0
clear
  • Clinique Quickliner За Усни - FIGGY
  • -20%
  • -20%
Clinique Quickliner За Усни - FIGGY

Clinique Quickliner За Усни - FIGGY

DEN 695.76

Достапност
Достапно за нарачка

Лесен за употреба Quickliner од Clinique.Подготви две точки на горната усна е лак, цртичка преку долниот дел на долната усна, а потоа ги поврзете сите три.Бидете сигурни дека капа обезбедено е правилно кога не е во употреба за да се заштити формула. #50 Figgy.Овој лесен за употреба Quickliner од Clinique е лесно да се примени и глајд модели на за целодневно носење.Неговата не-сушење формула спречува кармин од крварење и feathering и тоа не треба да се заостриле.За да го користите : Само продолжи Quickliner 3мм (1/8"), како што не се повлече.Ова го спречува молив да биде изложена на воздух и сушење.Следете "точка-точка-цртичка" метод за да се обезбеди леснотијата и прецизноста на апликацијата : Нерешено две точки на горната усна е лак, цртичка преку долниот дел на долната усна, а потоа ги поврзете сите три.Бидете сигурни дека капа обезбедено е правилно кога не е во употреба за да се заштити формула.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Збогатен со Витамин Е и Масло од Авокадо за да ги оставите вашите усни мека, еластична и без лепливи чувс

❤️【Течен Кармин Поставите】3 Pcs мат течен кармин сет се состои од различни комбинации на бои.Се создаде

6 PCS CHARMIING МАТ ТЕЧЕН КАРМИН ПОСТАВИТЕ Мултибои Течен Кармин ,Не држи чаша ,долготрајни и водоотпорни,лесн

Палетата на бои ги вклучува мат бисерна и трепет усна бои.Даде нов изглед со овој кармин.Тенок и лесен, т

[Висок сјај усна сјај] е многу атрактивна усна сјај кој зрачи со природна и проѕирен сјај.Ние, исто така,

Мат течен кармин има висока јачина на инстант масти, неми усни пигмент.Многу издржливи кармин содржи на

МАТ ТЕЧЕН КАРМИН : Кукла вашите усни во високо влијание боја со NYX Професионална Шминка Течни Велур Крем

Мат Кармин : Ова високо пигментирани течен кармин се карактеризира со долготрајни, нема пренос формула

SACE ДАМА 3 БОИ ТЕЧЕН КАРМИН ЗА ПОЛНЕЊЕ.Усните се направи до собата доаѓа со 3 мазна сомотмат усни бои, лесн

Појавата на мат кармин поставите усвојува дизајн на слушалка кутија, што е исклучителна и лесно да се но

Овој крем е buildable од чиста до средна покриеност и има широк спектар на нијанси од класици, bolds, и актовите.

МАТ ТЕЧЕН КАРМИН SET — Овој кармин сет содржи 10pcs мат кармини и 2 парчиња трепет кармини, од класичен актов

Долготрајни се носат.Максимизиран боја влијание.Остава усна мека и крем мазна.Некоја иновација во карм

Кармин е многу погодна за Денот на Вљубените, родендени, годишнини и други празници, да им даде мајки, ма

Уникатен дизајн на пакување : Ова Усна Глазура има една прекрасна шише вино форма и 6 усна бои за да избер

Патување големина на кармин (0.08 мл.) во сребрена и појавување на промотивни случај.Боја останува доследе

????【3 pack Lipstick Поставите】 : 1 x Алое Вера Желе Кармин(на Забите) / / 1 x нежно безбоен Кармин / / 1 x безбоен Ка

Оваа 2 in 1 мултитаскинг креда со мека и spreadable текстура која мешавини лесно на вашите усни и образи.Негова

1 Мат Кармини донесе посебна формула за да се постигне мат финиш уште не сушење ниту дебели како и обично

Please wait...