0
clear
  • Бебе Муслин Bibs - Абсорбента Bandana Bibs за Drooling, Teething, Лига Bibs со Прилагодливи Предвремени Затворање
  • -20%
  • -20%
Бебе Муслин Bibs - Абсорбента Bandana Bibs за Drooling, Teething, Лига Bibs со Прилагодливи Предвремени Затворање

Бебе Муслин Bibs - Абсорбента Bandana Bibs за Drooling, Teething, Лига Bibs со Прилагодливи Предвремени Затворање

DEN 383.76

Достапност
Достапно за нарачка

Ова доаѓа со големина од 0 до 12 месеци, овој раководи со мали димензии , лесна и абсорбента, бебето лига лигавче е дизајниран за секојдневна употреба, лесно да се носат кога ќе излезе.Машина За Миење.Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Прилагодливи Snap - удобно и сигурно прилепува затворачи може да се прилагоди на 3 големини, родителите може да се зацврсти и unfasten хранењето лигавче лесно, но малку раце нема да биде во можност да го симнат.Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Помек, повеќе дише од основните bibs.Супер Абсорбента - Со четири слоеви по виткање на половина, drooling Лигавче е супер абсорбента заштита од sniffle и лига да се задржи бебето сува & удобно & чиста, која ќе го заштити вашето бебе е нежна кожа и нема да биде вознемирен.Печати на враќање превозот етикета.Печати на враќање превозот етикета. 100% муслин.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат. 100% Органски Дише Муслин - Муслин бебе bibs се познати по нивната мекост.Расте помек и станува се повеќе текстура со секое миење.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Затоа, бебиња' чувствителна кожа може да биде внимателно заштитен.Најдобри Бебе Туш Подарок - Бебе Drooling може да биде здодевна, не само за бебето, туку и за родителите премногу.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат

100% Памук Velour Тери Крпа.Направен во САД.Извезена "јас не сум Девојка".Исечените со сини памучен ткаенина н

Мека и Абсорбента Материјал Пред е 100% памук, назад е полиестер руно за absorbency.Се заштитат и да ја задржит

Деца лигавче со двојно ткаенина и обврзувачки детали околу раб, и допир за прицврстување на задната вра

Ткаенина:100% Памук,Пополнување:100% Полиестер,Дното:Водоотпорен мембрана.Увезени.Копче затворање.Ра

Абсорбента Бебе Bandana Bibs : пред слој е направен од 100% органски absorptive памук, назад е полиестер волна која е

100% Памук.Увезени.Кука и Јамка затворање.Машина За Миење.Сет вклучува координирање bibs.Направени со памук

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат

Предвремени затворање.Нашите Муслин Bandana Bibs се одличен прилог на вашето дете оброк.Направени од мека 2 с

Памук+ Ployester.Увезени 【Супер Абсорбента Бебе Bandana Bibs】пред слој е направен од 100% органски absorptive памук, наз

Овие bibs за бебе момчиња и девојки се погодни против вашето бебе е деликатна кожа, дури и по повтори перењ

Одговара на деца до 24 месеци / 2 години.Загарантирана да биде голема и уникатен подарок за новороденче р

Boogin Head е жена во сопственост на мал бизнис се наоѓа во Issaquah, Вашингтон.На Boogin Head Paci Grip Бебе Лигавче држи pac

Вратоврска затворање 【Материјал】 Овие стилски бебе bibs се направени од природни лен органски памук, су

Направи Подарок : Дали сте во потрага за еден незаборавен бебе туш подарок или бебе регистар на подароци

Не користите кајгана.Најдобри Бебе Туш Подарок нашите teething bibs се издржливи крои,висока абсорбента и си

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат

100% Памук.Увезени.Сет вклучува три bibs и две headbands.Лигавче направени со 100% памук и headbands направени со памук

Предвремени затворање.Рака Мие Само.Пред : Тери Крпа ;Средниот слој : водоотпорен слој;Назад : Тери крпа.Т

Please wait...