0
clear
  • (600 компјутери) M6-1.0 Х 35mm, DIN 603 / ISO 8677, Метрички, Превоз Завртки, Круг Главата, Плоштад Вратот, Полн Конец, А2 Нерѓосувачки Челик
  • -20%
  • -20%
(600 компјутери) M6-1.0 Х 35mm, DIN 603 / ISO 8677, Метрички, Превоз Завртки, Круг Главата, Плоштад Вратот, Полн Конец, А2 Нерѓосувачки Челик

(600 компјутери) M6-1.0 Х 35mm, DIN 603 / ISO 8677, Метрички, Превоз Завртки, Круг Главата, Плоштад Вратот, Полн

DEN 7375.20

Достапност
Достапно за нарачка

Исто така познат како тренер завртки, обично се користи за да се зацврсти метал на дрво.На плоштадот вратот под главата заклучува гром во место.А2 нерѓосувачки челик е функционално еквивалентни на 304 одделение, исто така познат како 18-8 нерѓосувачки челик.Нерѓосувачки челик значително ја подобрува отпорноста на tarnishing или корозија.Може да се користи како за безбедност fastener.Непречено главата спречува unfastening од главата страна.Дијаметар (Номинална) : M6 Diameter (Димензија) : 6mm Thread Теренот : 1.0 Должина (Номинална) : 35mm Thread Должина (Минимум) : 30.4 mm Head Дијаметар : 16.55 mm Head Висина : 3.88 mm Neck Ширина : 6.48 mm Neck Висина : 4.6 mm Category : Превоз Bolts System на Мерење : Metric Brand : Aspen сврзувачки елементи®Главата Стил : Тркалезна Head Head Стил Детали : Плоштадот Neck Thread Должина : Целосна Thread Thread на Ветер : Десен Thread Material : Нерѓосувачки Steel Material Одделение : А2 Нерѓосувачки Steel Coating : Uncoated Standards и Спецификации : DIN 603 / ISO 8677 NB : Производ слики се заштитени со авторски права уметнички претставувања кои не може да се одрази на производот точниот изглед, пропорции и/или роднина димензии.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

М81.25 Метрички Цинк Позлатен Превоз Завртки.Metric DIN 603 Стандарди Специфични.Плоштад дел костец во дел се ф�

Превоз Гром Топла Натопена Поцинкуван 5 / 8"11 FT.Целосно навој надолу за да плоштадот делот под главата кој

На превоз гром има domed или countersunk head и месо тело е покриена со краток плоштадот делот под главата од гром.�

Отпорен На Корозија А270 Нерѓосувачки Челик.Тренерот на Завртки DIN 603 6mm Метрички Навој, M6 1.0 mm Теренот.Дол

ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ : 100% цврст и здрав превоз завртки.Превоз Топ Цинк.КРАЈНАТА УПОТРЕБА : огромното мнозин�

Материјал : 304 од не ' Рѓосувачки Челик; Пакет Содржина : 8 PCS x Превоз Гром; Име на Производ : Превоз Гром.Тем

ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ : 100% цврст и здрав превоз завртки.Превоз Завртки Hot Dip Поцинкуван.КРАЈНАТА УПОТРЕБА : ог

РАЗЛИЧНИ ГОЛЕМИНИ : превоз завртки има различни големини, која може целосно да ги задоволи вашите потре�

ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ : 100% цврст и здрав превоз завртки.Превоз Завртки Hot Dip Поцинкуван.КРАЈНАТА УПОТРЕБА : ог

Дијаметар (Номинална) : M10 Diameter (Димензија) : 10mm Thread Теренот : 1.5 Должина (Номинална) : 50mm Thread Должина (Миниму�

Превоз Завртки 188 Нерѓосувачки Челик 5 / 8"11 FT.Целосно навој сите на патот надолу до плоштадот делот под гл

Во принцип А270 е id.25 груб навој, точна големина и силна practicability.А2 70 е најчесто користена одделение, 70 прет

М8 x 45mm Превоз Болт,8парчиња.Не ' Рѓосувачки Челик 304 (188).Тема на Теренот 1.25 mm.Тренерот На Гром.Тркалезна Гл�

ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ : 100% цврст и здрав превоз завртки.Превоз Топ Цинк.КРАЈНАТА УПОТРЕБА : огромното мнозин�

А270 'Рѓосувачки Челик : Направен од А2‑70' рѓосувачки челик, со затегнувачка цврстина на 700 N / mm2, отпорен на

Глава Дијаметар : 23mm / 0.91"; Плоштадот Вратот Големина : 10 x 10 x 5mm / 0.4" x 0.4" x 0.2"(L*W*H); Модел : DIN603 Под Главата Долж

Топла натопена поцинкуван превоз завртки имаат domed или countersunk head, и месо тело е покриена со краток плошта

Please wait...