0
clear
  • Стариот Newbury Crafters ONC Sterling Silver Млеко Стомна Репродукција Јахта (#5104)
  • -20%
  • -20%
Стариот Newbury Crafters ONC Sterling Silver Млеко Стомна Репродукција Јахта (#5104)

Стариот Newbury Crafters ONC Sterling Silver Млеко Стомна Репродукција Јахта (5104)

DEN 22549.20

Достапност
Достапно за нарачка

Тип : Бокали & Jugs.Производител : Стариот Newbury Crafters.Состав : Стерлинг Сребро.Бренд : Стариот Newbury Crafters.Стариот Newbury Crafters ONCExtraordinary Стариот Newbury Crafters ONC sterling silver млеко стомна.Ова парче е на Бостон Музејот на Ликовна Уметност репродукција, продаваат на мало со Shreve Crump и Ниска Ко.Стомна мерки 5" високо x 6" и тежи 11.0 троја унци.Тоа е гравури, вклучувајќи јахта (види слики), и е во добра гроздобер состојба.Извонреден парче!SKU#5104.Повеќе количини (на повеќето предмети) се во парк.Да нарачате повеќе од една, се зголеми количеството во вашата шопинг количка.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Компанијата има секогаш се покажа одлично возење до пионер иновации : во машини, материјали и дизајн.100%

Бела 2.9оз.стомна за сируп, крем, преливи за салата, или сосови.САН за цврстина, сила и отпорност на топлин

★Исклучителна изглед, кристално јасно тенџере ја одразува бојата на разни пијалоци, што ги прави луѓет

Мерки 8.5"x8.5"x9.5".Направени од керамички.Висок квалитет на објектот.Голема кујна décor акцент парче.Се вклоп

【ЧУВСТВУВАТЕ ТОПЛИНАОТПОРНИ BOROSILICATE СТАКЛО СТОМНА】 Направени на Топлинаотпорни Borosilicate Стакло, leadfree, л

Квалитетот стакло материјал со текстура дизајн.Сет од 2 бокали служи на сите вечери избор на пијалоци.По

Лесен за Чистење : Секој дел од teapot е отстранлив за полесно чистење.Голем Капацитет Чај тенџере : Кога ќе

Изберете ја Вашата Омилена : На RAKLE стакло carafe колекција се состои од голем избор на дизајни за сите желб

Истура тенка проток на вино.Рака разнесени рециклирани стакло.Доаѓа со корк.Забава во партијата! 34 мл ви

СТАКЛО CARAFE со капак за стилски дома бар.НАТПРЕВАРИ други Дизајн Писма бар додатоци како мраз кофа, вино

【НАЈДОБАР ПОДАРОК ИДЕЈА】 Спакувани во елегантна кутија.Најдобар подарок за вашето семејство и пријат

NSF заверена : Ова замена за Пур вода филтер е NSF 372 уверение за оловослободни материјали.Тоа е тестиран и с

Нашите елегантен и практичен цилиндричен облик на кристално стакло служат стомна е идеална за секојдне

Производителот гаранција може да не се применува.Убава carafe од брендот АС од Sarabi серија.На carafe импресион

Производ : Стомна.Дизајнер : Broggi Дизајн.Карактеристики : Никел сребро Стомна Broggi Дизајн Капацитет на qt.1,5

Направени од високо квалитетен не ' рѓосувачки челик, трајни и долг животен век.Едноставен дизајн и dripless

★Лесно да се мијат : голема уста на врвот може да ти се мијат стомна со долга рачка четка или раце лесно

Производител : Stieff.Состав : Стерлинг Сребро.Stieff Charming Stieff фунта сребрен трофеј стомна Дел има натпис Држа

Издржливи порцелански тело.Современа, забава дизајн.Класичен, топло earthtone колорит.Уникатен, функционал

Хранаодделение гумени прстен прави сигурни дека капакот е тесна и не падне додека се фрлаат.0 Литарски)

Тоа се зголемува вкупната пиење искуство и се препорачува од страна на експерти.Круг стакло е посветен

Зачукуваше бакар Вода Jug Сад , Материјал : Чист Бакар.Никогаш не чувајте го бакар шише во фрижидер : Тоа е

СОДРЖИНА – Glencairn Вода Југ во Подарок Картон.ДОВЕДЕ СЛОБОДНИ кристал.Вода Jug ДИМЕНЗИИ – H140x W106x D80mm.Вода Jug

Може да се даде на вашите пријатели како housewarming подарок, и тие ќе бидат многу среќни.Тоа може да се корис

Материјал : Керамички.Висина : 9.8".Грижа Инструкции : Рака Мие, Се Препорачува.Боја : Сина.Служат на вашите

☆ Стакло Стомна Стомна има мала тежина, лесно да се зафат се справи, удобно капацитет кој што држи до 2.0

Направени со #304 Храна Одделение од Нерѓосувачки Челик, Висина : 10 in., Устата Ширина : 5.9 во., Обемот : 28.4 во.Bp

★【Висококвалитетни материјали】 : Ова стаклено шише е направен од borosilicate материјал, withstands температури

Оваа стомна погоден за сорти на топли и ладни пијалоци, чај, млеко, кафе, сок и вино.Поради прирачник за м

Оваа Crisa стомна поставите носи 2 кралскиот стакло бокали за цена на една!Овие бокали има широка база со п

Please wait...