0
clear
  • Tablecloths за Правоаголник 60 x 140-инчен Табела Маска, Памук, Лен Ткаенини Маса Крпа за трпезарија, Кујна, Портокал ноќта на Вештерките
  • -20%
  • -20%
Tablecloths за Правоаголник 60 x 140-инчен Табела Маска, Памук, Лен Ткаенини Маса Крпа за трпезарија, Кујна, Портокал ноќта на Вештерките

Tablecloths за Правоаголник 60 x 140-инчен Табела Маска, Памук, Лен Ткаенини Маса Крпа за трпезарија, Кујна, Портокал

DEN 636.00

Достапност
Достапно за нарачка

Памук,лен Ткаенини.Памук, Лен Ткаенини Материјал. 60" x 140" / 153 x 356 см.Обичај tablecloths, дигитални и една страна печатење, не е лесно да исчезнат.Светли, живописни боја : изберете ја вашата идеална боја.Натпреварот вашата свадба или на партијата тема.Бидете сигурни да се провери сите нови убави бои, големини и форми.Погоден за кујнската маса, вечерата на маса, кафе на маса, книга биро, влез маси, складирање табела др.Совршен за секој прилики употреба, лица, празници, угостителство, специјални прилики, свиткување, potlucks, BBQ е, buffets, тушеви, пикник и повеќе.Секој дизајн е најубаво изречена во акварел, со традиционални мотиви кои се направени со сликар око за светлина, боја и убави детали.Со слатка мие на акварел, нашите дизајнери донесе некои зачудувачки naturalistic предмети на живот, и, со тоа, обрнувам многу внимание на секој детал и ќе им се обезбеди најдобар квалитет на нашите дизајни.Карактеристики : 1.Памук, Лен Ткаенини Material Custom tablecloths, дигитални и една страна печатење, не е лесно да се fade Bright, жив боја : изберете ја вашата идеална боја.Натпреварот вашата свадба или на партијата тема.Бидете сигурни да се провери сите нови убави бои и големини shapes Suitable за кујнската маса, вечерата на маса, кафе на маса, книга биро, влез маси, складирање табела др.Совршен за секој прилики употреба, лица, празници, угостителство, специјални прилики, свиткување, potlucks, BBQ е, buffets, тушеви, пикник и повеќе.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Можете да повторна употреба за годините што доаѓаат.Тоа е совршен за различни прилики, вклучена вечери,

Заврши со пораби рабови.Не Железо или машина за миење или сува.Фланелен боксери поддржани за да се намал

ЖИВОСТ И ИСКРА : се Донесе модерен пресврт до вашата маса е прилагодувања со овој swish парче.Овие lustroоблог

Мултифункционален Tablecloth : Ова Tablecloth е Многу Погоден за Секојдневна Употреба, за Лица, Празници, Угостите

Лесно Care Machine перат, нежно циклус, железо во можност и собори сува, не кајгана.Мерка вашата маса големина

Издржливи Polyester Never се грижите за пеглање или хемиско чистење повторно.Оваа 70инчен круг крпа обезбедува

Полиестер.Дијаметар Големина:60inch+1.57 инчен чипка раб.Материјал : полиестер Бела чипка чипка, густа ткае

НАСТАНОТ УКРАСИ – Пар овие полиестер tablecloths со други Balsa Circle свадба декорација, како што катедрата ги по

Hiasan е бренд кој се стремиме да се обезбеди подобра tablecloth за секоја клиенти со прифатлива цена.Машина пер

На уникатен дизајн ќе се претвори вашиот здодевни табела во домот и чиста маса,ви нуди ефтин уште голема

Полиестер,сатен.Tablecloth големина 108" дијаметар; Лесна еденпарче дизајн.Пати во текот Hemmed рабови; размена н

ФУНКЦИЈА : Висок квалитет на материјалите tablecloth може да го разубават вашиот трпезариска маса, да го напр

ЕСЕН ДИЗАЈН : Оваа есен tablecloth има класичен maple leaf шема, и оваа есен елемент е неопходен декорација со трпе

1.Зголемување на должината на droop според личните желби 2.На пример : трпезариска маса 60120cm, може да нареди 1

ЛЕСНО ДА се ГРИЖИ ЗА Машина мие со ладна вода.Answer : ___________________________ Note : дигитални слики ние се прикаже има

100% Полиестер.Увезени.Солидна Лагер tablecloths.Машина перат 100 Percent полиестер, увезени.Достапен во следниве г

Tablecloth протега да ги собере сите 72" x 28" Пикник Маса или шоу Маса, клупа покрие протега да ги собере сите 12" X

Полиестер.Разновиден Избор : Овие направена Вртат Дизајн tablecloths се достапни во 15 различни бои и 10 големи

Полиестер.Ноќта на вештерките valances се вклопуваат совршено за вашиот камин и додадете дополнителна допи

Валентин Изреки и Симболи 100% Винил overlaying 100% Полиестер Фланелен боксери Поддршка.Меки, Тенки и Лесни Вин

Винил Површина за Лесна Грижа.Хлоридслободен PEVA.Ги чистат со влажна крпа користејќи благ сапун решение.

Убава елегантен везени Празник Божиќ Бело Свеќа и Бела Poinsettia 34" Круг Doily, Placemat или Мала Маса Topper Централе

Пвц.ГОЛЕМИНАПравоаголна маса крпа големина е 54 x 72 инчи,одговара за правоаголник маси или триаголник, та

Можете да ги красат вашата трпезариска маса за семејно обединување, партија или некои посебни денови, с

Please wait...