0
clear
  • Вратило Јака, Стега, 2Pc, 1-1/2 Во, Челик
  • -20%
  • -20%
Вратило Јака, Стега, 2Pc, 1-1/2 Во, Челик

Вратило Јака, Стега, 2Pc, 1-1/2 Во, Челик

DEN 164.40

Достапност
Достапно за нарачка

'Вратило Јака, Стандард, се Стега, Број на Парчиња, 2, 1-1/2 Во.Создаден Кол., Материјал Црна Оксид 1215 Доведе Слободни Челик, Надвор Кол. 2-3/8 Во., Ширина 9/16 Во., Царинење Кол. 2.562 Во., Завртка Големина Во 1/4.-28, Завртка Материјал Од Легиран Челик, Работа Темп.Опсег -40 Степени на 350 Степени F'.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Сила на тврди и меки шахти.Дизајн целосно се ангажира вратило без било marring.Обезбедува 360 степени на стег

Флексибилни спојки се користи во широк спектар на апликации, како што се моторни возила, транспортери, es

Се користи за блокирање на позиција за вратило и челик жица.При инсталирањето на воланот, користете вол

Lovejoy произведува флексибилни спојки, универзална зглобовите, променлива брзина на дискови и разни друг

Флексибилни спојки се користат да се поврзат две ротирачки шахти кои не се усогласени со цел да се прене

Компанијата, основана во 1946 година, со седиште во Ментор, ОХ, ги исполнува упатствата на Меѓународната О

Категорија : Моќ на Трансмисија Вратило Спојки, Јаки, и Универзална Зглобовите.Вратило Јака, Систем на М

Сосема Нов.Бесплатен Превозот во Континентална сад.Истиот работен ден процесирање на нарачката пред 12 :

Сосема Нов.Бесплатен Превозот во Континентална сад.Истиот работен ден процесирање на нарачката пред 12 :

Вратило јаки се прстен во форма на уреди првенствено се користи за да се обезбеди компоненти на шахти.Во

Вратило Јака, Систем на Мерење Инчен, Вратило Заклучување Тип Спојки 1 Парче Менгеме, се Роди Тип Јаки О

Вратило јаки се направени од широк спектар на материјали, вклучувајќи оближена со цинк челик, алуминиум

Сила на тврди и меки шахти.Дизајн целосно се ангажира вратило без било marring.Обезбедува 360 степени на стег

На висока точност монтирање на pin и буш овозможува исклучително мал backlash.На backlash во почетната фаза се од

Сила на тврди и меки шахти.Дизајн целосно се ангажира вратило без marring.Висок axial оптоварување и вртежен м

Внимателно направени од страна на Ruland во Marlborough, MA, овие бунари јаки се единствена точка се соочува за да

Оперативни температури се движат од 40 до 176 степени C (40 да 350 степени (F).На двепарче дизајн дели во две пол

На висока точност монтирање на pin и буш овозможува исклучително мал backlash.На backlash во почетната фаза се од

Систем на Мерење : Инч.Завртка Големина : 3 / 8"24 x 1".Материјал Јаки : Не ' Рѓосувачки Челик.Вратило За Заклуч

Метал Пролет Спојување Со ЕденПарче Изградба.Плоча Пролет Формирана Од Страна На Цепнатинки Овозможув

Компанијата, основана во 1946 година, со седиште во Ментор, ОХ, ги исполнува упатствата на Меѓународната О

Сила на тврди и меки шахти.Дизајн целосно се ангажира вратило без marring.Висок axial оптоварување и вртежен м

Јака Стил : Менгеме.Систем на Мерење : Инч.Број на Парчиња : 2 Вратило За Заклучување Тип Спојки : 2 Парче М

Внимателно направени од страна на Ruland во Marlborough, MA, овие бунари јаки се единствена точка се соочува за да

Име На Производ : Понесе 1 / 4" ДвеПарче Стегање Вратило Јака Јаглероден Челик ;.Материјал : Јаглероден Чел

Тоа е полесно да се отстрани и да ја наместите од setscrew јаки и е ефикасна за двете тврди и меки шахти.Setscrew

Двепарче стегање вратило јака за апликации кои бараат посилни задржување на моќта и поголема axial капаци

Внатрешен Дијаметар : 1.25" – Надворешен Дијаметар : 2.06" – Дебелина : 0.5" 303 нерѓосувачки челик јаки има одли

Please wait...