0
clear
  • VViViD Meteorite Темно Сива боја Вистински Р Карбонски Влакна Винил Заврши Тек со Воздух Ослободување Технологија (50ft x 5ft (Full Автомобил Заврши Тек))
  • -20%
  • -20%
VViViD Meteorite Темно Сива боја Вистински Р Карбонски Влакна Винил Заврши Тек со Воздух Ослободување Технологија (50ft x 5ft (Full Автомобил Заврши Тек))

VViViD Meteorite Темно Сива боја Вистински Р Карбонски Влакна Винил Заврши Тек со Воздух Ослободување Технологија

DEN 234.48

Достапност
Достапно за нарачка

VVi Vi D Епоксидна Сјај Јаглерод е произведена со помош на повеќето реални јаглерод ткаат на располагање.На sealer или буквар не ќе го отстрани лепак, деформирајте винил или уништи текстура за разлика од поевтини квалитетни филмови.Искуство VVi Vi Ds Карбонски Влакна обвива!.Life : Оваа винил се очекува лесно да трае 5-7 години на отворено. 30+ години на производство искуство и 10+ години на винил завиткување поставите нас, освен во однос на квалитет, иновативност и вредност.Лепило : Растворувач-базирани, repositionable, постојан лепило.Сите vinyls, исто така, имаат животен век од 5-7 години, додека Епоксидна има животен век за 10 години.Оваа премија автомобилската винил од VVi Vi D Vinyls е специјално конструиран за DIY'ers.Примена : За Да Се Исуши.VVi Vi D, исто така, има Дизајнер Јаглерод Влакна, како што нашите избрана VVi Vi D+ Дизајнер Карбонски Влакна "Триаголници", како и нашите различни варијанти на Фалсификувани Карбонски Влакна, од Црна, Дух Метал Темно Сива и Воено Зелена боја.VVi Vi D материјали кои се дизајнирани да се изврши за DIYers и Добрите слично, сите, додека одржување на професионална одделение производствени стандарди.Визуелниот естетски и ефект се сосема различни.Во основа, тоа е заштитна сјај слој кој може да биде формирана со цел да се комплексни форми користење на топлина.Со супер влажни високо сјаен финиш и очекуван животен век за 10 години, вашите внатрешни работи ќе добиете што многу потребни facelift тоа го заслужува.Нула отпор на Епоксидни Сјај на Јаглерод е од исклучително висок во споредба со тоа да тоа е Надворешен верзија.Оваа Винил може да се инсталира користејќи 3 M 94 Буквар и 3 M Работ sealer, овие не се задолжителни, овие производи ќе се промовира адхезија и додадете животот на вашиот винил.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

VVi Vi D XPO Маскирна vinyls позајми автентична воена Маскирна изглед на било која површина, додека додавање на

Име на производ : Брусен Винил Заврши Производ Feature High квалитет флексибилни полимерни ПВЦ film Air ослободу

HD Маскирна Винил Заврши Филмот Кој 3 M Controltac Со Согласност v3 Лепило.Stateoftheart HD 1440 dpi*, Супер Висока Резолуци

Винил е обезбедени со вашиот автомобил користејќи индустријаводечки 3 Mлепило технологија, така што сит

Бидете сигурни дека возилото е во средина помеѓу 6095 °F.Користете squeegee алатка за работа на материјал до р

Исклучителни димензионална стабилност и долгорочна издржливост погодна за внатрешна и надворешна упо

Трамп нема налепница.Висок степен на отворено 6yr винил дека нема да избледи!.decal кои ќе го направат вашио

Овој уникатен производ е направен од УВ отпорни на винил дека карактеристики на јаглерод текстура завр

ВоздухКанал Ослободување Технологија.Stect хром текстура Серија.Воздухот Ослободување, Топлински Отпор,

Овие се чувствува совети имаат велур заврши, кој е дизајниран да трае и да се намали ризикот од гребење д

Производ Feature High квалитет флексибилни полимерни ПВЦ film Air ослободување канали, направете го тоа лесно да

Алатките кои се потребни : Перки Комунални нож & пластични squeegee (не се вклучени).Како да го Инсталирате? 1.

VVi Vi D Епоксидна Сјај (мвр) не треба да се спореди со VVi Vi D Onda R (надворешноста).Визуелниот естетски и ефект

Овие филмови имаат slideable и repositionable притисок осетлив лепило со невидливи воздух ослободување канали за п

Производ Feature High квалитет флексибилни полимерни ПВЦ film Air ослободување канали, направете го тоа лесно да

Бесплатна Алатка за Полнење Барање Големина 4"x8" НЕ дојде со Алатка за Полнење Size 12"x60" Вклучуваат 1 сет на

Please wait...