0
clear
  • 345 Viton O-Ring, 75A Durometer, Круг, Црна, 4 ID, 4-3/8 OD, 3/16 Width (Пакување од 2)
  • -20%
  • -20%
345 Viton O-Ring, 75A Durometer, Круг, Црна, 4 ID, 4-3/8 OD, 3/16 Width (Пакување од 2)

345 Viton O-Ring, 75A Durometer, Круг, Црна, 4 ID, 4-3/8 OD, 3/16 Width (Пакување од 2)

DEN 2292.00

Достапност
Достапно за нарачка

Оваа Viton О-прстен е во црна боја, круг во форма, има durometer (цврстина) на 75 A, и е дизајниран за употреба во широк спектар на запечатување апликации.Viton е ранлив на ниска молекуларна органски киселини, амонијак гас, бази, амини, гликол-базирани кочница течности, и супер загреана пареа.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Oпрстени се достапни во различни големини и може да се нарача врз основа на бара номинална внатре дијаме

Ова соединение нуди одлични хемиски, температура, стареење, и озонската отпор.Ниска оток во ASTM масло Бро

Име на производ : O Прстени; карактеристики со одлична масло отпор.Овие oпрстени се изработени од високо �

Ова соединение нуди одлични хемиски, температура, стареење, и озонската отпор.Ниска оток во ASTM масло Бро

Силиконски ORing, услугата температура е 90 F 500 F (68 C до 260 C).Фунта Печат & Снабдување со Силиконски ORing, има од�

На скала од 0 до 100, во вредност од 0 укажува на тоа дека примерокот беше целосно навлезе, додека вредноста

[Size] 110mm надворешен Дијаметар, 100mm Внатрешен Дијаметар, 5mm пресек со Дијаметар [Цврстина] 70 A Durometer (Брегот

Фунта Печат & Снабдување Печати имаат волумен издува од само 1% по 70 часови на 73°f во однос на гориво В Ови�

Durometer (цврстина) на 70 A за отпорност на пенетрација.Силиконски е прифатлив за температура апликации поме�

[Size] 16mm надворешен Дијаметар, 10мм Внатрешен Дијаметар, 3мм пресек со Дијаметар [VMQ] Трајни 50 A силикони со

Силиконски ORing, услугата температура е 90 F 500 F (68 C до 260 C).Фунта Печат & Снабдување со Силиконски ORing, има од�

ОПрстен може да се користи низ широк температура се движат од 65 степени F (54 степени C) да 450 степени F (232 ст

25" пресек со Дијаметар.Тоа е изработен од мека и издржливи гума и тоа е способни да се справат со високи п

375" надворешен Дијаметар, 4" Внатрешен Дијаметар, 0.Спецификација : Материјал : Висок Квалитет Нитрилна Rubbe

001 Viton ORing, 75 A Durometer, Кафеава (Пакување од 100) , Номинална Димензии : 1 / 32" ID, 3 / 32" OD, 1 / 32" КС.Вистинските Димензи

Buna N или Нитрилна имаат добри механички својства кога ќе се спореди со други elastomers и висока отпорност на

Добра отпорност може да се обезбеди долгорочна употреба.Тоа овозможува безбеден начин да се поврзете д�

Оваа силикони Опрстен е црвена боја, круг во форма, има durometer на 7 OA, и е дизајниран за употреба во широк сп

5" надворешен Дијаметар, 0.Издржлив и Лесен за Користење : Мек и флексибилен о прстен изградба прави овие o

2 парче велосипед шорцеви сет.Врвот има сребрен сјај акценти, износени дното полите, и лак.Шорцеви имаат

Oпрстени обезбеди притисок и течност печат помеѓу cylindrically облик, се преклопуваат, за парење површини и н�

[Size] 105mm надворешен Дијаметар, 98mm Внатрешен Дијаметар, 3.5 мм пресек со Дијаметар [Цврстина] 50 Durometer (Брего�

[Size] 9.5 mm(0.37 Инчи) OD, 5.7 mm(0.22 Инчи) ИДЕНТИФИКАЦИЈА, 1.9 mm(0.07 Инчи) пресек со Дијаметар [Предност] Трајни флуор �

【Издржливост】Стандард пополни oring,отпорни на висока температура и корозија, трајни производи за употр

Тоа има добри механички перформанси со отпорност на вода, повеќето основни масла, масла, а некои горива.!

OD*ID*Ширина : 27 *19 *4 мм / 1.06 *0.75 *0.16 инч.Боја : Јасно Бела; Материјал : Силикон (VMQ).Отпорност на абење, отпорнос

5 мл Тефлон водоотпорен лубрикант PTFE произведени од страна на Аладин Опрема Ко.Апликациите што може да с

Please wait...