0
clear
  • Samyang 50mm Т1.5 Висока Брзина Целосна Рамка VDSLR MK2 Cine Canon Објектив за RF SYDSX50-RF
  • -20%
  • -20%
Samyang 50mm Т1.5 Висока Брзина Целосна Рамка VDSLR MK2 Cine Canon Објектив за RF SYDSX50-RF

Samyang 50mm Т1.5 Висока Брзина Целосна Рамка VDSLR MK2 Cine Canon Објектив за RF SYDSX50-RF

DEN 14376.00

Достапност
Достапно за нарачка

Optically изградена на 9 елементи во 6 групи.Отворот спектар на Т1.5 - T33. Користи 77mm филтер големина.Карактеристики ултра мулти-обложени стакло и 9 отворот ножеви.Агол на гледање на 46.2 степени на целосна рамка и 31.3 степени на APS-В. нови Samyang 50mm Т1.5 VDSLR MK2 Широк Агол Cine Леќа е еден од Samyang е ново воведени од 3-та генерација на cine леќи под своја VDSLR MK2 линија.Со новиот компактен и елегантен дизајн со мат црна заврши Samyang VDSLR MK2 линија е изградена на претходните генерации на VDSLR линии.Новата 9 сечилото отворот обезбедува непречено кружни bokeh.Зголемена леќа ознаки со фокусни должини се видливи од страните на леќи.На фокусирање опрема има поширока дизајн која се чувствува поудобно кога се фокусира со рака.Нови времето запечатени леќа месеци заштити најранливите јазот помеѓу објективот и камера планината.Samyang VDSLR MK2 леќи се целосно компатибилни во однос на боја препевот и опрема пласман со Samyang VDSLR II леќи.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Облик : Aspheric.Материјал : пластика.Структура : Planoконвексни.Употреба : Оптички.Боја : Транспарентна.Опис : Н

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

Постојана F6.3 бленда без рачен фокус, најбрз фокус е без фокусирање.Мала големина, компактен, може да се с

Оваа 100mm f / 2.12 елементи во 10 групи оптички дизајн обезбедува кристално острината на сликата во двете мак

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

Голема Бленда : Овој објектив нуди одлични центар и работ на острината и врвен решавање на моќ.Тоа ќе ви

елементи / група : 8 / 7; отворот ножеви : 7; минимум фокус растојание : 1900 mm; филтер ротираат кога фокус : Yes; ф

Бренд : Tokina.Ние го одбра името опера за нашата нова премиум fullframe dslr фото објективот серија со идејата де

Постојана F6.3 бленда без рачен фокус, најбрз фокус е без фокусирање.Мала големина, компактен, може да се с

Облик : Aspheric.Употреба : Оптички.Структура : Двојно Искривено.Материјал : пластика.Боја : Транспарентна.Оп

Донесува сите метални леќа тело дизајниран, компактен и пренослив, издржливи и убави, исклучителна изра

И покрај продолжениот зголемување на опсегот, големината е всушност да се спореди со другите макро леќи

Nikon F планината FX и DXформат, на Canon EF & Pentax Кпланината целосна рамка и APSC големина Fuji X, Canon EOSM, Sony E, Sony Aпланин

Customiaed Задните ND1000 Филтер : Ова ND1000 филтер обезбедува 10стоп изложеност намалување низ целата слика, овоз

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

Тоа е за употреба во барови, продавници, паркинг места, куќи и магацин, итн.Како фокусно се зголемува, пол

Објективот на камерата поддршка е дизајниран како стандардна големина која одговара на 15mm род дијамета

Усвојување на сите метални леќа дизајн на каросерија, мали и преносливо, трајни, убава, врвен изработка

Во италијански тоа значи работа или работа на уметноста.MPN : OPRAF50 FXN.Како испуштени уметнички жанр дефини

Леќата не zoomable.Fisheye 16mm.Целосна рамка fisheye слики со слика агол од 180° (дијагонала).Минимална Фокус Растојан

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатен

Постојана F6.3 бленда без рачен фокус, најбрз фокус е без фокусирање.Мала големина, компактен, може да се с

Сите метални огледало дизајн на каросерија, компактен и пренослив, убава и исклучителна технологија и м

Усвојување на сите метални леќа дизајн на каросерија, мали и преносливо, трајни, убава, врвен изработка

Фиксна фокусна должина 50mm, Максимална бленда од 1.7 обезбедува непречено bokeh,одговара Closeup / портрет фотог

На Компактно и удобно 35mm f / 1.Деветсечилото дијафрагмата придонесува за префинета bokeh квалитет.Голема Бл

Please wait...