0
clear
  • Timken 2731 Заострените Ролери Лого, Еден Куп, Стандард Толеранција, Директно Надворешен Дијаметар, Челик, Инчен, 3.1250 Надворешен Дијаметар, 0.7500 Ширина
  • -20%
  • -20%
Timken 2731 Заострените Ролери Лого, Еден Куп, Стандард Толеранција, Директно Надворешен Дијаметар, Челик, Инчен, 3.1250 Надворешен Дијаметар, 0.7500 Ширина

Timken 2731 Заострените Ролери Лого, Еден Куп, Стандард Толеранција, Директно Надворешен Дијаметар, Челик, Инчен,

DEN 7285.92

Достапност
Достапно за нарачка

Оперативни температури се движат од -54 до 120 степени C (-65 на 250 степени (F).Овие елементи може да биде еден од следниве видови : топката, цилиндрични, сферични, барел, игла, вретено, или конусни.2 Ширина толеранција standards ISO 492 Tapered ролери имајќи именување conventions ISO 720 Rolling лежишта употреба возен елементи за одржување на поделба помеѓу подвижни делови за да се намали ротациона триење и поддршка радијална и axial товари.Отворете конфигурација за подмачкување кои се применуваат во место.Штитот го штити работните делови на поаѓајќи од животната средина остатоци кои може да се претстави и да ги намали топката имајќи брзина и животниот век.Оваа Timken 2700 Серија еден куп натпревари со еден конус (внатрешен прстен собранието, се продава одделно) за да се соберат во комплетна еден заострените ролери лого, погодни за апликации кои ги поддржуваат и двете радијална и axial товари.Запечатени лежишта се подмачкано со масло или маст во имајќи фабрика, додека отворено и заштитени лежишта се наменети да бидат подмачкани во место, со периодично менување на подмачкување, врз основа на употреба.Оваа единствена заострените ролери имајќи е за употреба во високо-оптоварување, умерена брзина апликации кои вклучуваат автомобилската оска системи и транспортни системи во тешки индустрии, како што се рударството, градежништвото и земјоделството, меѓу другите.Како дел од separable заострените ролери имајќи единица, една чаша има отворен дизајн кој овозможува за подмачкување и точни корекции.Specifications Tapered валчести лежиштаГраница димензии и серија designations ISO 355 Inch дел брои system ABMA стандард 19.Висок легиран челик за издржливост и топлина толеранција.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Оваа Timken еден конус и купот на сет со печат челик кафез е комплетен еден заострените ролери имајќи погод

ВИЕ СТЕ КУПУВАЊЕ НА PICTUREDITEM.СЕ ПРОДАВА ОД M & J ИНСТРУМЕНТАЛНО LLCDAYTON, OHIOPRODUCT СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ОЗНАЧУВАЊ

Спецификации се Сретна Заострените валчести лежиштаГраница димензии и серија designations ISO 355 Inch дел брои sys

Големина 1 / 4".Материјал : карбид.Крај : соголени (светли).Flute должина : 3 / 4 Вкупна должина : 21 / 2 Големина : 1 /

Број На Модел : 30305 Вртежен момент Капацитет : 25 X62 X18.5ММ.Структура : Заострените Ролери.Премази : ХРОМ ЧЕЛИ

создаден дијаметар : 2.2500 во.динамичен капацитет : 1.5620 во.статичен капацитет : 24100 lbf.собранието тип : Конус

Оваа ПЕДЕР еден конус и купот на сет со лист челик кафез е комплетен еден заострените ролери имајќи пого

Модел : 32010 X(Понесе : 50mm, Надворешниот Diamter : 80mm, Вкупната Дебелина : 20mm).Еден ред заострените валчести лежи

Оперативни температури се движат од 54 до 120 степени C (65 на 250 степени (F).Запечатени лежишта се подмачкано

Заострените Топката Носот карбид End Mill / Конус Секачи со 1 / 4 Инчи месо тело 2 Флејта, Zr N Обложена.Топката

создаден дијаметар : 150 мм.имајќи материјал : 38 mm.температурата на работа опсег : 40 до 120 ºC.собранието тип :

Поддржува и двете радијална и axial товари помеѓу ротирачки и неротирачки член.Спецификации се Сретна Зао

Модел : 387 A / 382 A (Понесе : 57.15 mm / 2.25", Надворешниот Дијаметар : 96.838 mm / 3.8125", Ширина : 21.946 mm / 0.864").Еден ред за

2 Ширина толеранција standards ISO 492 Tapered ролери имајќи именување conventions ISO 720 Rolling лежишта употреба возен елеме

Возен лежишта се користи во голем број на апликации од земјоделски машини за пренесување на опрема, роб

Пакет Димензии : 5.0" (L) x 5.0" (W) x 1.75" (H).Пакет Количина : 1 Тип На Производ : Лежишта И Bushings.Земја На Потекло : Ки

Спецификации се Сретна Заострените валчести лежиштаГраница димензии и серија designations ISO 355 Inch дел брои sys

Конус собранието не договорот или да се прошири по оперативни температури кои се движат од 54 до 120 степе

ОПИС Заострените Ролери Имајќи Конус 1.0000 во ИДЕНТИФИКАЦИЈА, 0.5614 во Конус Ширина Timken е признат светски л

Отворете конфигурација за подмачкување кои се применуваат во место.Сите возен лежишта се отворени, заш

Пакет Димензии : 4 L x1.75 H x4 W (инчи).Пакет Тежина : 5 килограми.Земја на Потекло : Кина.Дел Број : HM518445...

Материјал : Хром Челик.HM212049HM212011 HM218248HM218210 HM88649HM88610 HM803149HM803110 Опис : Еден конус со еден печат челик кафез се

Timken Метрички коси ролери имајќи цени првенство & конус заедно 20mm внатре x 47mm надвор x 15.25 mm ширина, исто та

Модел : M86649 / M86610 (Понесе : 30.163 mm / 1.1875", Надворешниот Дијаметар : 64.292 mm / 2.5312", Ширина : 21.433 mm / 0.8438").Еден ред

Запечатени лежишта се подмачкано со масло или маст во имајќи фабрика, додека отворено и заштитени лежиш

Повеќе Flute Тешки Endmill Morse Коси Месо Тело High Speed Челик.Мелница Дијаметар : 3 1 / 2 Morse Коси месо тело : #6 Flute До

Дел # LM67048 / LM67010 Заострените Ролери Имајќи го Поставите (Првенство и Шишарки).Имајќи ID : 1.25" (31.750 mm) Конус Ш

Конус (внатрешен прстен собрание) и куп (надворешниот прстен) се комбинираат за да формираат една целосн

Висок легиран челик за издржливост и топлина толеранција.Оваа единствена заострените ролери имајќи е з

Please wait...