0
clear
  • Chemglass AF-0060-01 Серија AF-0060 Вакуум Колектор, Airfree, Schlenk, Инертен Гас, Двојно Банка, 3-Порта, 410 mm Должина
  • -20%
  • -20%
Chemglass AF-0060-01 Серија AF-0060 Вакуум Колектор, Airfree, Schlenk, Инертен Гас, Двојно Банка, 3-Порта, 410 mm Должина

Chemglass AF-0060-01 Серија AF-0060 Вакуум Колектор, Airfree, Schlenk, Инертен Гас, Двојно Банка, 3-Порта, 410

DEN 2366.40

Достапност
Достапно за нарачка

Airfree.Schlenk.Двојно банка. 3-порт. 410mm должина.Двојно банка многубројните достапни во 3, 4 или 5 порт конфигурација.Напред се соочува 0-8мм Хемија-Vac Хемија-Капа вентили дозвола лесно операција на цела внатрешноста на fume худ.Главни пристаништа се распоредени 100mm центар до центар, со дополнителни 2 порти на горниот банката што може да се користат за мерни или снабдени со AF-0210 тапа.Сите врска пристаништа се #15 О-прстен заеднички врски, кои се вклучат greaseless О-прстен печат.Цела е модуларен во дизајн му овозможува на корисникот огромна флексибилност во вршење на експерименти.Адаптери од #15 О-прстен зглобовите да стандард коси компоненти, serrated црево врски или 3/8" Cajon приклучоци се достапни за да се овозможи пристаништата да се користи со постојните стакло.Замена Хемија-Vac Хемија-Капа приклучокот е наведена подолу.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Please wait...