0
clear
  • Нови TIMKEN L432310 Еден Куп за Заострените Валчести Лежишта 8 3/32 К. Г. 8.0938 - AR1803VWT
  • -20%
  • -20%
Нови TIMKEN L432310 Еден Куп за Заострените Валчести Лежишта 8 3/32 К. Г. 8.0938 - AR1803VWT

Нови TIMKEN L432310 Еден Куп за Заострените Валчести Лежишта 8 3/32 К. Г. 8.0938 - AR1803VWT

DEN 7199.76

Достапност
Достапно за нарачка

ВИЕ СТЕ КУПУВАЊЕ НА PICTUREDITEM.СЕ ПРОДАВА ОД M & J ИНСТРУМЕНТАЛНО LLCDAYTON, OHIOPRODUCT СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ОЗНАЧУВАЊЕ : СОСТОЈБА : NEWSIZE / ЕТИКЕТИРАЊЕ : L432310 MANUFACTURER / БРЕНД : TIMKENTHANK ВАС ЗА ВАШИОТ БИЗНИС!ЛОКАЦИЈА : WB13-1-6-2.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Timken Метрички коси ролери имајќи цени првенство & конус заедно 20mm внатре x 47mm надвор x 15.25 mm ширина, исто та

Повеќе Flute Тешки Endmill Morse Коси Месо Тело High Speed Челик.Мелница Дијаметар : 3 1 / 2 Morse Коси месо тело : #6 Flute До

Оваа Timken еден конус и купот на сет со печат челик кафез е комплетен еден заострените ролери имајќи погод

Заострените Топката Носот карбид End Mill / Конус Секачи со 1 / 4 Инчи месо тело 2 Флејта, Zr N Обложена.Топката

Големина 1 / 4".Материјал : карбид.Крај : соголени (светли).Flute должина : 3 / 4 Вкупна должина : 21 / 2 Големина : 1 /

Модел : 387 A / 382 A (Понесе : 57.15 mm / 2.25", Надворешниот Дијаметар : 96.838 mm / 3.8125", Ширина : 21.946 mm / 0.864").Еден ред за

Оваа Timken JW4549 еден конус со еден печат челик кафез се совпаѓа со еден куп (надворешниот прстен, се продава

ОЕМприоритетни.Суперзаврши ролки и raceways.Построги tolerances.Одлична шок отпорни својства.Подолг живот.Заос

создаден дијаметар : 150 мм.имајќи материјал : 38 mm.температурата на работа опсег : 40 до 120 ºC.собранието тип :

Материјал : Хром Челик.HM212049HM212011 HM218248HM218210 HM88649HM88610 HM803149HM803110 Опис : Еден конус со еден печат челик кафез се

Конус собранието не договорот или да се прошири по оперативни температури кои се движат од 54 до 120 степе

Број на модел : 30306; Материјали : ЧЕЛИК.Премази : ХРОМ ЧЕЛИК.Структура : Заострените Ролери.Вртежен момент

Име На Производ : Заострените Ролери Имајќи;Модел Бр : 32009 X.Materal : Метал;Внатрешен Дијаметар : 45mm / 1.77".Надв

На Timken Компанија произведува голем број на лежишта, од легиран челици, и поврзаните компоненти и склопо

Дел # LM67048 / LM67010 Заострените Ролери Имајќи го Поставите (Првенство и Шишарки).Имајќи ID : 1.25" (31.750 mm) Конус Ш

Пакет Димензии : 5.0" (L) x 5.0" (W) x 1.75" (H).Пакет Количина : 1 Тип На Производ : Лежишта И Bushings.Земја На Потекло : Ки

Број На Модел : 32208 Површина Грубост : Ra 0.05 Материјал : 52100 Хром Челик.Структура : Длабоко Ритам; Премази : Ant

Конус (внатрешен прстен собрание) и куп (надворешниот прстен) се комбинираат за да формираат една целосн

Запечатени лежишта се подмачкано со масло или маст во имајќи фабрика, додека отворено и заштитени лежиш

Модел : 08231 (Надворешниот Дијаметар : 58.738 mm / 2.3125", Ширина : 10.716 mm / 0.4219").Еден куп (надворешниот прстен) за п

Бренд : Timken Производителот Дел Број : 15245 Дел Тип : Воланот Имајќи Трки Производ Линија : Timken Тркала Имајќи

ОЕМ Замена Коси Валчести Лежишта.Приколка тркала Лежишта.Уп Не L44610, L44643 ИД 1" Висина 0.590" Надворешниот Трк

Timken Заострените ролери имајќи го внесува со двојнопродолжен внатрешна трка.Топ големина 0.Направени во

Повеќе Flute Тешки Endmill Morse Коси Месо Тело High Speed Челик.Мелница Дијаметар : 2 1 / 2 Morse Коси месо тело : #5 Flute До

Модел : 32010 X(Понесе : 50mm, Надворешниот Diamter : 80mm, Вкупната Дебелина : 20mm).Еден ред заострените валчести лежи

Отворете конфигурација за подмачкување кои се применуваат во место.Сите возен лежишта се отворени, заш

ролери дијаметар : 7.0000 во.ролери облик : Еден Flanged.ролери ширина : 3.7500 во.ролери материјали : Челик.создаде

Повеќе Flute Тешки Endmill Morse Коси Месо Тело High Speed Челик.Мелница Дијаметар : 3 1 / 2 Morse Коси месо тело : #6 Flute До

Спецификации се Сретна Заострените валчести лежиштаГраница димензии и серија designations ISO 355 Inch дел брои sys

Please wait...