0
clear
  • Teerwere Abacus за Деца Детска Дрвени Играчки Детска Abacus Пребројување на Монистра Математика за Учење Образовни Играчка (Боја : Шарени, Големина : Една Големина)
  • -20%
  • -20%
Teerwere Abacus за Деца Детска Дрвени Играчки Детска Abacus Пребројување на Монистра Математика за Учење Образовни Играчка (Боја : Шарени, Големина : Една Големина)

Teerwere Abacus за Деца Детска Дрвени Играчки Детска Abacus Пребројување на Монистра Математика за Учење Образовни

DEN 2188.80

Достапност
Достапно за нарачка

Оваа дрвени"калкулатор"помага учат математика вештини, patterning и боја признавање,Скратена настава повеќе математички вештини за многу нивоа на образование.Дрвена abacus со светло обоени и монистра.Може да се лизга слободно и непречено назад и напред на дрвени столбови.Голем образовен играчка за вашето дете да игра.Одлична образовна алатка за деца математика одличен начин да ги учат како да се избројат.На Abacus Дрвени Играчки е традиционален abacus дрвени мушка пребројување на рамка,Како млади родители, Ние konw за математика алатка е потребно.Опис : дрвена abacus со светло обоени и монистра.Може да се лизга слободно и непречено назад и напред на дрвени столбови.Голем образовен играчка за вашето дете да игра.Одлична образовна алатка за деца математика одличен начин да ги учат како да се избројат.Користење на abacus за деца' математика е одличен начин да ги учат како да се избројат, изедначува и пресметка ментално.Спецификација : Материјал : Wood Color : Colorful Size : Должина : Околу само 11,6 инчен / 29.5 cm Heigh(макс) : За 4.92 инчен / 12cm Package Содржина : 1 × Abacus Only над пакет содржина, други производи кои не се опфатени.Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.【ИГРАЧКИ РАСТЕ ВАШЕТО ДЕТЕ има на УМ】концептот на сфатат и да се пресели на монистра, ќе се згрижат повеќе визуелни и сензорни врска со броеви и пребројување на гласовите.Промовира пребројување на гласовите и математички вештини на рана возраст, се Приклучат раце да помогне да се подготват децата со почетокот на математички вештини за академски успех.

Спецификацијата

Material:
Wood
Color:
Colorful
Size:
Length
Heigh(max):
About 4.92 inch / 12cm
Package Contents:
1 × Abacus :
Only the above package content, other products are not included. :
Note:
Light shooting and different displays may cause the color of the item in the picture a little different from the real thing. :
The measurement allowed error is +/- 1-3cm. :
【TOYS GROW YOUR CHILD’S MIND】The concept of grasping and moving the beads will foster a more visual and sensory relationship with numbers and counting. Promotes counting and math skills at an early age, Join hands to help prepare kids with early math skills for academic success. :

Со стоката дадена додека купуваат

13 Прачки 5 Beasd Гроздобер Кинески Пластични Мушка Аритметички AbacКалкулатор Број Пребројување Алатка Обр

Материјал : Дрво.Гроздобер Кинески Дрвени Мушка 5 Прачки Аритметички Abacсо Кутија за Деца, Возрасни Подар

1 Нека деца победи на почеток, дигитални расудување, сеопфатен развој и зајакнување на логиката на разми

Ви благодариме! 100% сосема нов и висок квалитет На abacисто така, повика на пребројување на гласовите рамка

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат

Со дрвена рамка, може да оркестарот деца дома пријателски.Професионална сигурност во класична форма.Ма

На AbacДрвени Играчки е традиционален abacдрвени мушка пребројување на рамка,Како млади родители, Ние konw за

Please wait...