0
clear
  • Icebreaker Merino Мажите Техника Лајт Кратко Sleeve Crewe
  • -20%
  • -20%
Icebreaker Merino Мажите Техника Лајт Кратко Sleeve Crewe

Icebreaker Merino Мажите Техника Лајт Кратко Sleeve Crewe

DEN 1260.00

Достапност
Достапно за нарачка

Природно помалку средства по мозоци.Од патуваат надвор од ранец во далечни краишта на земјината топка на средината на зимски ски тури и мулти-теренот се качува, Мажите е Техника Лајт СВ Crewe од Icebreaker обезбедува breathability, мирис отпор и брзо сушење перформанси што треба, со премиум одговара за се оди никаде удобност.Icebreaker природни влакна tees и тенкови треба помалку за перење.Природно дише.Тоа карактеристики џерси corespun ткаенина / најлон теми завиткани во merino волна за крајната комбинација на трајност и следната-да-кожата и мекост.Оваа волна првиот слој е направена од 87% merino волна & 13% најлон за еластичен, удобно се вклопуваат.ВОЛНА & ПОВИК : Дали скијање, кампување, планинарење или со секојдневно носење, Хокеј на Прекинувач обезбедува облека за мажи, жени & деца - одржување на семејство се опфатени во јакни, beanies, шалови, џемпери, панталони, leggings, долна облека и повеќе волна облека.ICEBREAKER ДОЛГОВЕЧНОСТ : Ние ги користиме 85% merino волна & помалку синтетички материјал од традиционалниот отворен стандард.Icebreaker исто така додаде форумот рамо чини да се намали chafing кога патуваат со pack.Патент затворање.Со мулти-цел & безвременски облека нашата природна алтернатива за синтетика го подобрува односот помеѓу луѓе и природата.Природата има решение.МАЖИТЕ ВОЛНЕНИ КРАТКИ РАКАВИ КОШУЛА : Високо дише & разноврсна екипажот вратот tee е совршен за backpacking, качување, пешачење и авантура. 83% Merino Волна, 12% Најлон, 5% Lycra.Природно мирис-отпорни.Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Боја : Кари / Големина : M - Мажите е Техника Лајт СВ Crewe од Icebreaker е високо дише, удобно и разноврсна merino T-shirt за мажи со способности како се движеа како авантури ќе го преземе.Природно помалку синтетички загадување.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Патент затворање 2 страна џебови со zip да ги задржи сите предмети безбедно.AEROREADY апсорбира влага и прави

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 100% Памук.Увезени.Линија Сува.Земја На

100% Viscose.Увезени.Рака Мие Само.Лабава опремени, краток ракав лажичка вратот блуза.Поклопуваат назад пане

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Патент затворање 2 страна џебови со zip

полиестер, памук.Drawstring затворање ✔ Карактеристики : гроздобер маслото стил за печатење, долг ракав, око

Со +UPF 30 до блок UVA и UVB зраци за целиот ден, заштита од сонце, дамка, отпорни и антимикробиолошка третмани

100% Рециклиран Полиестер Мрежа.Увезени.Мека и дише работи tshirt направени со рециклирани материјали за ле

100% Памук.Увезени.Не Затворање затворање.Рака Мие Само.Мажите tee кој парична казна прстеноткачи чешлани

100% Памук.Увезени.Се повлече На затворање.Машина За Миење.ОРГАНСКИ ПАМУК МАИЦА Органски памук за удобнос

100% Рециклиран Полиестер Мрежа.Увезени.Мека и дише работи tshirt направени со рециклирани материјали за ле

100% Памук.Увезени.Се повлече На затворање.Машина За Миење 9 инчен тројно C & скрипта екран печати.Лесни суп

100% Памук.Памук tee инспириран од еден исконски sockliner дизајн.Редовно се вклопуваат не е тесна и не се изгуб

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 100% Рециклиран Полиестер Мрежа.Увезен

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 100% Рециклиран Полиестер Мрежа.Увезен

100% Рециклиран Полиестер Мрежа.Увезени.Мека и дише работи tshirt направени со рециклирани материјали за ле

Некои од нашите дизајни се намерно избледени или испукани (види производ фотографии), но нашите мастила

Цврсти бои : 100% Памук; Хедер Сива : 90% Памук, 10% Полиестер; Сите Други Heathers : 50% Памук, 50% Полиестер.Увезени.Ма

Цврсти бои : 100% Памук; Хедер Сива : 90% Памук, 10% Полиестер; Сите Други Heathers : 50% Памук, 50% Полиестер.Увезени.Draw

Please wait...