0
clear
  • XSRJ 10 стилови на мулти-елемент лист смајли графити елементи нокти налепници мода нокти алатки (Боја : 09)
  • -20%
  • -20%
XSRJ 10 стилови на мулти-елемент лист смајли графити елементи нокти налепници мода нокти алатки (Боја : 09)

XSRJ 10 стилови на мулти-елемент лист смајли графити елементи нокти налепници мода нокти алатки (Боја : 09)

DEN 1459.20

Достапност
Достапно за нарачка

Како да го користите : 1. Подготовка на ноктот со стил, туркајќи го врати cuticle и отстранување на сите масло. 2. Се применуваат буквар и почекајте да се исуши. 3. Се применуваат лак (темно е подобро) и почекајте да се исуши. 4.Се применуваат помине фолија лепак, се сече парче фолија (само се вклопува во ноктите), и притиснете го на ноктот.Различни обоени foils може да се меша на ноктите. 5. Отстрани фолија, фолија модел треба да биде блиску до ноктите.Ако постои мала количина на исчезнати, се однесува само на topcoat на неискористениот дел и повторете го чекор 4. Може да се користи за УВ nails Nail полски може да се создаде совршен "мешани метал" ефект за било полиран боја (темен лак е подобро).Лак може да биде лесно да се отстрани со лак removerspecification : Количина : 1 roll Paper големина : околу 4 * 100 cm Color : како shown Package се Вклучени : Пакет Содржина : 1 тек на нокти налепници.

Спецификацијата

Quantity:
1 roll
Paper size:
about 4 * 100 cm
Color:
as shown
Package Included:
Package Contents:
1 roll of nail stickers :

Со стоката дадена додека купуваат

Стил : сакам ????【Гаранција за квалитет】 : Penugo налепници за помине уметност имаат модели на одличен печат

Сет од 20 помине decals рачно изработени во САД.Лесно да се примени Инструкции се вклучени со секоја цел.Си

Сет од 20 decals.Произведено Во САД.Waterslide Decals.Работи со Редовни лак, Гел или Акрил.Овие се водаслајд decals, па м

КОЛИЧИНА : ќе добиете 10 листови 3 D Снегулка нокти налепници, Зима Божиќ Снегулки ноктите дизајни декорац

4 Листови со различни мотиви помине уметност тетоважа налепници.Нема повеќе комплексни сликарство и им

Работи одлично на голи ноктите, на доградба на акрилни нокти, природни нокти или лажни ноктите Убаво и с

Производот Содржи : ќе добиете 3 еез 5 D Божиќ врежана нокти налепници, големината на секој налепница е 10.5*

Сет од 20 decals.Произведено Во САД.Waterslide Decals.Работи со Редовни лак, Гел или Акрил.Овие се водаслајд decals, па м

Се создаде доброто, прекрасен и highend помине уметност стилови, толку светла и деликатна, добра опција за в

Сигурен квалитет : ноктите уметност decals се направени на животната средина и кожапријателски материјал,

Материјал : Slicone ????Топло совети : ????Овие помине уметност парчиња се многу мали делови, само за декорација

Нова Година помине decals се совршени за вашите нокти и ноктите декорација.Опис : На Божиќ нокти налепници

По примена на налепница, проверете дали постои било warping ar.Лесно да се носат и продавница.Нашите помине у

За да се обезбеди траен резултат на тоа, се применуваат на лак на ноктите (Покривање на ноктите целосно)

На локално ниво, печатени и рака обложени во Милвоки.со, WI.Лесно да се примени инструкции се вклучени со

Пакетот Вклучува : ќе добиете 6 листови 3 D шарени балет нокти налепници decals.вклучувајќи разни шема дизај

Се создаде доброто, прекрасен и highend помине уметност стилови, толку светла и деликатна, добра опција за в

Сет од 20 помине decals рачно изработени во САД.Лесно да се примени Инструкции се вклучени со секоја цел.Си

Please wait...