0
clear
  • Mossy Дабови Графика Маскирна UTV Заврши, ниту избледи 3M Винил со Мат Финиш, Маскирна било од страна на по-Страна UTV, Многу Mossy Дабови Обрасци
  • -20%
  • -20%
Mossy Дабови Графика Маскирна UTV Заврши, ниту избледи 3M Винил со Мат Финиш, Маскирна било од страна на по-Страна UTV, Многу Mossy Дабови Обрасци

Mossy Дабови Графика Маскирна UTV Заврши, ниту избледи 3M Винил со Мат Финиш, Маскирна било од страна на по-Страна

DEN 6718.80

Достапност
Достапно за нарачка

По инсталацијата : се Применува топлина и притисок врз графика за да се намали внатрешната стрес на винил и да се обезбеди соодветна лепливоста.Потоа користете восок и маснотии смена на сите области на примена.Заврши станува стандард во мат финиш, што го прави идеален за употреба во областа.Едноставно исечете винил на обликот на вашето UTV панели и инсталирате.Нашите UTV заврши согласува да било страна на по-страна UTVs вклучувајќи Qlink Front Runner, Поларис Ranger членови на Екипажот, и Kubota RTV400 CI.Согласност на сите страна на по-страна комунални возила, вклучувајќи го и Qlink Front Runner, Поларис Ranger членови на Екипажот, и Kubota RTV400 Ci.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Алатките кои се потребни : Перки Комунални нож & пластични squeegee (не се вклучени).Како да го Инсталирате? 1.

Пренослив и нема да наштети на вашиот боја.Може да се обликува и моделирани во текот криви.Екстремно вис

VVIVID+ е VVi Vi D е Највисок Степен на материјал (Premium Plлинија).Тој нуди непобедлива нула отпор, сигурност и лес

Исклучителни димензионална стабилност и долгорочна издржливост погодна за внатрешна и надворешна упо

Трамп нема налепница.Висок степен на отворено 6yr винил дека нема да избледи!.decal кои ќе го направат вашио

Нашите UTV заврши согласува да било страна на пострана UTVs вклучувајќи Qlink Front Runner, Поларис Ranger членови на Е

Производ Feature High квалитет флексибилни полимерни ПВЦ film Air ослободување канали, направете го тоа лесно да

Ќе добиете 1 лист мерење 60 инчи со 180 инчи (5 метри од 15 метри).Оваа винил е пренослив во случај некогаш сте

Обидете се да најдете боја работа која ќе трае за половина од тоа долго без да гледа носи, да не!.Лесно мо

Бидете сигурни дека возилото е во средина помеѓу 6095 °F.Користете squeegee алатка за работа на материјал до р

Бесплатна Алатка за Полнење Барање Големина 4"x8" НЕ дојде со Алатка за Полнење Size 12"x53" Вклучуваат 1 сет на

НОВИ VVi VID+ Винил!Оваа премија автомобилската винил од VVi Vi D Vinyls е специјално конструиран за DIY'ers.Оваа тра

Овие филмови имаат slideable и repositionable притисок осетлив лепило со невидливи воздух ослободување канали за п

Вистински 3 M 2080 Серија Филм со Rvinyl Апликација Картичка.DualНаѓ 3.5 мили (.0035in) дебела винил филм со buubleслобод

Побрзо позиционирање и воздух балонслободен филм апликација која врз основа на Лесно (EZ) се применуваат

Име На Модел : .Налепница Сместување : Rearview Огледало.Вид На Налепница : Креативни Налепници.Тип : 5 D Карбон

ВоздухКанал Ослободување Технологија.Stect хром текстура Серија.Воздухот Ослободување, Топлински Отпор,

HD Маскирна Винил Заврши Филмот Кој 3 M Controltac Со Согласност v3 Лепило.Stateoftheart HD 1440 dpi*, Супер Висока Резолуци

VVi Vi D XPO Маскирна vinyls позајми автентична воена Маскирна изглед на било која површина, додека додавање на

Добар Времето Отпор, отпорен на гребнатинки, вода, масло, нечистотија, и хемискодоказ.Ако умот меурчиња,

Отпорен на вода и УВ Заштитен; Сјајна и мазна завршница.Невидливи ВоздухПорака на Канал, лесно да се осл

Сето ова, и огледало заврши со навестување на метален хром, се комбинираат за да се создаде прекрасен, и

План започнува на датумот на купувањето.Производ дефекти и дефекти се покриени по производителот.Нема

Please wait...