0
clear
  • Алуминиум Прстен Mandrel Круг Jewelers Големината Стап Алатка Sz 1-15
  • -20%
  • -20%
Алуминиум Прстен Mandrel Круг Jewelers Големината Стап Алатка Sz 1-15

Алуминиум Прстен Mandrel Круг Jewelers Големината Стап Алатка Sz 1-15

DEN 277.44

Достапност
Достапно за нарачка

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.Ова е нова дипломирал прстен mandrel.Таа има една убава мазна хром финиш.Има димензии од 1 до 15 во 1/4 големина на зумот.Тоа има дрво се справи.Тоа се мерките околу 12 3/4" (32 cm).Нови Дипломирани Прстен Mandrel Ова е нова дипломирал прстен mandrel Што е направена од алуминиум и има убава завршница Има димензии од 1 до 15 во 1/4 големина на зумот Тоа мерки околу 12 3/4" (32 cm) и Поновите верзии на објектот се прикажува може да биде предаден, како резултат на, може да биде мала варијација во боја и дизајн.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Применливи предмети : Јапонски големина, ЕУ големина, НИ големина и Хонг Конг големина за да ги задовола

Материјал : Цинк Легура; Мерен опсег : 015 (САД).Прстен sizer комплет доаѓаат во половина големини, ( "" Значи 1 /

【Она што Ќе Добиете за】1 * Прстен Sizer со 27 круг модели + 1 * Прстен Mandrel Големина : 115 (НИ големина), AZ+5(велика

Тие може лесно да се мери големината на прстите за правење прстени, поправка ,се приспособат на прстени ,

Алатка е потребно за прстен одлуки и поправка на работниците.Алатка е потребно за прстен одлуки и попра

Нуди на корисникот постојано големина циклуси.Нерѓосувачки челик со не се лизга, ПВЦ рачки.Пет различни

Вклучувајќи 4pcs на пакетот, лесно и conveneint да ги користат и да работат.Накит одлуки, поправка, обработка и

Ако овој прстен sizer masuring алатка постави не ги исполни вашите очекувања,или ако имате било какви прашања

ДВА РАЗЛИЧНИ ТИПА Вклучувајќи 12 компјутери спирала лента дизајн прстен големина прилагодувач и 8 компј

Изработени од нерѓосувачки челик, совршен за мерење на зглобовите за да се утврди алка braclelet големини.Из

Материјал : Цинк Легура; Мерен опсег : 128 (JP).Направени од цинк легура, Прстен sizer алатка.Компактна големин

Со професионални големината скалата на површината, тоа е многу практична алатка за jewelers и jewelers.Со помош

Материјал : Цинк Легура; Појас Ширина : 16mm / 0.6"; Мерен Опсег : 150220mm.Инчен метрички двојна скала е лесна за

Тесен 3 Pack – за прстени (0.52mm широк) ја Намалува прстен големина до 2 големини.Лесен за употреба (без алатк

1 MANDREL 11" ДОЛГО TAPERS ОД 4 MM ДА 15 MM ОВА Е ДИЗАЈНИРАН РАМКИ MANDREL ВО ОБЛИК НА 8 ПОСОЧИ ЅВЕЗДА НА MANDREL ДОАЃА ЗАГРАДЕ

【ПРОФЕСИОНАЛНА АЛАТКА】професионална прстен алатка за накит одлуки 【СО 20 MANDRELS】Доаѓа со 20 mandrels од 2.5 mm

12 компјутери прстен големина adjusters во 4 големини, може да ги задоволи повеќето од своите потреби за ваши

Ве молиме да ги проверите деталите на нашите производи во описот внимателно пред да купите Со овие Прст

1 ПОЛОВИНА КРУГ MANDREL 11" ДОЛГО TAPERS ОД 4 MM ДА 12 MM НА MANDREL ДОАЃА ЗАГРАДЕНИ НАПРАВЕНИ ОД ПОЛИРАН ЧЕЛИК ОВИЕ MANDRELS

Вредноста :Ако прстен е малку поголем од прстот, тогаш можете да го користите да ви помогне да се поправ

Начин на употреба : Вие само треба да го стави како прстен од својата рака и да се прилагоди на соодветно

Лесно да се постави, затегнување на опашката акции заклучува mandrel, кои може да се намали исклучен центар

1 TEARDROP MANDREL (> 11" 225mm ДОЛГО TAPERS ОД 4 ДО 10ММ НА MANDREL ДОАЃА ЗАГРАДЕНИ НАПРАВЕНИ ОД ПОЛИРАН ЧЕЛИК ОВИЕ MANDRELS се ДИ

За да ја намали вашата свадба бенд поставете го вашиот прстен на заострените дупка, па се седи во со тоа

Please wait...