0
clear
  • figatia 2Pieces 150W 3 Начин Фреквенција Divider Говорникот Crossover Филтри Одбор
  • -20%
  • -20%
figatia 2Pieces 150W 3 Начин Фреквенција Divider Говорникот Crossover Филтри Одбор

figatia 2Pieces 150W 3 Начин Фреквенција Divider Говорникот Crossover Филтри Одбор

DEN 431.76

Достапност
Достапно за нарачка

Моќност : 150 W.Отпорност : 5-8 Евра.Модел : Б-301 (висок, среден и низок тројно divider).Инсталирање на дијагонала дупка 10.2 см, во непосредна близина на аголот : од 6,2 cm.Фреквенција точка : 1000-5000 HZ (тоа е, бас работи на фреквенции под 5000 HZ, treble работи во 1000 HZ или повеќе).Коло : Treble е стандард 12db/октомври, бас е стандард 12db/oct.Опис : - Модел : Б-301 (висок, среден и низок тројно divider). - Фреквенција точка : 1000-5000 HZ (тоа е, бас работи на фреквенции под 5000 HZ, treble работи во 1000 HZ или повеќе). - Моќност : 150 W.Отпорност : 5-8 Евра. - Инсталирајте дијагонала дупка 10.2 см, во непосредна близина на аголот : од 6,2 cm - Коло : Treble е стандард 12db/октомври, бас е стандард 12db/oct.Спецификација : - Големина : 93x73x33mm/3.66x2.87x1.29inch Package Вклучува : 2 Парчиња 3-начин фреквенција divider Note : дозволете малку разликата се должи на рачно мерење.Бојата може да биде малку поинаков од различни монитор.

Спецификацијата

- Size:
93x73x33mm/3.66x2.87x1.29inch
Package Includes:
2 Pieces 3-way frequency divider :
Please allow slightly difference due to manual measurement. :
Color may be slightly different since different monitor. :

Со стоката дадена додека купуваат

Ако сакате вашиот аудио детали за да се претстави добро, во смисла на хиерархија е повеќе различни и поз

Име на производ : Говорникот Divider Неонски Сијалица;Напон : 12 V.Моќност : 12 W;Одговара за : за JBL BOSE.Вкупна Гол

Материјал : Полипропилен Филм; Номинална Напон : 250 V ВАШИНГТОН.Номинална Капацитет : 2.2 u F; Толеранција : ±5

Материјал : Полипропилен Филм; Номинална Напон : 250 V ВАШИНГТОН.Номинална Капацитет : 15.0 u F; Толеранција : ±

Материјал : Полипропилен Филм; Номинална Напон : 250 V ВАШИНГТОН.Номинална Капацитет : 8.2 u F; Толеранција : ±5

Диригент : 4пар (UTP) AWG 24 заробени бакар.Конектор : 50 micron позлатени RJ45 Јакна : ПВЦ.Стандард : Категорија 6 мин

98 inch Максимална моќност : 160 W Фреквенција одговор : 45 Hz~20k Hz Применливи отпорност : 4~8Ω Применливо : 10 и

Материјал : Полипропилен Филм; Номинална Напон : 250 V ВАШИНГТОН.Номинална Капацитет : 5.6 u F; Толеранција : ±5

Материјал : Полипропилен Филм; Номинална Напон : 250 V ВАШИНГТОН.Номинална Капацитет : 10.0 u F; Толеранција : ±

Опис : Divider е коло во рамките на говорникот уред, различни бендови (treble, бас) звучен сигнал да се направи р

Inductors со кислородfree) бакарна емајлирани жица, аудио посветен двојно inductance во серија, и за 90 степени редов

Погоден за домаќинство јазик, или со автомобил аудио treble модификација.Мали димензии и лесен, лесен за но

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

Материјал : Полипропилен Филм; Номинална Напон : 250 V ВАШИНГТОН.Номинална Капацитет : 2.2 u F; Толеранција : ±5

Crossover точка : 2.8 KHz.Отпорност : 48 ohm.Моќност : 200 W.Ефективна фреквенција : 25 Hz22 KHz.Крос патека : 12d B / oct 200 W 2Начи

Please wait...