0
clear
  • Timken 46780 Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен, 6.2500 ID, 1.5625 Ширина
  • -20%
  • -20%
Timken 46780 Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен, 6.2500 ID, 1.5625 Ширина

Timken 46780 Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен, 6.2500

DEN 6734.16

Достапност
Достапно за нарачка

Овие елементи може да биде еден од следниве видови : топката, цилиндрични, сферични, барел, игла, вретено, или конусни.Оваа единствена заострените ролери имајќи е за употреба во високо-оптоварување, умерена брзина апликации кои вклучуваат автомобилската оска системи и транспортни системи во тешки индустрии, како што се рударството, градежништвото и земјоделството, меѓу многу други апликации.Обично монтиран во спротивните парови на окно да се еднакво дистрибуирате товари, оваа единствена конус е направен од Timken сопствена високо-од легиран челик за издржливост, топлина толеранција и отпорност на деформитет под тешките бремиња.Отворете конфигурација за подмачкување кои се применуваат во место.Сите возен лежишта се отворени, заштитени, или запечатени.Еден конус (внатрешен прстен) за поврзување на компатибилни чаши (надворешниот прстени, се продава одделно) за да се формира комплетен еден заострените ролери имајќи.Спецификации се Сретна Заострените валчести лежиштаГраница димензии и серија designations ISO 355 Inch дел брои system ABMA стандард 19.Возен лежишта се користи во голем број на апликации од земјоделски машини за пренесување на опрема, роботика, стоматолошка опрема, лифтови, возен мелници, брод кормило за да можат, и со вкупен резултат crushers, меѓу другите.2 Ширина толеранција standards ISO 492 Tapered ролери имајќи именување conventions ISO 720 Rolling лежишта употреба возен елементи за одржување на поделба помеѓу подвижни делови за да се намали ротациона триење и поддршка радијална и axial товари.Штитот го штити работните делови на поаѓајќи од животната средина остатоци кои може да се претстави и да ги намали топката имајќи брзина и животниот век.Оперативни температури се движат од -54 до 120 степени C (-65 на 250 степени (F).

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Име На Производ : Заострените Ролери Имајќи;Модел Бр : 32009 X.Materal : Метал;Внатрешен Дијаметар : 45mm / 1.77".Надв

Бренд : Timken Производителот Дел Број : 15245 Дел Тип : Воланот Имајќи Трки Производ Линија : Timken Тркала Имајќи

Запечатени лежишта се подмачкано со масло или маст во имајќи фабрика, додека отворено и заштитени лежиш

Модел : 32010 X(Понесе : 50mm, Надворешниот Diamter : 80mm, Вкупната Дебелина : 20mm).Еден ред заострените валчести лежи

Број на модел : 30306; Материјали : ЧЕЛИК.Премази : ХРОМ ЧЕЛИК.Структура : Заострените Ролери.Вртежен момент

Timken Метрички коси ролери имајќи цени првенство & конус заедно 20mm внатре x 47mm надвор x 15.25 mm ширина, исто та

ВИЕ СТЕ КУПУВАЊЕ НА PICTUREDITEM.СЕ ПРОДАВА ОД M & J ИНСТРУМЕНТАЛНО LLCDAYTON, OHIOPRODUCT СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ОЗНАЧУВАЊ

Спецификации се Сретна Заострените валчести лежиштаГраница димензии и серија designations ISO 355 Inch дел брои sys

2 Ширина толеранција standards ISO 492 Tapered ролери имајќи именување conventions ISO 720 Rolling лежишта употреба возен елеме

Конус собранието не договорот или да се прошири по оперативни температури кои се движат од 54 до 120 степе

ОЕМ Замена Коси Валчести Лежишта.Приколка тркала Лежишта.Уп Не L44610, L44643 ИД 1" Висина 0.590" Надворешниот Трк

На Timken Компанија произведува голем број на лежишта, од легиран челици, и поврзаните компоненти и склопо

Модел : M86649 / M86610 (Понесе : 30.163 mm / 1.1875", Надворешниот Дијаметар : 64.292 mm / 2.5312", Ширина : 21.433 mm / 0.8438").Еден ред

Отворете конфигурација за подмачкување кои се применуваат во место.Сите возен лежишта се отворени, заш

Големина 1 / 4".Материјал : карбид.Крај : соголени (светли).Flute должина : 3 / 4 Вкупна должина : 21 / 2 Големина : 1 /

Модел : LM11949 (Понесе : 19.05 mm / 0.75", Ширина : 16.637 mm / 0.655").Еден куп (надворешниот прстен) за поврзување на шиша

Спецификации се Сретна Заострените валчести лежиштаГраница димензии и серија designations ISO 355 Inch дел брои sys

Еден куп е направен од Timken е високоод легиран челик за издржливост, топлина толеранција и отпорност на д

Возен лежишта употреба возен елементи за одржување на поделба помеѓу подвижни делови за да се намали ро

Основана во 1899, на Timken Компанијата е со седиште во Кантонот, Охајо.Двојно првенство е направен од Timken е в

Модел : 320 / 28 X (Понесе : 28mm, Надворешниот Дијаметар : 52mm, Ширина : 16mm).Еден ред заострените валчести лежишта

Заострените Топката Носот карбид End Mill / Конус Секачи со 1 / 4 Инчи месо тело 2 Флејта, Zr N Обложена.Топката

Timken Заострените ролери имајќи го внесува со двојнопродолжен внатрешна трка.Топ големина 0.Направени во

ролери дијаметар : 7.0000 во.ролери облик : Еден Flanged.ролери ширина : 3.7500 во.ролери материјали : Челик.создаде

Пакет Димензии : 5.0" (L) x 5.0" (W) x 1.75" (H).Пакет Количина : 1 Тип На Производ : Лежишта И Bushings.Земја На Потекло : Ки

Број На Модел : 32208 Површина Грубост : Ra 0.05 Материјал : 52100 Хром Челик.Структура : Длабоко Ритам; Премази : Ant

ОЕМприоритетни.Суперзаврши ролки и raceways.Построги tolerances.Одлична шок отпорни својства.Подолг живот.Заос

создаден дијаметар : 150 мм.имајќи материјал : 38 mm.температурата на работа опсег : 40 до 120 ºC.собранието тип :

Повеќе Flute Тешки Endmill Morse Коси Месо Тело High Speed Челик.Мелница Дијаметар : 3 1 / 2 Morse Коси месо тело : #6 Flute До

Please wait...