0
clear
  • OMAX 40X-2500X 9.7 Инчен Touchpad Екран Дигитални Лабораторија Соединение Siedentopf Trinocular LED Микроскоп
  • -20%
  • -20%
OMAX 40X-2500X 9.7 Инчен Touchpad Екран Дигитални Лабораторија Соединение Siedentopf Trinocular LED Микроскоп

OMAX 40X-2500X 9.7 Инчен Touchpad Екран Дигитални Лабораторија Соединение Siedentopf Trinocular LED Микроскоп

DEN 9119.76

Достапност
Достапно за нарачка

7 инчен touchpad екранот, и се напојува со Android 4.Микроскоп карактеристики обратна nosepiece, 3 W LED светла осветлување (посветла од 30 W халоген светлина) и сè напредна микроскоп имаат.Камерата е опремена со напредна софтвер кој може да се направи мерење на примероци и боја, светлина, белиот баланс и други прилагодувања се достапни.2 - Конективност : HDMI out, USB 2.Дигитален дисплеј систем : - Дисплеј : 9.37 X прилагодливи намалување леќа за да се добие поголем поле на гледање - Live preview рамка брзина : 17fps на 1024x768, 25fps на 640x480 - Камера со резолуција : 2560x1920 пиксели (5 M пиксели) - Оперативен Систем : Android 4.25 со ирис отворот дијафрагмата и филтер држач, багажник и крило прилагодување; Цврста метална база и да застане; Напојување : AC 100 V ~240 V 50/60 Hz (САД и Канада приклучок). 5-годишна гаранција против производствени дефекти.Исто така, може да се земе видео клипови за да живеат примероци преку брз USB 3.Тоа е par-фокусна (исто така наречен simul-фокусна) функција, што значи дека сликата е фокусирана преку двете eyepieces и фото цевка и не приказ за префрлување е потребно.0 порт за да го споделат со другите.Ова е професионална одделение trinocular микроскоп со интегриран дигитален дисплеј решение.Овој дигитален дисплеј се состои од 5 MP микроскоп камера во комбинација со 9.Овој дигитален соединение микроскоп е идеален за професионалци и, исто така, достапни за студентите.Interpupillary : зглоб на вредноста 1-7/8inch ~ 2-15/16inch (48mm ~ 75mm); Диоптрија : прилагодлив на левата окуларот цевка; Nosepiece : се врти, четворни, обратна; Фаза : X-Y механички фаза со скали, опсег 3inch x 1-9/16inch (78mm x 40mm), димензија 5-1/2inch x 4-1/4inch (140mm x 110mm).

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Постер стојат може да се прилагоди на хоризонтална или вертикална агол на екранот.Овој знак да застане

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

Рачки на двата краја за задржување на товарот и флексибилност.Здрав сите заварени единица е изградена н

3 парче ХСС Титаниум обложена 5 / 9 / 14 чекор вежби (412 / 20 / 32милиметри).Ласерски одбележувањето на чекор гол

● Димензии : Дијаметар : 70cm / 27.5 инчен, од Страна на ширина на огледало кабинет : 13.5 cm / 5.3 инчен, Складирање

Отворање дава многу област преку кои ѓубрето може да се укине.Овој сад е отворен за бизнис.9" кол.отворањ

100% Merino Волна.ВИСОК КВАЛИТЕТ Нашата мека и пријатна капа е изработена од 100% SUPERFINE MERINO ВОЛНА.Еластичен, уд

Power4 Laptops Брендирани Автомобил Полнач.Влезен Напон : 12 V DC.Излезен Напон : 5 V.Излез Amperage : 2.4 A Plug Големина : 3.5

Дршката дизајн на двете страни е лесен за употреба, погодно да се земе и да се движат, и лесно да се носат

Големина : Pillcase : 7.0 см (2,7 инчи) дијаметар x 1.2 см(0.5 инчи) висина; Слика : 5.8 cm дијаметар.Класификација : Pillcase,

FMSP1030 Тип N F / F Во / Од Bulkhead Коаксијален АНТЕНСКИ Surge Protector, Од 1,5 MHz 700 MHz, DC Блок, 3k W, Ниту, 20k A, Блокирање Капа

Дизајн : поштенско Сандаче, може да се инсталира со голем простор, лесен за носење, едноставна атмосфера

Чисти и елегантен полиран злато жица.Убава кафеава боја со бела крои.Голем вкупната големина на 12x12x22".Од

Предмет : SMSK60 Имајќи.Тип : Линеарен Слајд Буш.Retainer Материјали : Челик.Имајќи Внатрешен Дијаметар : 60mm.Коли

Вистински Шкотскиот Елен Справи.ОВА Е ГОЛЕМА ШАНСА ДА СЕ КУПИ РАЧНО ИЗРАБОТЕНИ ШЕФИЛД ВИСТИНСКИ МАСЛИН

Summary : Дебела PP материјал, стилски шупливи дизајн, зголемување на капацитетот, преносни нерешено може да

Хардвер Големина : 31"W x 46"H x 20"D Банер Големина : 22.75"W x 36.75"Х Хардвер Материјал : алуминиум, пластика (баласт).

Микрофибер.ЕЛЕГАНТЕН ДИЗАЈН : Луксузни Tracktors Тематските надолуалтернатива утешителот за годината удоб

Големина : Pillcase : 7.0 см (2,7 инчи) дијаметар x 1.2 см(0.5 инчи) висина; Слика : 5.8 cm дијаметар.Класификација : Pillcase,

Зрак агол : 120 Tripod пополнете светлината 10 нивоа 3боја на подот tripod led прстен beautification пополнете светлината

Ова е со висок квалитет топката имајќи.Линеарни Слајд Буш LM25 UU (25 x 40 x 59mm) Количина 50 50 PC Премиум LM25 UU Метал

Тоа е за оние тркисрце моменти кои Freewell има создадено магнетни dslr фото / Mirrorless камера филтер систем за да

★ИСКЛУЧИТЕЛЕН ДИЗАЈН : Оградата Оркестарот Мрежа има еден мал дијаметар, и саќе дупка дизајн не го блок

Поради фактори како што се светло, камера, аголот, итн.Се надевам дека ќе се разбере.Продавница и да се за

Please wait...