0
clear
  • GREENCYCLE 4 Пакет Црно на Јасно Мобилни Решенија Матрицата Етикетирање Ја Лентата Компатибилен за Брат STE-161 СТ-161 1.5 36mm x 3м за Ptouch PT530 PT3600 PT9400 PT9600 PT9800PCN Етикета Создателот
  • -20%
  • -20%
GREENCYCLE 4 Пакет Црно на Јасно Мобилни Решенија Матрицата Етикетирање Ја Лентата Компатибилен за Брат STE-161 СТ-161 1.5 36mm x 3м за Ptouch PT530 PT3600 PT9400 PT9600 PT9800PCN Етикета Создателот

GREENCYCLE 4 Пакет Црно на Јасно Мобилни Решенија Матрицата Етикетирање Ја Лентата Компатибилен за Брат STE-161

DEN 1790.40

Достапност
Достапно за нарачка

Со цел да бидете сигурни дека Ptouch 36mm 1.Етикетата има уникатна сплит назад, што го прави лесно да лупам и се применува.Ptouch PT-530, PT-550, PT-3600, PT-9200 DX, PT-9200 PC, PT-9400, PT-9500 PC, PT-9600, PT-9700 PC, PT-9800 PCN, PT-D800 W, PT-E800 W, PT-P900 W, PT-P950 W.ШИРОКО ОПСЕГ НА УПОТРЕБА : Како извонреден напредок во етикетирање, овие 36mm Мобилни решение Ptouch ленти се погодни за означување на убава знаци, симболи, текст или Логоа на челик, од нерѓосувачки челик, алуминиум и други метали.Ширина : од 1,5 инчи (36mm).Step1 : Инсталирање на етикетата лента.Боја : Црна Печати на Јасни.Боја : Црно на Запад.4 Инчен ( 1 1/2 инчи ) x Должина : 8m ( 26.сите производи во GREENCYCLE се овластени од страна на ISO9001 и ISO14001.Овие ленти се лесни за инсталација и употреба.Дизајн на сплит-назад, што го Прави лесно да лупам и се применуваат во секунди.Висок квалитет на печатење перформанси и удобност : Замени за брат P-Допир етикета лента STE-161, се чувствуваат исто како и користење на вистински, економичен.Спецификации : .Чекор 4 : Отсечени моќ и откине етикетата.Производ Големина : 36mm 1.Отстрани остаток на електролити. (Напомена : ве Молиме да не ја покрива содржината).Во споредба со скапи, неповолно да се носат, комплицирана операција процес ласерски принтери, овој евтин, лесен за носење, и едноставно да работат малку предмет може да се направи на работа за да се направи stencils за гравирање метал со она што фонт и големина на фонт што сакате и со чист текст и остри слики.2 ft ) секој.4" етикета ленти работи совршено, ве молиме да ротираат спротивно од стрелките на часовникот зелени ролна еднокреветни или двокреветни се врти.Компатибилен за Брат P-допир Етикета Принтери : Брат PT530, PT550, PT3600, PT9200pc, PT9200dx, PT9400, PT9500pc, PT9600, PT9700 PC, PT9800 PCN.Step3 : Стави на електролити на сегашниот шеф со напојување прекинати, а потоа се сврти на моќ и притиснете го етикетата со сегашниот шеф за 3-5 пати.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

NSFS – Нова Вишок на Фабрички Запечатени (ОЕМ).NSMP – Нова Вишок на Производителот Пакет (ОЕМ).NSNP – Нова Вишо

Минесота Близнаци.Алекс Kirilloff.Еден 2016 Година Bowman е Најдобро Бејзбол Картичка.Соберат сите 100 ветеран и д

【13 Поставува на Филмови】 : Ѕвездите и Месечината, Мраз Пингвини, Космички Планети, Ѕвезда од Небото и Ел

Две дел е издржлив опфаќа да се обезбеди целосна тело за заштита на вашиот лаптоп од scrathes и прашина.ПРОВ

Детроит Пистонс.KentavioCaldwellПапата Дебитант Картичка.Контактирајте со Продавачот ако имате прашања!.Повеќ

Dltmysh.Изработени од нерѓосувачки челикНаправени на 304 нерѓосувачки челик, таа има добра отпорност на кор

【16 Слајдови за Празници】на сите важни манифестации се вклучуваат 4 слајдови за Божиќ, 2 слајдови за ноќ

Акции Слика се прикажува.Вистински објект може да варираат.Атланта Braves.Роналд Acuna Jr Акции слики / фотог

Тестиран и сертифициран за значително го надминуваат 1,000,000 циклуси – добро погоре барањата за Оцена 1 с

Ореви и подлошки се чуваат во кутија за лесно пребарување.Кога ќе се луди за исчезнати завртки, тоа е сов

ВУЛКАН ХАРТ.ТЕРМОСТАТ 0040931600001 Висок Квалитет.Брод Тежина : 17.89 Lbs.Griddle Термостат за Полнење, [ T'Stat FDTO ] [ Temp 1

Бабата Спортски Картички & Игри.Име Можете Да Им Верувате!.Над 30 Години во Sportscard Индустрија!.Повеќе Карти

Ве молиме проверете Mac Book модел (Axxxx) на задната страна на вашиот лаптоп пред купување!.Две дел е издржлив

Супериорен маснотиисечење.Ја елиминира нечистотија, валкано и остатоци.Нема да се деградира гума или п

Вашиот RCi јазик треба да трае подолго од вашата куќа.зошто треба да се разгледа на оваа product If сте во потр

Акции Слика се прикажува.Вистински објект може да варираат.Лос Анџелес Ангели.Мајк Пастрмка.Над 30 Годин

Бренд : Honeywell.Производот Број : T7080 B1017 ЕЛЕКТРОНСКИ ДВОЈНА SETPOINT ЗАПИШАМ / ПРЕДАВАТЕЛ ПОМАЛКУ.Категорија : HV

Производителот : SDM додатоци.Пластика.Скала : 1 / 35 Услов : се Нови во Кутија.Производителот : SDM Код : 35010 Ска

NSFS – Нова Вишок на Фабрички Запечатени (ОЕМ).NSMP – Нова Вишок на Производителот Пакет (ОЕМ).NSNP – Нова Вишо

Сите ASMC Индустриски сврзувачки елементи се гарантира да биде од највисок квалитет и сме целосно може да

Мултифункционален Градите Проширувач,Кој Се Одвојува,Пренослив.Издржлив и лесен.Материјал : Јаглероде

Вистински ОЕМ замена дел.Вулкан Харт има години искуство во комерцијални foodservice индустрија и обезбедув

Ние, исто така, функција на целосна линија на САДнаправени сврзувачки елементи, вклучувајќи Оценка 5 и 8

МАТЕРИЈАЛ & ИЗДРЖЛИВОСТ дизајнот е всушност дел од јака себе и НЕ ЌЕ падне.Мерка вашето куче околу најго

Акции Слика се прикажува.Вистински објект може да варираат.Питсбург Пирати.Роберто Clemente.Контактирајте

Моќност (W) : 7w.Напон (V) : 5 V.Големина : 165*140*290mm.Материјал : ABS+PP.Далечински Управувач Функција : Нема.Снабдува

NSFS – Нова Вишок на Фабрички Запечатени (ОЕМ).NSMP – Нова Вишок на Производителот Пакет (ОЕМ).NSNP – Нова Вишо

2 Пакет На Zilla Водни Рептил Грејач, 100 Вати Секој.Идеален за рептили terrariums до 40 литри.Целосно подводните г

Please wait...