар [Предност] Трајни флуор

Please wait...