0
clear
  • Bormioli Rocco Ресторан Grappa Ликер Стакло со Матични - 80ml - Пакет на 12
  • -20%
  • -20%
Bormioli Rocco Ресторан Grappa Ликер Стакло со Матични - 80ml - Пакет на 12

Bormioli Rocco Ресторан Grappa Ликер Стакло со Матични - 80ml - Пакет на 12

DEN 1559.76

Достапност
Достапно за нарачка

Поширок сад со разгореа rim maximises вкус и арома на парична казна духови и ликери.Димензии : Капацитет : 80ml Дијаметар : 53mm Висина : 163mm.Ласерски сече венчиња се ултра тенки, за повеќе префинет вкус и искуство.Машина За Миење Садови Безбедно.Пакет од 12 Произлегоа Ликер Очила од Bormioli Rocco.Заврши секоја вечер оброк во вистински италијански стил со Ресторан спектар на Grappa Очила од Bormioli Rocco.Grappa е pomace ракија, произведени во Италија, Сан Марино и делови од Швајцарија преку дестилирани на кожи, семиња, произлегува и пулпата, лево повеќе од производство на вино.Резултатот, некој интензивно ароматични пијалаци, традиционално се сервира како по-вечера пијалок (или 'digestivo') со цел да се помогне да им помогне на варењето по тежок оброк.Традиционално, grappa беше пијан надвор од редовните снимен очила.Сепак, како што нејзината популарност и глобалната достигне зголемен, Grappa Стакло е создаден, со цел за подобро да ги истакнуваат пијалок е ароматични особини.На претерани сад, на врвот на матични нуди доволно простор за пијалоци е букет да се развие, додека пошироката отворање на канали кои мирис нагоре за да се стимулира сетилата и да се трансформира секој sip во вистински дегустација искуство.Дел од Bormioli Rocco е Ресторан собирање, секоја од овие очила е направена за да одговараат на барањата и очекувањата на двата дома и професионални установи слично.Екстра-тенок, ласерски сече прирабници значи максимален вкус, додека нивните патентиран Ѕвезда Чаша изградба обезбедува брилијантен сјај и јасност дури и по повеќе мие.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Стакло.Виолетова, црвена, жолта, зелена, сина, сребрена shot чаша со ѕвездите.Совршен за стрелецот коктели.

Производителот гаранција може да не се применува.Виски чаша со кулер сфера.soapstone додаток кој ја задржув

БРЕНД И КВАЛИТЕТ Pasabahce е вториот стакло производител во Европа, е производство на уникатни снимен очила

Please wait...