0
clear
  • H81M-К - Плоча - FlexATX
  • -20%
  • -20%
H81M-К - Плоча - FlexATX

H81M-К - Плоча - FlexATX

DEN 4052.64

Достапност
Достапно за нарачка

ASUS H81 M-К - Carte-м.ASUS H81 M-К Видови mémoire de pris en задолжен : DDR3-SDRAM, Mémoire de type fentes : DIMM, Canaux mémoire de : Dual.Famille де processeur : Intel, Processeurs compatibles : Celeron, Core i3, Core i5, Core i7, Pentium, Приклучок де processeur (réceptable де processeur) : Приклучок за H3 (LGA 1150).Интерфејси де disque dur soutenues : SATA.Contrôleur де réseau локални (LAN) : Realtek 8111 G, Тип d'interface Ethernet : Gigabit.composant се прелива : PC, de famille composant produits de : Intel, Carte mère чипсет : Intel H81 Нови UEFI bios-от friendlier и повеќе интуитивен - Ексклузивни EZ Режим додава корисни информации за да стане дури и полесно Медиуми познатиот UEFI bios-от од ASUS обезбедува менаџирање глувчето-контролирани графички bios-от, и сега карактеристики повеќе интуитивен функции за брзо да ве однесе до омилен bios-от страници и често-пристапи settings преку сопствени кратенки.Можете дури и може да пишува кратки белешки во bios-от за идна употреба, во приказот на дејност дневникот на поставување на промени и модификации, и да преименувате SATA портови.EZ Режим има сосема нов изглед, надградена со дополнителни-friendly способности како и детални фан контроли, XMP прилагодувањата на профилот, SATA информации, и брзо часовник прилагодување.Заедно, овие совршен вашиот bios-от искуство.USB 3.0 Зголеми (UASP Поддршка) - 170% побрз пренос на брзини од традиционалните USB 3.0 ASUS USB 3.0 Зголеми технологија поддржува UASP (USB Attached SCSI Протокол) во Windows 8. Со USB 3.0 Зголеми технологија, USB уред е брзина на пренос е значително зголемен до 170%, додавање на веќе брз USB 3.0 перформанси.ASUS софтверот автоматски се забрзува data rates for компатибилен USB 3.0 периферни уреди без каков било корисничка интеракција. - Светот 1 USB 3.0 UASP поддршка веднаш 170% побрзо. - Заврши USB 3.0 решение перформанси зголеми под Турбо Режим или UASP на Чекање за повеќето USB уреди. - Едноставна стр.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Specifications Mfr Дел Број : GA990 FXAUD3 CPU : Штекер НА3+ Поддршка AMD НА3+ FX / НА3 Phenom II / Athlon II Процесор; FSB До 5200 МТ / s Chipset :

Опис на производот Хардверски Спецификации Чипсет ESPRESSIFESP32 240 MHz Xtensa еден / dualcore 32битна LX6 микропроцесори

Добра компатибилност, како и проширување на просторот, не се смета за системот на меморија.DDR3 меморија, 1

Робустен Моќ Дизајн : 8+2 Dr MOS моќ фази со алуминиумски chokes и издржливи кондензатори обезбеди сигурен моќ �

493987001 – Горниот Капак (вклучува Touchpad, Touchpad кабел, Отпечатоци читателот одбор w / кабел) 493986001 Прекинувач П�

★Материјал : Силикон ★Да се подобри ефикасноста на вашиот обработка на слика ★Компатибилен за Apple Macbook.

Основни информации за 4.7 инчен капацитивни екран на допир на корица : Тоа е адаптиран за да може да T54.7 ин�

Кој фан ќе престане, врз основа на читања од кој сензор, и во она што температурата—сето тоа може да се п�

Процесорот : LGA1151, Поддржува 9 / 8 Генерација на Intel Core процесори, ПРОЦЕСОРОТ до 95 W.Чипсет : Intel B365 Меморија :

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

ASRock Супер Легура.Поддржува 7 и 6 Генерација Intel Core TM i7 / i5 / i3 / Pentium / Celeron Процесори.Поддржува DDR4 2400 / 2133 1 PCIe 3.0

2.5" да 3.5" адаптер за монтирање заградата за SSD.Изработени од метални материјали, цврсти и издржливи.Тип : �

Главниот поттик : со и оптимизиран моќ дизајн за поддршка на повеќе Јадра и да се обезбедат подобри перф�

Поддржува 7 / 6 Генерација Intel Core / Pentium / Celeron процесори за LGA 1151 штекер.Поддржува DDR43866+(ОК) Меморија.Intel Optane М

Направени од висококвалитетен материјал, издржлив, цврста и стабилна за нас да се користи.Замена на ста�

Поддршка за 3та Генерација AMD Ryzen процесори и идните AMD Ryzen процесори со надградба на biosот.Поддржува dual chann

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

Постабилна и издржливи од обичните кондензатори.На матичната плоча користи модуларен и голема топлина

10 PCS 2.5 HDD Заградата Caddy 3650 за Optiplex 3040 5040 5050 7040 7050 3046 МТ X9 FV3 10 PCS 2.5 HDD Заградата Caddy 3650 за Dell Optiplex 3040 5040 5050 7040 7050

Земја на Производство : КИНА; Материјал : PCB.Net Тежина : 13g; Пакет Содржина : 1 x Моќ Конвертор.Модел : XL6009(CN6009);

На тока дизајн е лесен за инсталација и структура е компактен и не заземаат простор.Изработени од АБС ма

Име на производ : Breadboard Посветен Моќ Модул;Влез : DC 6.512 V.Излез : наизменична СТРУЈА 3.3 V 5 V;Конектор Тип : USB2.0

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

LGA1151, Поддржува 6 Генерација на Intel Core Процесори.Intel USB 3.1 со USB ТипC 2 SATA Изразат конектори за до 16 GB / s за пре�

Главниот поттик : со и оптимизиран моќ дизајн за поддршка на повеќе Јадра и да се обезбедат подобри перф�

Please wait...