0
clear
  • Дејтонскиот 1L707 Јака, Вратило, 1 5/8 Во
  • -20%
  • -20%
Дејтонскиот 1L707 Јака, Вратило, 1 5/8 Во

Дејтонскиот 1L707 Јака, Вратило, 1 5/8 Во

DEN 306.96

Достапност
Достапно за нарачка

Вратило Јака, Систем на Мерење Инчен, Вратило Заклучување Тип - Спојки 2 Парче Менгеме, се Роди Тип - Јаки Обичен се Роди, се Роди Кол. 1-5/8 Во., Материјал - Јаки Црна Оксид Челик, Надвор Кол. 2-5/8 Во., Ширина 11/16 Во., Завртка Големина 5/16 Во.-24.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

50mm надворешен Дијаметар.Одговара на 32милиметри Вратило 16mm Дебелина.М8 x 12 DIN гледате е околу 553 Дупчиња Ко

Оваа јака доаѓа со фалсификувани setscrew за обезбедување на јаката на вратило.Оперативни температури се д

110mm надворешен Дијаметар.Се вклопува 72mm Вратило 22mm Дебелина (2) М12 x 20 DIN гледате е околу 553 Дупчиња Конус Т

Челик за weldability и ' рѓа отпор со црна оксид заврши за декоративен изглед и за отпор да се држиме се лизга,

Примена 1 : Поправат јака на страната на ротирачки дел, и го користат тоа како axial одредување на ротирачки

45mm надворешен Дијаметар.Одговара на 30мм Вратило 16mm Дебелина.М8 x 10 DIN гледате е околу 553 Дупчиња Конус Точ

Се најде во речиси секој вид на машини и индустрија, вратило јаки се користи во апликации вклучувајќи ме

Тоа е setscrewтип вратило јака за апликации поддршка низок axial товари и едноставен за позиционирање.На два о

Цел 1 : Fix вратило јака на страната на ротирачки дел, и го користат тоа како axial одредување на ротирачки де

Сила на тврди и меки шахти.Ефикасна јака дизајн.Лесно да се инсталира каде главните демонтажа, инаку, би

Please wait...