0
clear
  • 10pcs DC да DC 1.5 V 3V 3.3 V 3.7 V 6V да 5V DC Долар се Зголеми Конвертор Чекор Нагоре Надолу Напон Конвертор Модул DD1205UA
  • -20%
  • -20%
10pcs DC да DC 1.5 V 3V 3.3 V 3.7 V 6V да 5V DC Долар се Зголеми Конвертор Чекор Нагоре Надолу Напон Конвертор Модул DD1205UA

10pcs DC да DC 1.5 V 3V 3.3 V 3.7 V 6V да 5V DC Долар се Зголеми Конвертор Чекор Нагоре Надолу Напон Конвертор

DEN 1252.80

Достапност
Достапно за нарачка

Апликации : .Батеријата напојува опрема.Безжичен Модул,NRF24 L01 CC1101 CC2500 итн.MCU Развој Одбор,AVR СЛИК FPGA/CPLD STM32. Arduiuo UNO3 mega2560 поради Breadboard за RPi.Опис : Влезен напон DC 1 ~ 6 V, излез DC 5 V(+-6%)максимален влезен напон не може да надмине 6.5 VShort рок максимална излезна струја : 12000m ALong време максимална излезна струја : 1000m AAuto Buck-Зголемете Конвертор Модул работна фреквенција 1 MHZ.ефикасност 60%-85% .Оперативен температура : -25~+85 Степени Celsius Storage температура : -45~+125 Степени Celsius Size : 38mm x 16mm x 5.7 mm Weight : 3g Applications : напојува Батерија equipment Wireless Модул,NRF24 L01 CC1101 CC2500 итн.MCU Развој Одбор,AVR СЛИК FPGA/CPLD STM32 Arduiuo UNO3 mega2560 поради Breadboard за RPi LED Lighting Wireless комуникација equipment Audio equipment Digital камери,GPS,безжични transceiver Portable devices Attention : 1. Влезниот напон не може да биде поголема од максималната текст.2. Излезна моќност не може да биде поголема од максимално оптоварување за долго време.3. Текст моќ мора да биде поголема од излезна моќ, бидејќи на потрошувачката на енергија на модул себе.Пакет се Вклучени : 10 x 1.5 V 3 V 3.3 V 3.7 V 6 V да 5 V DC Долар се Зголеми Конвертор.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Универзални AC влез 90~305 VAC.Висока ефикасност до 96%.Fanless дизајн, ладење страна на слободен воздух конвекциј

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

+5vsb е копија на напојување, која може да се примени за да направите резервна копија од контрола кола за д

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

Батеријата адаптер користи 14 guage жици за да се поврзете на позитивни и негативни полови на батеријата, ш

Структурата е едноставна и јасна, не се монотоно, и компактен дизајн штеди многу простор, па секогаш мож

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

Модел : S 500 12 ВО ВРАТАТА УПОТРЕБА.Текст : 85 132 VAC 170 264 VA ;Излез : 12 V 40 A 500 W.Можете да изберете влезниот напон 110

1 Усвоена на висок квалитет на електронски компоненти, и прецизност процес, осигурете се за издржливост

Употреба : Се Универзални.Пакет : Yes.Канал : 1 Поддршка за апликација : Нема.Безжична комуникација : Жица Ко

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

5 V, ограничување на висок напон 35 V)Излезниот Напон : DC0 Во максимален капацитет (OAH) / максимална Енергија (

30 дена гаранција за враќање на парите 1 цела година гаранција за услугите 100% Сосема Нов и Висок Квалитет

Текст протокол : PD2.0 или PD3.0 Излез избор : 5 V, 9 V, 12 V ,15 V, 20 V.Големина : 19mm должина, 10мм ширина и 4.3 мм дебелина.

Во текот тековната заштита18650 Li Fe PO4 батеријата пак ќе прекинете полнењето кога тековната над 26 A(AMP) и ќе

Најдобро за : 25 HP Било оптоварување, особено resistive, коригирана и компјутерски товари како CNC, VFD EDM, полначи

Модел : ER17330 V / 3.6 V Тип : A6 BAT Клетка : Литиум Напон : 3.6 v Капацитет : 1700mah Батерија : НЕМА.Примена : алармен сис

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

Поддршка за влез обратна поларитетот заштита и ТЕЛЕВИЗОРИ во текот напон заштита.Поддршка за излез во т

Стандарден Приклучок, Прирачник, 3Годишно Производителот е Ограничена Гаранција.Фрекфенција : 50 HZ / 60 HZ.

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

Оваа напонски трансформатор ви нуди безбеден, сигурен, прифатлива & погодно решение за конвертирање на

Литиумјон, нискохалоген централизирана; Резерви извор на енергија за HPE NVDIMMS; Поддршка на повеќе уреди.Н

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

Please wait...