0
clear
  • Венера Laowa 9mm T2.9 Нула-Д Кино Објектив за Fuji X
  • -20%
  • -20%
Венера Laowa 9mm T2.9 Нула-Д Кино Објектив за Fuji X

Венера Laowa 9mm T2.9 Нула-Д Кино Објектив за Fuji X

DEN 14376.00

Достапност
Достапно за нарачка

9 Нула-Д Кино Леќа - Pelican Случај - Задна и Предна Леќа Капа - Венера 3 Година Ограничена Гаранција.Fuji X, Sony E & MFT месеци се на располагање.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. 2 aspherical елементи плус 3 екстра-ниска дисперзија елементи успешно се точни хроматска аберација, се реализира блиску до нула нарушување и испорача одлична агол до агол острина.8 v брзини на двете отворот и да се фокусира прстени.На компактна големина и лесни направи исклучително флексибилен за различни поставувања.9 Нула-DThe нови Laowa 9mm покрива до Супер 35 сензор големина.Покривање на двете Супер 35 & Микро Четири Третини sensor The нови Laowa 9mm Cine леќа работи добро со Супер 35, APS-C и Микро Четири Третини камери и acheive поле на гледање на 120 Степен (Супер 35 сензор), 113 Степен (APS-C) и 100 Степен (MFT).На мала големина & мала тежина одговараат совршено со mirrorless камери и се погодни за употреба со gimbals.Ултра-Широк : Најширока T2.Многу се подобри ефикасноста и да се постигне.9 големи отворот е, исто така, исклучително корисно за филмаџии, да се пука под слаба светлина ситуација и контролирање на длабочина на полето.Компактен Cine : Компактен и лесен Филм објективот на 247g само.И покрај нуди 113 Степен нарушување-слободен поле на гледање, успеавме да се компресира на големината на минимални на својата класа.8 v брзини, супер блиски фокус способност.Новиот Филм верзија доаѓа со стандарден 0.Дизајниран за филмски и видео productions Professional кино housing The објектив оптимизиран дизајн за филм и видео продукција.9 Леќа која може да покрие Супер 35 Сензор.Стандарден 55мм филтер темата е дизајниран да се качи завртка-во филтри лесно.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Облик : Менискус.Употреба : Оптички.Структура : Planoконкавна.Материјал : пластика.Боја : Транспарентна.Опи

Оваа 100mm f / 2.12 елементи во 10 групи оптички дизајн обезбедува кристално острината на сликата во двете мак

Објективот на камерата поддршка е дизајниран како стандардна големина која одговара на 15mm род дијамета

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

елементи / група : 8 / 7; отворот ножеви : 7; минимум фокус растојание : 1900 mm; филтер ротираат кога фокус : Yes; ф

Облик : Aspheric.Материјал : пластика.Структура : Planoконвексни.Употреба : Оптички.Боја : Транспарентна.Опис : Н

Употреба : Оптички.Облик : Aspheric.Структура : Planoконвексни.Материјал : пластика.Боја : Транспарентна.Опис : Н

Облик : Plano.Материјал : пластика.Структура : Planoконвексни.Употреба : Оптички.Боја : Транспарентна.Опис : Фа

Постојана F6.3 бленда без рачен фокус, најбрз фокус е без фокусирање.Мала големина, компактен, може да се с

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

Облик : Aspheric.Употреба : Оптички.Структура : Двојно Искривено.Материјал : пластика.Боја : Транспарентна.Оп

420‑800mm Зум : Со 420‑800mm супер telephoto, telephoto леќа е добро за снимање далечните предели, дивиот свет, концерти,

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

Структура : Planoконвексни.Материјал : пластика.Употреба : Оптички.Облик : Aspheric.Боја : Транспарентна.Опис : Н

Спецификација : Состојба : 100% сосема new Item тип : Прирачник Lens Material : Воздухопловство алуминиум легура + опт

Леќата не zoomable.Fisheye 16mm.Целосна рамка fisheye слики со слика агол од 180° (дијагонала).Минимална Фокус Растојан

Please wait...