0
clear
  • Pelco IMM12018-1EPUS 12 MP 180° Панорамски Pendant, Животната средина Вандалот Мрежа Надворешна Купола Камера со Движење Откривање на Следење, Сива, НИ
  • -20%
  • -20%
Pelco IMM12018-1EPUS 12 MP 180° Панорамски Pendant, Животната средина Вандалот Мрежа Надворешна Купола Камера со Движење Откривање на Следење, Сива, НИ

Pelco IMM12018-1EPUS 12 MP 180° Панорамски Pendant, Животната средина Вандалот Мрежа Надворешна Купола Камера со

DEN 979.20

Достапност
Достапно за нарачка

Повеќе извонредно PTZ ставовите на видео систем за управување (VMS) - До 12 Мегапикселна (4 x 3 MPx) резолуција за подобро детали во далечина.IMM Серија е дизајнирана со Моќ над Ethernet Плус (Рое+) за да се поедностави планирање, инсталации и монтажа. 264 Smart Технологијата за Компресија - 8 Pelco видео аналитичка однесување.До 30 рамки во секунда (fps) - Извонредни WDR и ниско-светлина перформанси во исто време.На IMM12018-1 EPUS обезбедува panomersive искуство со лесна situational свест која обезбедува stitched и помеша панорама.5 рамки во секунда (fps) при полна резолуција.Pelco однесувања вклучуваат Напуштен Објект, Adaptive Движење Откривање, Камера Саботажа, Насочен Движење, Loitering Откривање, Објект Пребројување на гласовите, Објект Отстранување, и Запре Возилото.IMM Серија, исто така ви овозможува да зумирате за детали во повеќе интуитивен извонредно ставови од видео систем за управување (VMS).Рое+ работи со Рое+ от мрежа за прекинувачи или моќ инјекторите.0 прави IMM Серија способен за доставување одличен квалитет на слика во многу предизвикувачки услови на осветлување.Овие однесувања се овозможи на операторите да се фокусира брзо на настани и области на интерес.Постојана, лесна situational свест - Зумирате за детали живеат или на групата со клиентската страна на dewarping.1 висок профил и ограничени променлива малку снимање (CVBR) за ефикасно кодирање за да се зачува видео складирање и пропусен опсег.Ова видео е претставен од камерата во повеќе струи кои можат да бидат кодирани во Х.IMM Серија нуди panomersive искуство со извонредна и водечка индустрија на квалитетот на сликата со Sure Vision 2.0 технологија.IMM Серија се карактеризира со целосен пакет на осум Pelco видео analytics применува во едно широко поле на гледање.Складирање (Micro SD) - Power over Ethernet Плус (Рое+).

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

ACTi I915 2 MP Видео Analytics Отворено Брзина Купола Камера со ELLS, DC Ирис, Авто Фокус, Х.16°300° / втор, 0.6°Скенирање Pann

Користи Panasonic е Uni Phier LSI чип (H 264 висок профил формат) да се комбинираат HD видео во реално време видео стри�

ПИР MOTION DETECTION – Овој Безжичен Врата Камера има вградено во ПИР движење откривање функција.Можете да го п

EVERSECU 8 Инчен Сите во Еден Ретината се Прикаже IP Камера Тестер на Безбедносен видео надзор Тестер Следи с�

Тип На Производ : Безбедноста Камера.Пакет Висина : 62.738 Сантиметри.Пакет Должина : 61.214 Сантиметри.Пакет Ш

Применлив Модел : DS2 CD2142, DS2 CC51 D3, DS2 CC52x, DS2 CD2112, DS2 CD2122, DS2 CD2125, DS2 CD213x, DS2 CD2142, DS2 CD2152, DS2 CD2155, DS2 CE56x, H45, H55, H85, AC334OD, AC3

0 мегапикселна (2560x1920 P) HD резолуција ; Добар квалитет на слика, поддршка хуманоидни откривање на алармот,

Answer : ___________________________ Note : пакет содржи 64 GB micro sd картичка, адаптер DC 12 V нема да дојде со пакет.Двојна Антена

0 ХС / FS Авто изложеност АЕК Поддршка / Авто бела blance AEB Поддршка Ефективни Пиксели : 1920 Година (H) x 1080 (V) пик�

Види она што е најзначајно и да останат блиску до вашата сакана со оваа бесплатна пан / навалите home security �

[Поддршка и ТФКартичка & Складирање Може да] Го поддржува повеќе начини да ги зачувате вашите податоци.Т�

【HD 5 Мегапиксели Боја визија ноќ】PTZ Камера отворено wifi 5 MP (2560x1920) резолуција, ви нуди супер hd квалитет на

3) Апликација достапна за i OS и Андроид 5) Вграден IRНАМАЛУВАЊЕ за ден и ноќ начини на префрлување.4 G Безжич�

Модел number FLAHD620 STCamera Parameter Optical Zoom20 X f=5.8 инчен висок квалитет CMOS сензор.5 Digital Zoom10 X Дигитални Zoom Minimum Illuminatio

Можете да ги споделите камерата на оној што сакаше.Вграденво анти бучава говорник и Микрофон, слушаат и�

Please wait...