0
clear
  • Infinidesign Правоаголник Tablecloth Денот на Вљубените Три Малку Gnome Задржете Срцето Декоративни Маса Крпа, Памук, Лен Табела Покритие за Јадење во Кујна Свадби Tabletop Декорац?
  • -20%
  • -20%
Infinidesign Правоаголник Tablecloth Денот на Вљубените Три Малку Gnome Задржете Срцето Декоративни Маса Крпа, Памук, Лен Табела Покритие за Јадење во Кујна Свадби Tabletop Декорац?

Infinidesign Правоаголник Tablecloth Денот на Вљубените Три Малку Gnome Задржете Срцето Декоративни Маса Крпа,

DEN 1547.76

Достапност
Достапно за нарачка

Пегла на ниска топлина ако е потребно.Може да се мие со ладна вода и не кајгана.Овие tablecloth се достапни во различни големини.Нашата маса крпа е масло-доказ, дамка доказ, гребење и вода доказ.Тоа е погоден за Dinning Соба Tablecloth, Партија Tablecloth, Кујна Tablecloth, Бебе Туш Tablecloths, Свадба Tablecloth и Пикник Tablecloth, итн.

Спецификацијата

Made of high quality durable cotton linen fabric. :
The package include 1 piece tablecloth. :
Features:
Our tablecloths are crafted from high quality durable cotton linen fabric, perfect to protect your tables and furniture from scratches, stains and sun rays and decorate your room. :
Our table cloth is oil-proof, stain proof, scratch and water proof. No leaks, making it the perfect table cover protector for your table. :
These table cloths are available in various sizes:
53x53in :
53x70in :
54x54in :
54x79in :
54x87in :
54x109in :
54x120in :
60x60in :
60x84in :
60x90in :
60x104in :
60x120in :
60x140in :
60x162in :
The tablecloth is suitable for most types of tables, such as rectangle, square and round. Can accommodate 6-10 people together. :
Tablecloths can be folded and carried easily. It’s suitable for Dinning Room Tablecloth, Party Tablecloth, Kitchen Tablecloth, Baby Shower Tablecloths, Wedding Tablecloth and Picnic Tablecloth, etc. :
Present this delicate gift to your family and enjoy a pleasant dinner together. :
Easy Care:
Liquids like coffee, juice, wine and so on can be quickly wiped clean with a wet cloth or napkin. :
Our tablecloth is machine washable and not easily deformed. You can wash with cold water and do not bleach. :
Iron on low heat if required. :
Warm Tips:
Please measure the size before purchasing. :
The tablecloths may be a different from the picture due to the lighting and display. :
All dimension are measured manually with deviation at 0.08-0.2 inch. :

Со стоката дадена додека купуваат

1.Зголемување на должината на droop според личните желби 2.На пример : трпезариска маса 60120cm, може да нареди 1

Сатен.Цел над $39.99 право на БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ,се комбинираат со било Tableclothsфабрика предмети.Како да се Г

100% Полиестер.Донесе на божиќ расположи и духот во својот дом.Европската цвет божиќ tablecloth ќе заличи до ва

Пвц.ГОЛЕМИНАПравоаголна маса крпа големина е 54 x 72 инчи,одговара за правоаголник маси или триаголник, та

Карактеристики : Памук, лен ткаенини е издржлив, лесен, лесен за носење, чување, речиси навремено слободн

ЛЕСНО ДА се ГРИЖИ ЗА Машина мие со ладна вода.Answer : ___________________________ Note : дигитални слики ние се прикаже има

Железо при мали прилагодувања доколку е потребно.Оваа Премија tablecloth е совршен за секојдневна употреба,

Користете Scene This tablecloth е совршен за вашата празник декорација.Можете да повторна употреба за годините ш�

Можете да ги красат вашата трпезариска маса за семејно обединување, партија или некои посебни денови, с�

100% Лен.Увезени.Машина перат 100% чиста постелнина 100% Европскиот лен.Производ Димензија : 98.0"L x 67.0"W x 0.39"H пре

Увезени Црното Злато Мермер Tablecloths, 100% Полиестер Влакна, 60 Inchs.Опремени За Повеќе големини Маса, во Облик

НАСТАНОТ УКРАСИ – Пар овие полиестер tablecloths со други Balsa Circle свадба декорација, како што катедрата ги по�

Валентин Изреки и Симболи 100% Винил overlaying 100% Полиестер Фланелен боксери Поддршка.Меки, Тенки и Лесни Вин�

Тешки доволно за да drape убаво и нема да се движат надвор од табела врвот лесно.Одлична drape, исклучително м

Tablecloth протега да ги собере сите 72" x 28" Пикник Маса или шоу Маса, клупа покрие протега да ги собере сите 12" X

Please wait...