0
clear
  • 600W ветерница 24v Хоризонтална Axies Правец на Генератор со MPPT Контролер за Домашна Употреба Слободна Енергија (бела)
  • -20%
  • -20%
600W ветерница 24v Хоризонтална Axies Правец на Генератор со MPPT Контролер за Домашна Употреба Слободна Енергија (бела)

600W ветерница 24v Хоризонтална Axies Правец на Генератор со MPPT Контролер за Домашна Употреба Слободна Енергија

DEN 11999.76

Достапност
Достапно за нарачка

Ножеви користење на новата уметност на прецизност шприц,се исти со оптимизиран аеродинамичен облик и структура,која подобрување на ветерна енергија искористувањето и годишно производство.Телото на кастинг алуминиумска легура, со 2 лежишта зглобот , што го прави преживее посилен ветер и се кандидира повеќе сигурно.Патентирана постојан магнет ac генератор со посебни stator,ефикасно намалување на вртежен момент,па натпреварот правец на воланот и генератор, и да се обезбеди извршувањето на целиот систем.Лесна инсталација, цевка или прирабница врска опционална.Ниска start up брзина, 6 ножеви опција за различни правец на ветер области,брзината на енергија искористување.Номинална Моќност(w) : 600w Max Моќност(w) : 650w Оценет Напон(v) : 24 V Ножеви должина(mm) : 580 Врвот нето тежина(kg) : 10 Правец на тркала дијаметар(м) : 1.3 Номинална брзина на ветрот(m/s) : 13m/s Start-up правец на ветер : 1.3 m/s Опстанок правец на ветер : 40m/s генератор : 3 фаза постојан магнет синхрони генератор Услуга Живот : Повеќе Од 20 години, Имајќи : HRB или за вашата нарачка Ножеви материјал : најлон Школка Материјал : Alluminum легура Постојан Магнет : Материјал Ретки Земјата Nd Fe B на системот за Контрола : Electromagnet Подмачкување : Маст за Подмачкување Работна температура : -40 до 80.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Користење на електрична инвалидска количка е добар избор.ви благодариме за доаѓање [Животната средина

Particleboard Платформа.Стартер Единици 3 Засилувања 2750 Lbs Капацитет.Овој тип на Производ име е Tennsco е Масовно С

ЕКСТРА НЕЖНА : Погоден за примена на тонер, или тоа може да се користи како DIY лицето маска лист по тоа се

Долу Исток Дрво Патки.Сем Huff.Акции на сликите / фотографиите се користи на повеќето Контактирајте со Пр

Акции Слика се прикажува.Вистински објект може да варираат.Лос Анџелес Ангели.Мајк Пастрмка.Над 30 Годин

Поддршка 360° на Ротација,Една рака операција, не влијае на сигналот.Нема потреба да се отстрани телефон

Biodegradable Дизајнирани да работат со мајката природа.НеКорозивни Без груби хемикалии да се загрози интег

【Иновативни MPPT Дизајн】Умрефрлија алуминиумски дизајн обезбедување одлична дисипација на топлина и Ren

Пластични покриеност го штити вашиот Лаптоп форма било scuff траги и гребнатини во секојдневна употреба.Ap

NSFS – Нова Вишок на Фабрички Запечатени (ОЕМ).NSMP – Нова Вишок на Производителот Пакет (ОЕМ).NSNP – Нова Вишо

Компатибилен со Apple Mac Book Air 13" (2020) ~ A2337, Mac Book Air 13" (2020) ~ A2179, Mac Book Pro 13" (2020) ~ A2338, Mac Book Pro 13" (2019) ~ A2159, Mac Book Pro 16" (2019

ВУЛКАН ХАРТ.ТЕРМОСТАТ 0040931600001 Висок Квалитет.Брод Тежина : 17.89 Lbs.Griddle Термостат за Полнење, [ T'Stat FDTO ] [ Temp 1

Едуард Photetch 1 : 48 Ланкастер Б Мк.Јас u / превоз.Детали делови за надградба на скала пластични модели.При из

Брановидни Платформа.Гуја Единици 3 Засилувања 2750 Lbs Капацитет.Овој тип на Производ име е Tennsco е Масовно

Кога сте подготвени за кревет, мека шарени светлина е придружен со музика, создавајќи благотворно и ром

Бостон Ред Сокс.Рафаел Devers 2017 Donruss Изгледите Бејзбол Картичка.Соберат целата собата и се погледне за инс

Тоа не е налепница, decal, или други површни апликација.Машина перат и временските отпорни.Овие трајни, заг

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

【13 Поставува на Филмови】 : Ѕвездите и Месечината, Мраз Пингвини, Космички Планети, Ѕвезда од Небото и Ел

ПРАШИНА СЛОБОДНИ, Навистина! Guinea Dad руно лагер е крајната морско свинче постелнина која има апсолутно н

Тие Имаат Огромна Наплатат Струја, Дури И При Мала Брзина На Ветрот.Опис : 12 V / 24v 8 Сечилото на Ветерната Т

Вашиот RCi јазик треба да трае подолго од вашата куќа.зошто треба да се разгледа на оваа product If сте во потр

Она што е во Кутијата : Leica CЛУКС дигиталната камера, батерија полнач за батеријата, 64 MB SD мемориска карти

Please wait...