0
clear
  • Homyl 2 Парчиња Бас Subwoofer Втората Цел Crossover Фреквенција Divider DIY Дома
  • -20%
  • -20%
Homyl 2 Парчиња Бас Subwoofer Втората Цел Crossover Фреквенција Divider DIY Дома

Homyl 2 Парчиња Бас Subwoofer Втората Цел Crossover Фреквенција Divider DIY Дома

DEN 359.76

Достапност
Достапно за нарачка

* На divider употреба на високо-крај терминали, керамички двојно отпор, само - уред за заштита, Japans високо ниво на звукот. * Ако ви се допаѓа шокантно бас, кино-како звук,овој дом и автомобил Бас Фреквенција Дистрибутер е прекрасен избор за вас. * 100% сосема нов и висок квалитет,ако имате било какви прашања, нас!. * Inductors со кислород-free) бакарна емајлирани жица, аудио посветен двојно inductance во серија, и за 90 степени редови. * Се применува за почетен јазик и автомобил јазик DIY.Опис : Ако ви се допаѓа шокантно бас, кино-како звук,овој дом и автомобил Бас Фреквенција Дистрибутер е прекрасен избор за вас - Inductors со кислород-free) бакарна емајлирани жица, аудио посветен двојно inductance во серија, и за 90 степени редови - На divider употреба на високо-крај терминали, керамички двојно отпор, само - уред за заштита, Japans на високо ниво, аудио - се Применува за почетен јазик и автомобил јазик DIY - 100% сосема нов и висок квалитет,ако имате било какви прашања, нас!Спецификација : - Големина : Прибл.80*58*26mm/3.15*2.28*1.02 inch - Максимална моќност : 200 W - Фреквенција одговор : 40 Hz~400 Hz - Применливи отпорност : 4~8Ω - Применливо : Говорници Бас(Помеѓу 3-8inch,подолу 100 W)Пакетот Вклучува : 2 Парчиња Фреквенција Distributor Choose сите што ви треба во нашата продавница.Ќе имате убав купување искуство и да добиете квалитетни производи и услуги кои одговараат на политиката.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Crossover точка : 2.8 KHz.Отпорност : 48 ohm.Моќност : 200 W.Ефективна фреквенција : 25 Hz22 KHz.Крос патека : 12d B / oct...

Материјал : Полипропилен Филм; Номинална Напон : 250 V ВАШИНГТОН.Номинална Капацитет : 5.6 u F; Толеранција : ±5

Ако сакате вашиот аудио детали за да се претстави добро, во смисла на хиерархија е повеќе различни и поз

Материјал : Полипропилен Филм; Номинална Напон : 250 V ВАШИНГТОН.Номинална Капацитет : 15.0 u F; Толеранција : ±

Име на производ : Говорникот Divider Неонски Сијалица;Напон : 12 V.Моќност : 12 W;Одговара за : за JBL BOSE.Вкупна Гол

98 inch Максимална моќност : 160 W Фреквенција одговор : 45 Hz~20k Hz Применливи отпорност : 4~8Ω Применливо : 10 и

Материјал : Полипропилен Филм; Номинална Напон : 250 V ВАШИНГТОН.Номинална Капацитет : 8.2 u F; Толеранција : ±5

Материјал : Полипропилен Филм; Номинална Напон : 250 V ВАШИНГТОН.Номинална Капацитет : 10.0 u F; Толеранција : ±

Диригент : 4пар (UTP) AWG 24 заробени бакар.Конектор : 50 micron позлатени RJ45 Јакна : ПВЦ.Стандард : Категорија 6 мин

Погоден за домаќинство јазик, или со автомобил аудио treble модификација.Мали димензии и лесен, лесен за но

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

Материјал : Полипропилен Филм; Номинална Напон : 250 V ВАШИНГТОН.Номинална Капацитет : 2.2 u F; Толеранција : ±5

Материјал : Полипропилен Филм; Номинална Напон : 250 V ВАШИНГТОН.Номинална Капацитет : 2.2 u F; Толеранција : ±5

Опис : Divider е коло во рамките на говорникот уред, различни бендови (treble, бас) звучен сигнал да се направи р

Inductors со кислородfree) бакарна емајлирани жица, аудио посветен двојно inductance во серија, и за 90 степени редов

Моќност : 150 W.Отпорност : 58 Евра.Модел : Б301 (висок, среден и низок тројно divider).Инсталирање на дијагонала ду

Please wait...