0
clear
  • KONGZIR Електрични Сандер, Електрични Сандер Дрво Полирач Ѕид, Дрво Боја Пескарење Полирање на Алатката(велика БРИТАНИЈА)
  • -20%
  • -20%
KONGZIR Електрични Сандер, Електрични Сандер Дрво Полирач Ѕид, Дрво Боја Пескарење Полирање на Алатката(велика БРИТАНИЈА)

KONGZIR Електрични Сандер, Електрични Сандер Дрво Полирач Ѕид, Дрво Боја Пескарење Полирање на Алатката(велика

DEN 616.80

Достапност
Достапно за нарачка

Ова електрична сандер се користи главно за индустриски пескарење и полирање на дрво, камен, челик, ѕид, итн.Вграден мотор усвојува висока температура бакар серпентина да се избегне burnout на машината и продолжување на работниот век.Висока брзина на ротација осигурува добра полирање ефект и голема работна ефикасност.Ултра дебели сунѓерот baseplate е рамна и мазна, лесна да се стега sandpaper.Ергономски рачка, лесно да се држи цврсто.Спецификација : Номинална Напон : AC 220 VRated Фреквенција : 50 Hz Rated Излезна Моќност : 350 WNo Оптоварување Брзина : 12000rpm Grinding Диск Дијаметар : 110mm Power Линија Должина : 1.5 м/4.9 ft Item Големина : 100*110*135mm/3.9*4.3*5.3 in Package тежина : Околу. 1224g/43.2 oz Package листа : 1 * Sander Sandpaper Монтажа Метод : 1. Ротирање на железо клуч на предната страна на сандер 90° до средината pposition.2. Се повлече клуч нагоре, а потоа се стави на sandpaper во јазот.3. Олабави клуч за менгеме sandpaper.4. Ротирање на клуч за orginal позиција.Спецификација : Номинална Напон : AC 220 VRated Фреквенција : 50 Hz Rated Излезна Моќност : 350 WNo Оптоварување Брзина : 12000rpm Grinding Диск Дијаметар : 110mm Power Линија Должина : 1.5 м/4.9 ft Item Големина : 100*110*135mm/3.9*4.3*5.3 in Package тежина : Околу. 1224g/43.2 oz Package листа : 1 * Sander Sandpaper Монтажа Метод : 1. Ротирање на железо клуч на предната страна на сандер 90° до средината pposition.2. Се повлече клуч нагоре, а потоа се стави на sandpaper во јазот.3. Олабави клуч за менгеме sandpaper.4. Ротирање на клуч за orginal позиција.Answer : ___________________________ Note : 1. Поради разликата помеѓу набљудувачите и светлосни ефекти на слики може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.2. Ве молиме овозможи мала грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.Ако имате било какви прашања, нашата служба за корисници ќе одговори во рок од 24 часа.

Спецификацијата

Rated Voltage:
AC 220V
Rated Frequency:
50Hz
Rated Output Power:
350W
No Load Speed:
12000rpm
Grinding Disc Diameter:
110mm
Power Line Length:
1.5m/4.9ft
Item Size:
100*110*135mm/3.9*4.3*5.3in
Package weight:
Approx. 1224g/43.2oz
Package list:
1 * Sander :
Sandpaper Mounting Method:
1. Rotate the iron wrench in the front of the sander 90° to the middle pposition. :
2. Pull the wrench up, then put the sandpaper into the gap. :
3. Loosen the wrench to clamp the sandpaper. :
4. Rotate the wrench to the orginal position. :
Specification:
Rated Voltage:
AC 220V
Rated Frequency:
50Hz
Rated Output Power:
350W
No Load Speed:
12000rpm
Grinding Disc Diameter:
110mm
Power Line Length:
1.5m/4.9ft
Item Size:
100*110*135mm/3.9*4.3*5.3in
Package weight:
Approx. 1224g/43.2oz
Package list:
1 * Sander :
Sandpaper Mounting Method:
1. Rotate the iron wrench in the front of the sander 90° to the middle pposition. :
2. Pull the wrench up, then put the sandpaper into the gap. :
3. Loosen the wrench to clamp the sandpaper. :
4. Rotate the wrench to the orginal position. :
1. Due to the difference between monitors and light effects, the pictures may not reflect the actual color of the item. :
2. Please allow slight error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :
If you have any questions, our customer service will reply to you within 24 hours. :

Со стоката дадена додека купуваат

80 РОНКИ За гол површина за чистење, а по завршувањето.Идеален за машини, металната, и за пластични како и

Ако имате било какви прашања, нашата служба за корисници ќе одговори во рок од 24 часа.Остар, носатотпорн

Широк Апликации : Погоден за употреба во уметнички занает, дрво работа, автомобилската, метал, или други

Please wait...