0
clear
  • VViViD Црвено Огледало Хром Фрлија Винил Заврши (50ft x 5ft)
  • -20%
  • -20%
VViViD Црвено Огледало Хром Фрлија Винил Заврши (50ft x 5ft)

VViViD Црвено Огледало Хром Фрлија Винил Заврши (50ft x 5ft)

DEN 2193.60

Достапност
Достапно за нарачка

Хром винил автомобил заврши е брза, цена-ефикасен начин да се подобри вашиот автомобил изглед, без трошок на нов paint job.Го штити вашиот автомобил боја од гребнатини, нечистотија, и изложеност на временските услови.Самолепливи, сува апликација, repositionable.Се водат задржување на помалку од 1% (во споредба со поевтини vinyls со 25%).Сообразност и водат до 24% (низок).Ламиниране потребни за да се спречи боја исчезнува.Секој материјал VVi Vi D Винил нуди е или ЕКИПА или Полимерни материјали.Екипа винил е стабилен кога се применува на површина.Тоа пристаништа нема тензија, а calendared винил пристаништа до 25%.Calendared винил е направен од страна на обработка маса на винил преку ролки и истегнување во текот на стотици метри.Затоа кога се применува за да се криви површината како што се автомобил, calendared винил ќе се намали назад предизвикува виткање, пилинг и пукаат.Спротивно на тоа, VVi Vi D е фрлен винил започнува како течни и се истури врз лист и печени.Тоа значи актерите никогаш не беше протегала да започне со тоа и ќе остане во место за живот на винил.Кога го фрлија винил е случајно creased или поместуваат, можете да топлина тоа и тоа ќе се врати во својата првобитна форма без набори или стрии.Полимерни нуди истата предност.Тоа е загреана/третирани и пред се протегала овозможувајќи за екипа како апликација.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Овој уникатен производ е направен од УВ отпорни на винил дека карактеристики на јаглерод текстура завр

Обидете се да најдете боја работа која ќе трае за половина од тоа долго без да гледа носи, да не!.Лесно мо

VVIVID+ е VVi Vi D е Највисок Степен на материјал (Premium Plлинија).Тој нуди непобедлива нула отпор, сигурност и лес

Име На Модел : .Налепница Сместување : Rearview Огледало.Вид На Налепница : Креативни Налепници.Тип : 5 D Карбон

VVi Vi D Епоксидна Сјај (мвр) не треба да се спореди со VVi Vi D Onda R (надворешноста).Визуелниот естетски и ефект

ВоздухКанал Ослободување Технологија.Stect хром текстура Серија.Воздухот Ослободување, Топлински Отпор,

Вистински 3 M 2080 Серија Филм со Rvinyl Апликација Картичка.DualНаѓ 3.5 мили (.0035in) дебела винил филм со buubleслобод

VVi Vi D е индустриски лидер во винил завиткување на светот.Никогаш не се грижите за меурчиња или набори ко

Производ Feature High квалитет флексибилни полимерни ПВЦ film Air ослободување канали, направете го тоа лесно да

Овие филмови имаат slideable и repositionable притисок осетлив лепило со невидливи воздух ослободување канали за п

Алатките кои се потребни : Перки Комунални нож & пластични squeegee (не се вклучени).Како да го Инсталирате? 1.

Добар Времето Отпор, отпорен на гребнатинки, вода, масло, нечистотија, и хемискодоказ.Ако умот меурчиња,

Сето ова, и огледало заврши со навестување на метален хром, се комбинираат за да се создаде прекрасен, и

Ова е 3 D црна јаглеродвлакна (twillткаат) винил заврши.На оваа висококвалитетни карбонски влакна винил мож

Овој уникатен производ е направен од УВ отпорни на винил дека карактеристики на јаглерод текстура завр

Побрзо позиционирање и воздух балонслободен филм апликација која врз основа на Лесно (EZ) се применуваат

Отпорен на вода и УВ Заштитен; Сјајна и мазна завршница.Невидливи ВоздухПорака на Канал, лесно да се осл

Овие се чувствува совети имаат велур заврши, кој е дизајниран да трае и да се намали ризикот од гребење д

HD Маскирна Винил Заврши Филмот Кој 3 M Controltac Со Согласност v3 Лепило.Stateoftheart HD 1440 dpi*, Супер Висока Резолуци

Please wait...