0
clear
  • Mossy Дабови Графика Маскирна UTV Заврши, ниту избледи 3M Винил со Мат Финиш, Маскирна било од страна на по-Страна UTV, Многу Mossy Дабови Обрасци
  • -20%
  • -20%
Mossy Дабови Графика Маскирна UTV Заврши, ниту избледи 3M Винил со Мат Финиш, Маскирна било од страна на по-Страна UTV, Многу Mossy Дабови Обрасци

Mossy Дабови Графика Маскирна UTV Заврши, ниту избледи 3M Винил со Мат Финиш, Маскирна било од страна на по-Страна

DEN 6959.76

Достапност
Достапно за нарачка

Заврши станува стандард во мат финиш, што го прави идеален за употреба во областа. Дали деловите во време со истите методи како и чекорите 4 и 5.Имајте производ чуваат над 60 °С за време од најмалку 12 часа за да го поставите лепило бонд.НЕ ИСЧЕЗНАТ ЗА 5 ГОДИНИ. Пред-намалување на винил во секции : две секции од фендер до ролна лента, две за лево и десно страни на хауба, и еден за центар на аспираторот.Високо conformable со воздух ослободување технологија за мазно, балон-бесплатна инсталација.ЛЕСНО ДА СЕ ИНСТАЛИРА.Ова помага со лепенка.ВИСОК КВАЛИТЕТ 3 M ФРЛИЈА ВИНИЛ.Материјалот е високо conformable и користи воздух ослободување на технологија за да се обезбеди чиста, балон-бесплатна инсталација. Трим исклучување рабови околу фендер flare, ролна лента, светлата, итн.Нашите UTV кавер-графика дојде како едно парче на маскирна мерење 4' x 12'.Нашите 3 M MCS винил значи дека нема да се види било згаснато на овој висок квалитет заврши.Кога сакаш, оди напред и да го отстрани нашата кожа, тоа нема да го остави зад себе било лепило остатоци.Нашата екипа го прави за лесна инсталација, висока резолуција модели, и долго трае на кожата дека нема да кора, се намали или пукнатина.Материјалот е пренослив кога саканата и нема да остави зад лепило остатоци. Кора се повлече и важат за секој дел од времето.ПРЕНОСЛИВ. Миење на UTV темелно користење на енергија за миење или црево.Користете топлина и раце да им помогнам на исечените рабови надолу.Согласност на сите страна на по-страна комунални возила, вклучувајќи го и Qlink Front Runner, Поларис Ranger членови на Екипажот, и Kubota RTV400 Ci.Нашите UTV кавер-винил заврши користи state-of-the-art технологија на печатење за да се произведуваат високо дефиниција маскирна обрасци и фрлија материјали.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Вистински 3 M 2080 Серија Филм со Rvinyl Апликација Картичка.DualНаѓ 3.5 мили (.0035in) дебела винил филм со buubleслобод

Високо флексибилен полимерни ПВЦ филм, совршено се вклопи во вашиот автомобил, без виткање по апликации

Винил е обезбедени со вашиот автомобил користејќи индустријаводечки 3 Mлепило технологија, така што сит

Ограничени се Водат со топлина за повеќе флексибилни инсталирате.Обложени со УВ заштитен слој.Издржлив

Бесплатна Алатка за Полнење Барање Големина 4"x8" НЕ дојде со Алатка за Полнење Size 12"x60" Вклучуваат 1 сет на

Добар Времето Отпор, отпорен на гребнатинки, вода, масло, нечистотија, и хемискодоказ.Ако умот меурчиња,

Име На Модел : .Налепница Сместување : Rearview Огледало.Вид На Налепница : Креативни Налепници.Тип : 5 D Карбон

Пренослив и нема да наштети на вашиот боја.Може да се обликува и моделирани во текот криви.Екстремно вис

Лесно да се исчистат со вода.Висока температура и вода Доказ.Долготрајни, флексибилни и издржливи.Отпор

HD Маскирна Винил Заврши Филмот Кој 3 M Controltac Со Согласност v3 Лепило.Stateoftheart HD 1440 dpi*, Супер Висока Резолуци

Невидливи во Согласност воздух ослободување канали се обезбеди брзо, лесно и практично меурслободен ин

Име на производ : Брусен Винил Заврши Производ Feature High квалитет флексибилни полимерни ПВЦ film Air ослободу

VVi Vi D е индустриски лидер во винил завиткување на светот.Никогаш не се грижите за меурчиња или набори ко

Производ Feature High квалитет флексибилни полимерни ПВЦ film Air ослободување канали, направете го тоа лесно да

План започнува на датумот на купувањето.Производ дефекти и дефекти се покриени по производителот.Нема

Побрзо позиционирање и воздух балонслободен филм апликација која врз основа на Лесно (EZ) се применуваат

VVi Vi D Епоксидна Сјај (мвр) не треба да се спореди со VVi Vi D Onda R (надворешноста).Визуелниот естетски и ефект

По инсталацијата : се Применува топлина и притисок врз графика за да се намали внатрешната стрес на вини

Алатките кои се потребни : Перки Комунални нож & пластични squeegee (не се вклучени).Како да го Инсталирате? 1.

Име на производ : Брусен Винил Заврши Производ Feature High квалитет флексибилни полимерни ПВЦ film Air ослободу

Отпорен на вода и УВ Заштитен; Сјајна и мазна завршница.Невидливи ВоздухПорака на Канал, лесно да се осл

Нашите UTV заврши согласува да било страна на пострана UTVs вклучувајќи Qlink Front Runner, Поларис Ranger членови на Е

Овој уникатен производ е направен од УВ отпорни на винил дека карактеристики на јаглерод текстура завр

НОВИ VVi VID+ Винил!Оваа премија автомобилската винил од VVi Vi D Vinyls е специјално конструиран за DIY'ers.Оваа тра

Трамп нема налепница.Висок степен на отворено 6yr винил дека нема да избледи!.decal кои ќе го направат вашио

Овој уникатен производ е направен од УВ отпорни на винил дека карактеристики на јаглерод текстура завр

Производ Feature High квалитет флексибилни полимерни ПВЦ film Air ослободување канали, направете го тоа лесно да

Овие филмови имаат slideable и repositionable притисок осетлив лепило со невидливи воздух ослободување канали за п

Бидете сигурни дека возилото е во средина помеѓу 6095 °F.Користете squeegee алатка за работа на материјал до р

Please wait...