0
clear
  • Бебе Вилушка и Лажица Сет, Силикони Само Хранење Utensil Лесно Контрола Деца Прибор за јадење Комплет со футрола BPA-Free Анти-Задави за Младата Деца Деца Првиот Led Обука Wea
  • -20%
  • -20%
Бебе Вилушка и Лажица Сет, Силикони Само Хранење Utensil Лесно Контрола Деца Прибор за јадење Комплет со футрола BPA-Free Анти-Задави за Младата Деца Деца Првиот Led Обука Wea

Бебе Вилушка и Лажица Сет, Силикони Само Хранење Utensil Лесно Контрола Деца Прибор за јадење Комплет со футрола

DEN 167.76

Достапност
Достапно за нарачка

Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Ова осигурува вашето дете здравје, додека ужива во храната. 【Самостојно Хранење】Нашите вилушка и лажица собата е совршен прибор за бебиња потпрена само да се хранат.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.На конкавна главата помага да се задржи течна храна на лажица.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Функција 1.На вилушка tines се наведнат за да им помогне на прободе цврста храна, и да ги задржи на храната на вилушка. 【Анти-Задави Дизајн】Дизајниран со вентилација задави бариера за дополнителна безбедност, овие деца само хранење utensil set да може ефективно да се контролира бебе е внес на храна и да се спречи прибор од gagging или да му наштети на вашето бебе.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Печати на враќање превозот етикета.Ве молиме овозможи 1-2cm разлики поради прирачник за мерење.Непречено tines може да помогне да се прободе цврста храна и одржување на храна на за.Уникатна форма и живописни бои, исто така може да се стимулира визуелна, сензорни развој. Силиконски има природна отпорност на бактериите, правејќи го безбедно и хигиенски.Печати на враќање превозот етикета.Безбедно да се вари, да ги стерилизирате. 【Ергономски се Справи со】бебето вилушка и лажица поставите секоја функција мечка-обликувани рачки дека е не се лизга и лесно за бебето да се сфати и да ги собереш. На таквите задави бариера може правилно да ги блокира бебе уста од случајно голтање и повреда на устата. Направени од храна одделение силиконски, мека, не-токсични, BPA-free, ОЛОВО и Латекс Слободни.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Симпатична животно шема и светла боја, тоа е многу симпатична и за вашето бебе, нека вашето бебе да падне

1 x Силикони Лажица Шише.За вашето задоволство и бебето безбедност е наш врвен приоритет.Стискаш контрол

НАПРАВИ ОБРОЦИ ЗАБАВА : комплет вклучува и Изградба и Дино плочи, заедно со три на секоја од тематските п

Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Пред употреба, рака мие со благ сапун.Објектот мора да се

Спецификација : Предмет Тип : Вилушка Utensil Сет Материјал : не ' Рѓосувачки Steel Color : Црвен Пакет Листа : 1 x Не�

Мек зафат се справи со не е лесно за возрасни и години да се одржи.Направен од мек силикон кој е пријател

Здраво за зеленчук, Горниот Лев агол на протеини, и ГореДесно за здрави јаглехидрати.За растечките апет�

Safe материјал : Направен од бамбус влакна и материјални, нетоксични, лесен и лесно да се чисти.Сите делови

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

Врз основа на оригиналната намера на "Квалитет, Иновативност и Услуги", Нашите производи се фаворизира с

Тоа е противалергиски и е направен од висок квалитет на храна одделение силиконски дека е природно се о�

✂️ НЕ ОСТАВИ ДОМА БЕЗ ВАША ХРАНА SHEARS : што е Нашата пренослив ножици доаѓаат со корисна патување случај,

Лесен за Чистење : бебето може да биде sterilized и јасно пред да ги користите, и мајката се повеќе увери.Широк

Фаза 3 може да се случи на 6 – 36 месеци, зависи од кога вашето дете ги вклучува овие врвот 9 алергени во сек

PP материјал, храна одделение, нетоксични.Големина : 11*од 2,5 см.Соодветна лажица за вашето бебе да научи и �

Лесно ракување : оваа група на лажица и вилушка е погоден за повеќето деца, големината на лажица и вилушк

*Природни кулдопир бамбус избегнете изгореници на бебето е деликатна прсти за време на хранење...

Пелена pail со неверојатен мирис контрола, да се провери.Brica од Munchkin нуди родители паметни решенија за пат�

БОЈА : Морков портокал, Зајак бел.Зајак и морков дизајн рачки,прекрасна и практични.Ве молиме да се потсе

Сечилото големина:2*0.65*0.08 инч.Ножици:6.12*2.86*0.61 инч.Керамички Нож.BPA и да Доведе Слободни.со Заштитна Сечи

Safe Материјал : HOFISH деца прибор се направени од храна одделение силиконски, BPA free,безбедно и без мирис, мож

САМО ХРАНЕЊЕ – не ' Рѓосувачки челик вилушка и лажица глави се со големина и облик за години; На конкавна

Сите делови се заокружува мазна, се избегнува повреда на децата' s раце.Симпатична животно шема и светла

Изработени од 100% од храна одделение силиконски, кои се трајни и хигиенски.Долго лажица се справи со тоа �

Првите Години 1234 Земе & Фрли Младата Лажица Првите Години 1234 Земе & Фрли Младата Лажица Карактеристики.О�

Карактеристики : Материјал : силикон, полипропилен Големина : како слика shown Color : како слика shown Package вклуч

Please wait...